Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE:

Autor: JacekMacek   Data: 2019-07-14, 17:35:58               

Zmniejsza się zmniejsza...i popatrz co się dzieje ze społeczeństwem. 10% nastolatek ma za sobą próbę samobójczą, bo ich życie reguluje TV i ludzie "nowocześni"...mamy coraz więcej samobójstw, mamy coraz więcej depresji i mamy coraz więcej bezdzietnych ludzi, którzy nie mają pojęcia gdzie znaleźć sens życia..Telewizory coraz bardziej kolorowe. Ubrania i fryzury już prawie tak fajne jak w Ameryce. Tacy już jesteśmy super i samochody jakie szybkie....A Polski mają najniższą samoocenę w Europie itd...i pewnie wszystko wina kościoła.

Kościół znika. To prawda i trudno się dziwić...ale to w takim razie czemu jest tak źle, skoro jest tak dobrze?

Jeszcze odnośnie Chrześcijaństwa. Popatrz na dane UE dotyczące przemocy wobec kobiet. Jest grupa państw w których owa przemoc psychiczna i fizyczna jest mniejsza niż w innych. Są to TYLKO państwa katolickie i są to WSZYSTKIE państwa katolickie. Hiszpania, Portugalia, Irlandia, Polska i Malta. Państwa protestanckie jak Dania, Norwegia Anglia Holandia itd...ta przemoc jest wyraźnie większa. Polski popełniają kilka razy rzadziej samobójstwa niż kobiety na zachodzie(podejrzewam że głównie chodzi o państwa protestanckie)... Luter pisał że kobieta ma rodzić, albo zdychać. Magdalena Środa w swoich felietonach tłumaczy, że w Polsce feminizm nie ma takiej siły, ze względu na maryjność Polaków i religię, w której kobiety miały swoje miejsce. Protestantyzm jest hiper męski i tam jest inaczej.. ...Nie piszę nawet o Bliskim Wschodzie i dalekim wschodzie. No ale kościół jest taki straszny...Nawet te twoje stosy u nas w Polsce w zasadzie nie płonęły.

Poczytaj o misjonarzach w Ameryce Południowej, jak uczyli tamtejsze kobiety, że mają dbac o siebie i wymagać godnego traktowania. Poczytaj o pozycji kobiet w starożytnym rzymie...nie tylko kobiet, ale też niewolników. No ale kościół jest straszny i nie dobry.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku