Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE:

Autor: JacekMacek   Data: 2019-07-14, 11:01:39               

Twojego spojrzenia nie da się nawet nazwać infantylnym. Odkąd ludziom wyrosły mózgi, to sa istotami religijnymi. Psychologowie, socjologowie, antropologowie badają religię, doświadczenia religijne itd...I w tym kontekście pisanie, że religia jest sektą której się udało, to jest nawet nie poziom wczesno9licealnych filozofii. Jednak to jest to w czym dziś żyjemy i czm się karmimy. Takie czasy...wszystko jest trywializowane, infantylizowane i New Age wchodzi na miejsce czegoś co kiedyś było duchowością, religijnością.

Nietche przestrzegał przed takim stanem i choć pisał o śmierci Boga to pisał też o ostatnim człowieku. Ostatni człowiek to był byt, który po rozstaniu z religią nie poszedł do przodu, tylko do tyłu w konsumpcjonizm, w egoizm i pozorne poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

Nawet nie chce mi się na ten temat pisać, bo widzą po tych kilku twoich zdaniach, że jesteś przesiąknięta tym infantylnym psychologiczno-new ageowym spojrzeniem...i w kościołach straszą ludzmi homo. To jest część propagandy...dziś już wszyscy mamy mózgi wyprane.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku