Gorące wiadomości

Fundacja Inspiratornia poszukuje reportażystów do projektu nt. uzależnień behawioralnych

Jesteś reportażystą? Interesujesz się tematyką psychologiczną? Szukasz ciekawego bohatera dla Twojego tekstu i środków finansowych na zrealizowanie reportażu? Ta informacja jest dla Ciebie!

Fundacja Inspiratornia jest inicjatorką projektu stypendialnego dla reportażystów, którzy chcieliby zająć się tematyką nową, jeszcze nie opisaną ? tematyką uzależnień behawioralnych. Wiedza Polaków na temat tych uzależnień jest bardzo niska, więc temat jest szczególnie aktualny.

- Uzależnienia są poważnym problemem zdrowia publicznego. Nie tylko alkohol czy narkotyki uzależniają - ostatnie 30 lat to czas, kiedy na świecie pojawiły się także nowe uzależnienia, nazywane behawioralnymi. Należą do nich uzależnienie od: seksu, gier online, pracy, zakupów czy hazardu. - mówi Maja Ruszpel - Szukamy reporterek i reporterów, którzy będą chcieli zająć się tematem współczesnych uzależnień. W naszym odczuciu uzależnienia behawioralne to bezdyskusyjnie temat na pogłębiony reportaż. Reportaż z wyrazistym, niejednoznacznym psychologicznie bohaterem, z odniesieniem do jego osobistego, indywidualnego doświadczenia, do współczesnej wiedzy naukowej oraz osadzeniem go w kulturze i społeczeństwie XXI wieku.

Inspiratornia realizuje swój projekt wspólnie z Fundacją Instytut Reportażu dzięki dofinansowaniu ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

Obie organizacje pozarządowe uzupełniają swoje działania - Fundacja Instytut Reportażu zapewni opiekę tutoringową oraz konsultacje i doradztwo w czasie powstawania reportażu. Fundacja Inspiratornia zaś będzie wsparciem merytorycznym w kwestii uzależnień behawioralnych. Zainteresowanym reportażystom zarekomenduje najnowsze badania naukowe, ekspertów i naukowców zajmujących się tą tematyką, ale przede wszystkim pomoże w znalezieniu ciekawych bohaterów reportażu czyli osób uzależnionych.

- Przez prawie 10 lat istnienia Fundacji Inspiratornia zaczęliśmy być rozpoznawalni w środowisku wspólnot samopomocowych, które gromadzą hazardzistów, seksoholików czy siecioholików. Ludzie ci nabrali do nas zaufania; niektórzy z nich współpracowali z nami przy okazji warsztatów dla dziennikarzy poświęconych uzależnieniom behawioralnym czy audycji radiowych. Wierzymy, że i tym razem tak będzie. Jesteśmy już po wstępnych rozmowach z bohaterami, którzy wykazują chęć współpracy przy powstawaniu reportaży - mówi Maja Ruszpel.

Rekrutacja do projektu trwa do 4 sierpnia - po tym terminie, komisja rekrutacyjna złożona z przedstawicieli obu Fundacji wybierze czterech reportażystów/reportażystki, kwalifikujących się do udziału w projekcie. Podczas analizy zgłoszeń oceniane będą przede wszystkim: doświadczenie reporterskie zgłaszającej się osoby oraz jej pomysł na reportaż. Zwycięskim osobom zapewnione zostaną fundusze na potrzeby realizacji reportażu.

Zainteresowani reportażyści mogą się zgłaszać poprzez formularz umieszczony na stronie www.fundacja-inspiratornia.pl

Więcej informacji:
fundacja.inspiratornia@gmail.com lub pod telefonem 608 015 735.

Opublikowano: 2018-07-15

Źródło: Fundacja Inspiratornia


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy