Gorące wiadomości

#Dawkawsparcia: telefon wsparcia psychologicznego dla wszystkich dotkniętych pandemią COVID-19

W miarę postępu pandemii rośnie liczba Polaków, których dotykają efekty COVID-19. Z tego powodu #DawkaWsparcia rozszerza swoją działalność i oferuje pomoc nie tylko przedstawicielom zawodów medycznych, ale każdemu, kto potrzebuje wsparcia psychologicznego. Bezpłatną pomoc od zweryfikowanych specjalistów można uzyskać pod numerem 800 012 006 i za pomocą aplikacji BOOKSY.

#DawkaWsparcia to też miejsce, w którym szpitale mogą zgłosić zapotrzebowanie na brakujące wyposażenie, a darczyńcy zaoferować bezpłatną pomoc.

Jak podają specjaliści Polskiego Instytutu Ekonomicznego, początek czerwca może przynieść wzrost bezrobocia, która będzie efektem panującej pandemii. W praktyce oznacza to tysiące osób, które ze względu na zatrzymanie gospodarki stracą zatrudnienie. Wielu przedsiębiorców już teraz zmaga się z zapaścią biznesu, koniecznością zwolnień czy przestawienia na nowe kierunki działania.

Polska stoi zatem przed możliwym przyrostem obywateli stojących w obliczu kryzysu psychicznego. Zaliczają się do nich nie tylko ci, którzy stracili pracę, ale i nauczyciele, którzy z dnia na dzień, w niesprzyjających okolicznościach, musieli przestawić się na zdalny sposób nauczania, pracujący z domu rodzice, zmuszeni do łączenia pracy zawodowej i wspierania edukacji swoich dzieci czy osoby starsze pozostające w odosobnieniu od bliskich. To w końcu również przedstawiciele służby zdrowia i ich rodziny, narażeni na szczególny stres. Emocje, które obecnie przeżywają, mogą skutkować wypaleniem zawodowym, depresją lub zespołem stresu pourazowego. Mniejsze lub większe problemy podobnej natury mogą dotyczyć teraz każdego z nas.

Dlatego właśnie telefon Dawki Wsparcia rozszerza swoją działalność i oferuje od teraz pomoc psychologiczną każdemu, kto w związku z pandemią COVID-19 potrzebuje pomocy terapeuty. Są oni dostępni pod numerem telefonu 800 012 006. Godziny ich dyżurów są codziennie aktualizowane na stronie dawkawsparcia.org.

W ramach inicjatywy dostępne są też darmowe konsultacje on-line z coachami, dostępnymi za pomocą platformy BOOKSY. Tematy rozmów mogą być związane zarówno z życiem prywatnym, jak i zawodowym.

Strona dawkawsparcia.org to też miejsce, w którym szpitale mogą zgłosić zapotrzebowanie na brakujące wyposażenie, a darczyńcy zaoferować bezpłatną pomoc.

Informacje na temat inicjatywy #DawkaWsparcia znajdują się na stronie internetowej: www.dawkawsparcia.org i na profilu inicjatywy w serwisie Facebook: https://www.facebook.com/dawkawsparcia. Telefon wsparcia: +48 800 012 006

Opublikowano: 2020-05-25

Źródło: dawkawsparcia.org


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz