Katalog



  • Aneta Kowalczyk, Psychologia ekonomiczna - czy kryzys na giełdzie to zjawisko o podłożu psychologicznym?

    Każdy z nas wie czym jest psychologia. Zgodnie ze słownikową definicją to nic innego jak nauka, zajmująca się analizą powstawania, a także przebiegu procesów psychicznych, ponadto ich rolą w regulacji stosunków człowieka z otaczającym go światem, a także możliwościami kształtowania zachowań ludzkich


  • wywiad z prof. Gregorym Clarkiem, Awans społeczny zależy od genów

    Kariera od zera do milionera? Mrzonka. - Ludzie awansują w hierarchii społecznej znacznie rzadziej, a elity są w stanie znacznie dłużej utrzymać swój zamknięty status niż sądzili dotąd ekonomiści i socjolodzy.


  • Magdalena Bryksa, Czy problem okaże się murem czy bramą?

    Wobec wszystkiego, co ci się przydarza, możesz albo sobie współczuć, albo traktować to, co się stało, jako prezent.


  • Ewelina Młodawska, Czym jest i od czego zależy sukces zawodowy?

    Praca jest ogromną wartością dla ludzi, ponieważ dzięki niej mogą realizować swoje ambicje, zaspokajać potrzeby statusu, szacunku, prestiżu, samorealizacji oraz potrzeby materialne.


  • Janet Bodnar, Dziecięce spojrzenie na pieniądze

    Przy tak dużych problemach z brakiem czasu uczenie swoich dzieci o pieniądzach ma urok sprzątania piwnicy: wiesz, że należy to zrobić, ale wciąż to odkładasz.


  • Andrzej Augustynek, Jak negocjować i rozwiązywać konflikty

    Negocjacje jako proces komunikowania się w celu osiągnięcia porozumienia Sztuka negocjacji to cenna umiejętność ułatwiająca osiągnięcie sukcesu życiowego.


  • Andrzej Augustynek, Kierowanie karierą w warunkach współczesnego rynku pracy, a zarządzanie zasobami ludzkimi

    Kierowanie karierą to zagadnienie, przed którym stoi wielu absolwentów szkół wyższych. Realizują oni swoje plany życiowe, starając się jak najszybciej i najefektywniej osiągnąć sukces życiowy.


  • Ken Blanchard, Margie Blanchard, Don Carew, Eunice Parisi-Carew, Fred Finch, Laurence Hawkins, Drea Zigarmi, Pat Zigarmi, Koncepcja przywództwa sytuacyjnego w wychowywaniu dzieci

    Aby osiągnąć maksymalne wyniki, należy dostosować przywództwo do etapu rozwoju osoby, której się przewodzi.


  • Janusz Galli, Korporacje - nowe plemiona

    To, co było, jest tym, co będzie, a to co się stało, jest tym co znowu się stanie; więc nic zgoła nowego nie ma pod słońcem.


  • Anna Książek, Lider - przegląd teorii

    Zawsze wśród nas byli ludzie, którzy stawali na czele grupy, by przewodzić. Naturalni liderzy są znani od początku ludzkości.


  • Jim Stovall, Mądrość zwycięzców

    Bezcenna szkoła Pewnie słyszeliście o ludziach, którzy "przeszli twardą szkołę".


  • Marcel Kucaj, Menedżer zwolniony z pracy

    Intensywnie pracujemy, sumiennie wykonując powierzone nam obowiązki. Z dnia na dzień podejmujemy coraz to nowsze wyzwania, przełączamy się z trybu optimum i wchodzimy na wyższy poziom efektywności.


  • Agnieszka Kozak, Mistrzostwo trenerskie

    Wielu młodych ludzi pyta, jak osiągnąć sukces w pracy trenera :). Ostatnio zakochana i zainspirowana książką Gladwella (niezwykły umysł i wspaniałe podejście do różnych tematów) postanowiłam prześledzić swoje doświadczenia w pracy trenera.


  • Michael V. Pantalon, Motywacja błyskawiczna w praktyce

    Sala wypełniona osobistościami na wysokich stanowiskach z General Electric - wszyscy wpatrzeni we mnie, sceptyczni, poirytowani.


  • Magdalena Sękowska, Nasi wewnętrzni sabotażyści, którzy proszą o uwagę

    Wiatr wiał coraz silniej. I oto mam rozdartą duszę pomiędzy owce i skarb - myślał pasterz. Musiał wybrać między czymś, do czego przywykł, i czymś nieznanym, co pragnąłby mieć.


  • Monika Zubrzycka-Nowak, Nowoczesny coaching

    Coaching robi się coraz popularniejszy w biznesie, szczególnie wśród kadry menedżerskiej. Ludzie stale rozwijający swoje umiejętności "twarde" - wiedzę i doświadczenie fachowe odkrywają wciąż na nowo, że do pracy z drugim człowiekiem sama fachowość nie wystarcza.


  • Elżbieta Gabis, Talent do negocjacji

    Negocjacje...Termin używany do niedawna dla określenia pertraktacji między politykami wysokiego szczebla, został zapożyczony ze słownictwa handlowego (z łac.


  • Paweł Smółka, Uniwersytet kompetencji. Wyzwania dla treści i formy nauczania na poziomie akademickim

    „Obyś żył w ciekawych czasach” – tak ponoć brzmi starochińska klątwa. Niewątpliwie należy uznać, że żyjemy właśnie w takich czasach.


  • Agnieszka Kozak, Zarządzanie ludźmi poprzez zarządzanie sobą

    Bezustanna zmiana i ciągłe przygotowanie do niej są nowym kontekstem i nowym wyzwaniem w sytuacji gospodarczej naszego kraju.


  • Magdalena Sękowska, Zatrzaśnięci w swoim odbiciu, czyli o narcystycznych cechach osobowości

    Można mieć pewne cechy narcystyczne, można zachowywać się tak jak osoba narcystyczna, można określenia "narcyzm" używać jako etykiety na konkretne zachowania drugiego człowieka, można stosować diagnozę "osobowość narcystyczna" w obszarze klinicznym, można narcyzm uznawać za sposób przystosowania społecznego.


  • Henryk Szmidt, Zen, Kapitan Hak i pierwsze spotkanie z klientem – uwarunkowania sukcesu

    Każdy początkujący czy zaawansowany coach czuje lekkie ściśnięcie gardła przed pierwszym spotkaniem z klientem.


  • Harry Levinson, Zjawisko wypalenia u dyrektorów

    W siłach zbrojnych zjawisko wypalenia jest bardzodobrze znane jako wyczerpanie walką. Aby zmniejszyć jego szkodliwe następstwa, w wojsku rutynowo planuje się wyjazdy rekreacyjne i relaksacyjne, żołnierze są wysyłani na pole bitwy w grupach, aby mogli się wzajemnie wspierać i sobie pomagać, a w przypadku pilotów ogranicza się liczbę lotów.


  • Magdalena Bryksa, Chcieć znaczy móc

    Efektywna realizacja celu powinna być podróżą przed siebie i w głąb siebie. Oznacza to, że równie ważne co samo działanie, jest dotarcie do głębokich wartości i pragnień, które kryją się za celem.