Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Jak korzystać z psychoterapii? nanie....

Autor: BylaNerwolka   Data: 2014-05-15, 12:13:16               

Wierzyć lub nie wierzyć to sobie można w bozię.
Chodzi o chęć zmiany, motywacje do niej, a nie ślepą wiarę w terapię.
Mnóstwo pacjentów którzy nie wierzyli w powodzenie psychoterapii skorzystali z niej i się wyleczyli, bo weszli w dobrą relację z terapeutą, otworzyli się i pracowali nad sobą nawet nieświadomie wyciągając z tego korzyści dla siebie, zmieniając swój pogląd na swoje życie i zdobywając większy wgląd w swoje przeżywanie.

nanie, korzystałaś z psychoterapii, czy może powinnaś skorzystać, a się bronisz?
Wiesz o czym piszesz, czy tylko teoretyzujesz sobie i przerzucasz nam tutaj treści zassane z netu?
Z coachingu, pomocy psychologicznej korzystają ludzie zdrowi.
Z psychoterapii największe korzyści mają zaburzeni chcący się leczyć. Są jeszcze zaburzeni, którzy leczyć się nie chcą, bo mają korzyści ze swojego zaburzenia i oni właśnie bojkotują terapię, uważają, że nie działa itd. Są też tacy, którzy tylko mędrkują i nie mają pojęcia o czym piszą, a chcą czuć się mądrzy, więc naczytają się na dany temat w necie, a potem propagują to bezsensownie. ;)


Z terapii korzystają ci którzy mają świadomość, że mają problem, chcą się zmienić, a nie ci którym się wydaje, że terapia jest trendy, bo koleżanka chodzi i sobie chwali.
Z terapii nie skorzystają też ludzie przymuszani do leczenia, chyba, że gdzieś tam po drodze zrozumieją, że problem jest i zechcą go rozwiązać.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku