Nowości wydawnicze

Umysł, ciało, duchowość. Drogi do zdrowia i rozwoju duchowego z perspektywy psychoterapeuty Umysł,

Paweł Malinowski

Samo Sedno, Warszawa 2021

"Umysł, ciało, duchowość" to książka o rozwoju świadomości, wspieraniu zdrowia fizycznego oraz regulowaniu emocji. Pierwsza część to omówienie możliwości współpracy psychoterapii i praktyki medytacyjnej oraz rozważania autora na temat natury duchowości. W drugiej części czytelnik otrzymuje wiedzę na temat konkretnych działań sprzyjających odbudowie zdrowia fizycznego, które są przedstawione w duchu medycyny integracyjnej i poparte wynikami najnowszych badań.

 • Jak wspierać dążenia do rozwoju świadomości?
 • Jak uczyć się zarządzania własnym umysłem?
 • Jak wspierać regenerację organizmu i odzyskiwanie energii?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w publikacji, a dodatkowo materiały zainspirują cię do dalszych poszukiwań, dyskusji i rozważań.

  Bardzo potrzebna książka, odpowiadająca na wiele ważnych pytań dotyczących zdrowia i życia w dżungli dezinformacji. Autor rzetelnie, wyczerpująco i ciekawie przekonuje czytelnika do zalet multimodalnego, integralnego traktowania naszych problemów psychologicznych i egzystencjalnych oraz do szerszej, bardziej wszechstronnej autorefleksji. Wartościowa lektura dla osób zainteresowanych własnym rozwojem, a szczególnie dla tych, którzy chcą pomagać innym w rozwoju.
  - Wojciech Eichelberger, psychoterapeuta, trener i doradca biznesu

  Polecam tę książkę wszystkim zainteresowanym zdrowiem w szerszej perspektywie. Jest to moim zdaniem jedna z ważniejszych publikacji na temat funkcjonowania organizmu, a na pewno najbardziej uniwersalnych spośród tych, które się ostatnio ukazały. Jasny, prosty język, zwięzły przekaz, a przede wszystkim wyważony sposób narracji - bez umniejszania roli głównego nurtu medycyny czy gloryfikacji którejkolwiek metody - sprzyja lekturze. Przedstawione informacje zostały zaś poparte obszernym zestawem prac naukowych i doświadczeń wielu lekarzy. Autor omawia m.in. tematy zrównoważonej suplementacji, odżywiania i odtruwania organizmu, nie pomijając psychologii i duchowości człowieka, czym zachęca do całościowego spojrzenia na istotę ludzką.
  - lek. med. Waldemar Rybiński, specjalista chorób wewnętrznych i medycyny rodzinnej, praktyk medycyny funkcjonalnej

Dzięki lekturze poradnika:
 • poznasz dwie drogi do rozwoju i zmiany: psychoterapię i duchowość;
 • dowiesz się, jak zadbać o ciało i umysł oraz rozwinąć świadomość;
 • nauczysz się zarządzać własnym umysłem;
 • wesprzesz regenerację organizmu;
 • zainspirujesz się do dalszych poszukiwań;
 • poznasz wyniki najnowszych badań z dziedziny zdrowia fizycznego.

Paweł Malinowski - psychoterapeuta, absolwent medycyny, współzałożyciel i wieloletni członek zarządu Naukowego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Zaangażowany w rozwój i odkrywanie, czym jest istnienie oraz jaki jest jego sens, poza tym, który sami sobie wyznaczamy. W trakcie tych poszukiwań stara się również odnaleźć jak najwięcej radości z życia. Intryguje go starożytna, klasyczna joga oraz wiele współczesnych dziedzin, które wywierają wpływ na rozwój indywidualny i społeczny, m.in. medycyna funkcjonalna, neuronauka, fizyka kwantowa czy sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!