Nowości wydawnicze

Psychoterapia bez makijażu. Rozmowy o terapeutycznych niepowodzeniach Psychoterapia


Tomasz Witkowski

Bez Maski, Wrocław 2018.

W jakim stopniu psychoterapia może zmienić życie człowieka? Jaki los czeka pacjentów, których psychoterapia nie powiodła się? Na te i inne pytania szuka odpowiedzi dr Tomasz Witkowski w książce "Psychoterapia bez makijażu".

Książka składa się z 14 wywiadów, ułożonych według jednego schematu: historia pacjenta (zawsze głęboko poruszająca a często ocierająca się o dramat) i wywiad ze specjalistą komentującym dany przypadek.

To pierwsza na rynku książka ukazująca smutny obraz negatywnych konsekwencji psychoterapii, ginący w powodzi radosnych haseł marketingowych. Odsłania problem bezradności i niemożności uzyskania zadośćuczynienia przez skrzywdzonych w wyniku psychoterapii. Uniwersalizm tej pozycji polega na tym, że autor nie ulega jednej wizji świata a docieka prawidłowości, które rządzą niełatwym, bo opierającym się na ludzkiej psychice i emocjach, rynkiem usług psychoterapeutycznych. Jest to książka dla każdego kogo porusza los drugiego człowieka a jej lektura nikogo nie pozostawi obojętnym.


Dr Tomasz Witkowski jest psychologiem, byłym wykładowcą akademickim i prowadzącym szkolenia psychologiczne. Jest założycielem Klubu Sceptyków Polskich. Znany jest przede wszystkim z krytyki psychoterapii. W październiku 2007, udając nieistniejącą francuską psycholożkę Renatę Aulagnier, opublikował na łamach miesięcznika "Charaktery" artykuł pod tytułem "Wiedza prosto z pola", przedstawiając zmyśloną koncepcję terapeutyczną, by wykazać, że miesięcznik ten publikuje artykuły pseudonaukowe. Tomasz Witkowski skrytykował również wartość naukową i praktyczną testów projekcyjnych. Jest także zdecydowanym krytykiem NLP i psychoanalizy.

Recenzje naszych Autorów
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!


Zobacz recenzje Czytelników

Zobacz więcej recenzji