Reklamy
Gorące wiadomości
Wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjno-społeczna "Wydatki kontrolowane"
W kwietniu 2013 r., z inicjatywy PRESCO Group wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjno-społeczna "Wydatki kontrolowane". Celem programu jest zapobieganie wykluczeniu finansowemu poprzez zwiększanie społecznej świadomości finansowej oraz poprawę umiejętności zarządzania budżetem domowym i osobistym.
Kampania obejmie cykl publikacji ekspertów z zakresu finansów, bankowości i psychologii oraz praktyczne warsztaty edukacyjne podejmujące tematykę długów i problemów finansowych. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę na temat planowania budżetu i racjonalnego zarządzania środkami finansowymi, a także dowiedzą się, co zrobić w sytuacji, kiedy kłopoty ze spłatą zaciągniętych zobowiązań są już faktem.
Program adresowany jest do wszystkich zainteresowanych tym tematem osób zarządzających budżetem osobistym i domowym, osób zadłużonych lub borykających się z problemami finansowymi oraz młodzieży, w przypadku której edukacja finansowa ma na celu uświadomienie wagi rozważnego i efektywnego gospodarowania pieniędzmi.
- "W blisko 15-letniej historii PRESCO Group zaobserwowaliśmy, że najczęstszą przyczyną nadmiernego zadłużania się Polaków jest niewystarczający poziom świadomości prawno-finansowej i brak podstawowej wiedzy oraz nawyków związanych z oszczędzaniem i racjonalnym gospodarowaniem własnym budżetem. Kampania jest zaprojektowana tak, by z jednej strony realnie pomóc ludziom znajdującym się w finansowych tarapatach, a z drugiej umożliwić młodym osobom, dopiero wchodzącym w dorosłe życie i podejmującym pierwsze decyzje finansowe, uniknięcia popełniania błędów w tym względzie. Połączyliśmy siły z partnerami NBP i BIG InfoMonitor oraz WSP TWP, aby wspólnie zwrócić uwagę na istotną społecznie kwestię, tj. konieczność zapewnienia podstawowej edukacji finansowej w odniesieniu do gospodarowania własnym budżetem przez Polaków." - komentuje Katarzyna Galant, dyrektor komunikacji PRESCO.
- "Edukacja w zakresie zarządzania budżetem domowym, a także działania związane z kształceniem tzw. inteligencji finansowej są najlepszym środkiem zapobiegawczym w odniesieniu do problemów nadmiernego zadłużania. Program 'Wydatki kontrolowane' odpowiada bardzo ściśle na zapotrzebowanie na tego typu kampanie, dlatego NBP objęło program patronatem i udzieliło wsparcia ekspertów." ? dodaje Marcin Kaszuba, dyrektor Departamentu Komunikacji i Promocji NBP.
Wyższa Szkoła Pedagogiczna TWP w Warszawie przeprowadziła w marcu 2013 r. badanie w pięciu polskich województwach, na temat "Wykluczenie finansowe jako skutek nieumiejętności zarządzania budżetem domowym". Wyniki badania zostały opracowane przez specjalistów i wykorzystane do stworzenia cyklu warsztatów, które organizatorzy zaplanowali w trzech miastach Polski, kolejno:
- Katowice (11 maja 2013 r.)
- Olsztyn (25 maja 2013 r.)
- Lublin (8 czerwca 2013 r.)
Warsztaty będą miały charakter otwarty. Ich uczestnikiem będzie mógł zostać każdy, kto chciałby dowiedzieć się jak uniknąć i przeciwdziałać nadmiernemu zadłużaniu się. Eksperci doradzą m.in. jak przeprowadzić plan wyjścia z długów, do jakich instytucji można zwrócić się o pomoc lub gdzie zasięgnąć porady prawnej i psychologicznej.
- "Mamy nadzieję, że program 'Wydatki kontrolowane' będzie stanowił wymierną pomoc i źródło informacji dla wszystkich, którzy chcą uniknąć pułapki długu lub poprawić swoją sytuację finansową. Planujemy cykliczne działania, poszerzanie zakresu programu o kolejne grupy docelowe oraz następne edycje warsztatów. Zachęcamy do kontaktu wszystkie firmy, instytucje, stowarzyszenia lub urzędy, które chciałyby wesprzeć naszą kampanię lub byłyby zainteresowane prowadzonymi przez naszych ekspertów warsztatami" - dodaje Katarzyna Galant z PRESCO Group.
Opublikowano: 2013-04-12
Źródło: www.wydatkikontrolowane.pl
Zobacz więcej wiadomości
Napisz swój komentarz
Zobacz komentarze Czytelników
Wystartowała ogólnopolska kampania edukacyjno-społeczna
Autor: fatum Data: 2013-04-15, 08:58:48 OdpowiedzSądzę,że jest to dobry kierunek.
Warto jeszcze pochylić się nad wykluczonymi nie tylko z powodów finansowych.
Jest bardzo dużo takich osób.
Bez wsparcia zginą lub umrą co na jedno wychodzi.
... Czytaj dalej