Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: : Madziuleczka może poproszę Boga,by Twoje dzieci.

Autor: pasjaaa   Data: 2019-07-15, 17:24:27               

Jacku, a ja się z Twoimi wypowiedziami identyfikuję.

Najparszywszym argumentem jak dla mnie jest to jak wszechwiedzący uważający się za światłych, nowoczesnych, mądrzejszych, bardziej świadomych no i BARDZIEJ tolerancyjnych nie chcąc widzieć, ani dopuścić nic poza swoją racją sięgają po prostackie wyświechtane z ust do ust przekopiowywane frazesy i przyklejają niemalże wszystkim katolikom łatkę jakiegoś foba i mohera, przekręcą Twoje wypowiedzi, zanim coś powiesz wytłumaczysz - wrzucą do jednego wora z katabasami pedofilami i taką też Ci łatkę obrońcy pedofilii doczepią i "usmażą" z uśmiechem na ustach pod barwną flagą w duchu głębokiej tolerancji.
Słowo klucz - katolik, a już wierzący czy praktykujący to płachta na byka. To z miejsca ktoś gorszy, głupszy wyznacznik człeka uwstecznionego tak jakby wśród ateistów takich nie było.

Podoba mi się w jaki sposób się wypowiadasz, nie narzucasz, zostawiasz przestrzeń do myślenia, a przede wszystkim zadajesz pytania.
To co dostrzegasz i jakie wyciągasz wnioski jest mi bliższe
i tak jak zauważasz wcale nie znaczy, że ciemnych czy gorszych stron wcześniej/dawniej nie było i wcale nie znaczy też, że ślepo akceptuje się przeszłość gloryfikując i stawiając wszystkie poczynania Kościoła na piedestał bez żadnej analizy.
To samo dotyczy nie tylko Kościoła ale i władzy świeckiej.

I świetna jest uwaga w stylu dlaczego skoro jest tak dobrze
(czyt. coraz lepiej) jest tak źle?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku