Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: : Madziuleczka może poproszę Boga,by Twoje dzieci.

Autor: JacekMacek   Data: 2019-07-15, 15:34:32               

"Z kolei psycholog społeczny prof. Zbigniew Nęcki jest przekonany, że rosnąca liczba zamachów na własne życie dokonywanych przez nieletnich to negatywne konsekwencje zmiany stylu życia, nastawienia na budowanie pozycji, prestiżu i dobrobytu."

Jak to skomentujesz? Ma za mało danych? Nie umie cyztać czy co z nim nie tak?

"Obecnie młodzież niezbyt dobrze czuje się w naszym kraju. Stawia się im wysokie wymagania, a niewiele oferuje w zamian - zwraca uwagę prof. Brunon Hołyst, naukowiec badający problem samobójstw. "

A to jak skomentujesz? Też dziwak? Za niski i "za płytki ma poziom myślenia"?

"Słabsze jednostki nie są w stanie poradzić sobie z presją ze strony rodziców, szkoły i rówieśników. Dzieci już od przedszkola biorą udział w wyścigu szczurów. Wszyscy mają być dziś najlepsi, nie ma miejsca na przeciętność - zwraca uwagę Nęcki"

O czym on pisze? To jest jakiś koleś co ma "płytkie myślenie"?

"Ale zdaniem Nęckiego za słabość psychiczną nastolatków często odpowiadają rodzice. - Młodzi są dzisiaj świetnie rozwinięci intelektualnie, natomiast bardzo mało odporni psychicznie. Rodzice starają się usunąć przed nimi wszystkie przeszkody, dlatego kiedy w końcu sami muszą zmierzyć się z przeciwnościami losu, nie są w stanie tego zrobić - wyjaśnia psycholog. "

No właśnie. Jest tak dobrze...rodzice usuwają przeszkody, dbają a potem się okazuje, że człowiek nie zahartowany i nie gotowy do życia.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku