Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE:

Autor: JacekMacek   Data: 2019-07-14, 17:25:51               

lol...przestań bredzić swoją propagandą. Przestań dyskutować ze swoimi projekcjami. Homofobia jest w gruncie rzeczy potwornie znikomym zjawiskiem. To propaganda "nowoczesności" wmawia ludziom, że jak nie jestem z nami to jestem ----fobem. Takim fobem, srakim fobem itd...tych fobów wszelakich to dzisiaj się namnożyło.

Druga sprawa to przeczytaj mój pierwszy post w tym wątku. Przecież to ja, a nie ty protestuję przeciw używaniu określeń jak w tytule wątku. Więc co ty mi piszesz o lęku?

A to o ego które boi się nicości to jest tak głupie i śmieszne. Wyjaśnię ci na prostym przykładzie. Zeus. Zeus istnieje czy nie istnieje? Zeus ISTNIEJE! ale w specyficznej formie. Istnieje bezsilność w jakiej żyli ludzie tysiące lat temu wobec zjawisk atmosferycznych. W naszej mitologii istniała np: południca. Ona istnieje czy nie? ISTNIEJE w formie zagrożenia dla życia i zdrowia chłopów pracujących w upale.

Religia nie jest żadną pustką i lękiem przed nicością. Jest treścią i sednem postrzegania rzeczywistości. Ja do kościoła nie chodzę, ale mam licealny bunt już za sobą i z pełnym przekonaniem mogę powiedzieć, że poziom intelektualny polskich ateistów jest niższy niż poziom intelektualny polskich wierzących. Bredzenie o "ego bojącym się pustki" lol....Poczytam prace Wiliama Jamesa, lub Groffa...Groff badał doświadczenia mistyczne/religijne przez dziesiątki lat i był psychologiem.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku