Gorące wiadomości

Spotkanie z dr Garym Reissem w Warszawie

Polskie Towarzystwo Psychologii Procesu oraz Dom Kultury w Dzielnicy Mokotów „Centrum Łowicka” zapraszają na spotkanie z dr Garym Reissem w dniu 16.04.2008. o godzinie 18:30 w siedzibie Domu Kultury przy ul. Łowickiej 21. Wstęp wolny. Spotkanie będzie tłumaczone.

Podczas spotkania dr Gary Reiss podzieli się ze słuchaczami swoimi 12 letnimi doświadczeniami w facylitowaniu konfliktów narodowych, etnicznych, ideologicznych, religijnych, politycznych i wielu innych z jakimi mają do czynienia osoby mieszkające na terenie Izraela i Autonomii Palestyńskiej.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Stawiszyński zastępca szefa działu Społeczeństwo i
Media tygodnika Newsweek Polska, doktorant w Instytucie Filozofii UW. Prowadzi także program "Studio Alternatywne" w TVP Kultura.

Spotkanie może stworzyć okazją do zaprezentowania poglądów na temat konfliktu izraelsko - palestyńskiego nie tylko przez prowadzących, ale także przez osoby biorące udział w szerokiej dyskusji.

Dr Gary Reiss jest bliskim przyjacielem i współpracownikiem dr Arnolda Mindella, twórcy Psychologii Zorientowanej na Proces oraz zdobywającej sobie coraz większą popularność koncepcji głębokiej demokracji.

Gary od ponad 30 lat pracuje jako terapeuta. Jest cenionym wykładowcą prowadzącym seminaria i warsztaty na całym świecie. Jego głównymi obszary zainteresowań to praca z konfliktem – szczególnie w obrębie większych grup, terapia rodzinna, praca z pacjentami w śpiączce. Do Polski przyleci bezpośrednio z Izraela, gdzie w dn 26–30 marca 2009, w Jerozolimie prowadził pięciodniowe seminarium – warsztaty o nazwie Worldwork ze społecznościami Izraelską i Palestyńską dotyczące najbardziej zapalnych konfliktów w tym regionie oraz najnowszych metod skutecznej pracy z tymi konfliktami.

Gary opublikował wiele książek na temat pracy z konfliktem, w tym przede wszystkim „Beyond War and Peace in the Arab Israeli Conflict”, „Changing Ourselves, Changing the World”, „Angry Men, Angry Women, Angry World”, „Vital Loving” oraz „Leap into Living”.

Opublikowano: 2009-04-02

Źródło: www.psychologia-procesu.org.pl


Zobacz więcej wiadomości



Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz