Gorące wiadomości

Spotkanie z dr Magdaleną Śmieją, autorką książki "W związku z inteligencją emocjonalną" w Krakowie

19 marca w Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie odbędzie się promocja książki "W związku z inteligencją emocjonalną. Rola inteligencji emocjonalnej w relacjach społecznych i związkach intymnych" autorstwa Magdaleny Śmiei. W dyskusji towarzyszącej promocji wezmą udział: dr Agata Blaut (Instytut Psychologii UJ), dr Anna Czarna (Instytut Psychologii Stosowanej UJ), Paulina Szwed (Instytut Psychologii UJ) oraz Autorka.

Pod koniec lat 90. inteligencja emocjonalna (IE) wydawała się pojęciem, które zrewolucjonizuje dziedzinę psychologii różnic indywidualnych. Ogromna popularność tej koncepcji wynikała przede wszystkim z przekonania, że rozwijanie IE poprawi funkcjonowanie ludzi w wielu sferach życia, od prywatnego po zawodowe. Czy jednak rzeczywiście to IE, a nie IQ, decyduje o sukcesach i osiągnięciach? Kiedy zdolności emocjonalne przydają się w bliskich związkach? W jakim stopniu zachowania ludzi są zdeterminowane różnicami indywidualnymi, takimi jak poziom inteligencji emocjonalnej, narcyzmu czy lęku i depresyjności, a w jakim zależą od motywacji? Odpowiedzi na te i inne pytania postarają się udzielić badaczki zajmujące się przywołanymi dziedzinami psychologii.

Spotkanie odbędzie się 19 marca (wtorek) o godzinie 17.00 w Bibliotece Jagiellońskiej przy al. Mickiewicza 22 w Krakowie.

Magdalena Śmieja jest doktorem psychologii. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół pojęcia inteligencji emocjonalnej, definiowanej jako zbiór zdolności służących do trafnego rozpoznawania, rozumienia i regulowania emocji. Jest współautorką Testu Inteligencji Emocjonalnej (TIE) oraz współredaktorką książki "Inteligencja emocjonalna. Fakty, mity, kontrowersje", a także wielu innych publikacji z tej dziedziny. Interesuje się również psychologią bliskich związków, szczególnie z perspektywy poznania społecznego.

Opublikowano: 2019-03-11

Źródło: WUJ


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy