Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Jak korzystać z psychoterapii?

Autor: felka4   Data: 2014-05-15, 11:19:52               

"I za to płaci Pani komuś(...)? A nie za niwelację Pani lęku przed własnymi uczuciami może? "

Wstyd przyznać ale nie rozumiem: to powinnam płacić za "niwelację lęku przed własnymi uczuciami"? (czy to był tylko dalszy ciąg ironii w tym zdaniu?)


"Jeśli pójdzie coś nie tak to jak ma kierować czy czuwać -jeżeli ten proces nie podlega sterowaniu a psychoterapeuci umywają ręce od wyników swoich oddziaływań?"

Jak pójdzie coś nie tak, to może lepiej że psychoterapeuta umyje ręce, bo ja już w jego ręce i tak nie będę chciała nawet jak nie umyje :) a ustawa go przymusi. Wiem, czytałam artykuł o "sweterku", jako osoba nieufna i czujna dziwię się że ktoś się powierza "dziwnym" osobom.., ale cóż, ludzie powierzają się "dziwnym" małżonkom, partnerom.., jakby nie mieli instynktu samozachowawczego, więc ustawa ochronna- cokolwiek w niej jest, bo nie wiem - jest potrzebna

A że zdrowi chodzą na terapię? a co im żałować, no chyba że terapeuci przypinają im chorobowe łatki, jak w tym "sweterku", to nadużycie, ale ja gdzieś czytałam że diagnoz nie powinno być, i ta informacja mi wystarczy żeby być czujnym?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku