Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Kartka na dziś, na jutro

  Autor: Adamos325   Data: 2020-01-28, 12:11:13               Odpowiedz

  Kiedy nieustannie analizujesz
  wszystko co było, jest i będzie,
  stajesz się niewolnikiem
  swojego umysłu.

  Bo umysł jest niewolnikiem
  swoich wcześniej
  zaprogramowanych przekonań.

  Zawężasz w ten sposób swoje
  postrzeganie świata
  tylko do tego,
  co już znasz

  Przestań kombinować - Oddychaj  • RE: Kartka na dziś, na jutro

   Autor: fatum   Data: 2020-01-28, 13:20:41               Odpowiedz

   Małe radości
   i
   drobne gesty
   życzliwości

   n a j p i ę k n i e j s z y m i
   iskierkami
   naszej
   codzienności...

   P.S.
   Oddycham.
   -:)  • Męska logika. -:)

   Autor: fatum   Data: 2020-02-10, 10:56:35               Odpowiedz

   Kolega z pracy zepsuł mi humor,więc teraz ja zepsuję go Tobie.   • RE: Męska logika. -:)

    Autor: Adamos325   Data: 2020-02-10, 16:44:23               Odpowiedz

    Mnie zepsuć humor? - musiałabyś się starać i starać i starać..... :)))

    Ps. Ten film oglądałem już 3 razy - ale jakoś nie mogę go zrozumieć... Może dziś wieczorem obejrzę go jeszcze raz? ;) On tylko potwierdza fakty które już znam - a ja szukam czegoś nowego..., i ciągle nie mogę nic tam znaleźć. Chyba mózg mi się zblokował? ;)
    Na przyszłość nie dawaj mi znanej papki - tylko filozoficzne i metafizyczne niewiadome, zagadnienia, ewentualnie miłosne znaki nieskończoności... :)))

    A teraz juz pokornieję i posypuję głowę popiołem - bo... to też jest ważne, choć Wielki Post się jeszcze nie zaczął, czàs karnawału i zabaw jeszcze trwa :)    • RE: Męska logika. -:)

     Autor: Adamos325   Data: 2020-02-10, 16:46:47               Odpowiedz

     Errata - czas karnawału i zabaw wciąż trwa...     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-10, 17:17:57               Odpowiedz

      Małe pytanko do Ciebie Adasieńku. Gdybyś napisał książkę o sobie jaki miałaby tytuł? P.S. pytałam o to samo Jaspera,ale mi nie dał odpowiedzi. Ty chyba tak się nie zachowasz?-:)     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: Adamos325   Data: 2020-02-10, 17:30:20               Odpowiedz

      Już odpowiadam: miałaby tytuł "Mały człowiek z dużymi możliwościami", lub "Wielki, mały człowiek", krócej, albo "Człowiek w poszukiwaniu szczęścia". Albo "Światło i ciemność"

      Już tę książkę mam zacząć pisać? - który tytuł wybierasz...? :)

      Jeszcze jeden tytuł - "Aż po horyzont..."     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-10, 17:49:03               Odpowiedz

      Wszystkie tytuły są fantastyczne.Ale muszę dokładnie sprawdzić,czy nie są zajęte.-:) Tuluzka mi uprzejmie napisała,który np.tytuł książki jest zajęty.Jak sprawdzę,to Ci dam pozwolenie.Plagiatów nie popieram w żadnym razie!-:)P.S. błagam tylko mnie nie pytaj o tytuł.Nie powiem.-:)     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-10, 18:36:38               Odpowiedz

      Tytuły są zajęte.Adam Ty jesteś zdolny do plagiatu?Szok.P.S. jestem zdegustowana,że wypisałeś tytuły już zajęte,czy to tytuły książek,czy edukacji,czy muzyki.Zajęte!!! Zatem samodzielnie wymyśl dla siebie szybciutko karę,bo jeśli ja będę pierwsza,to.....))).-:)     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: Adamos325   Data: 2020-02-10, 18:56:29               Odpowiedz

      Robiłem, to z głowy - ale może gdzieś to mi się obiło o uszy...

      Sprawdziłem - "Mały człowiek z dużymi możliwościami" i "Człowiek w poszukiwaniu szczęścia" - niezajęte!! :)) Mogę zaczynać pisać. Gorzej jak potem zostaniesz moją fanką - jak w tym filmie "Misery" :((     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-10, 21:47:25               Odpowiedz

      Zajęte są.Też sprawdzałam.Oczywiście,że niektóre, nie jako tytuły książek,ale jednak zajęte!!!)). Zanim zostanę Twoją fanką,to musisz mieć swój tatuaż jako miłosny znak nieskończoności,byś mógł szukać bratniej duszy.P.S. filmu nie znam,ale chętnie przeczytam recenzję jako namiastkę przyjemności filmowej.-:)P.S. a wiesz,że zadawanie pytań rozwija więzi z innymi?Czekam na pytanie.Do jutra.Pa.     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-10, 22:11:32               Odpowiedz

      https://youtu.be/r7f9hRjlFKA     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: Adamos325   Data: 2020-02-11, 00:01:26               Odpowiedz

      Tak, to to - tylko teraz się zastanawiam, czy Ty Fatum możesz takie przejmujące i niebezpieczne nawet filmy oglądać...? :) - to trochę taki psychologiczny dreszczowiec, a czasami emocjonalny horror - choć są też w nim i wątki literackie... ;)) Jak sądzisz? Sporo w nim zła i psychologicznego terroru kobiecego - ale z drugiej strony jest ciekawie i emocje rosną, wrzą nawet :)     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-11, 10:02:02               Odpowiedz

      Nie bój żaby.Nie będę oglądała.Terror już umiem stosować-:),to nie potrzebuję dalszych wskazówek.Za złem też nie przepadam,więc ten film daję do kosza.Zadowolony,że mnie "ocaliłeś" w pewnym sensie?-:). P.S. Adamie pytanie do Ciebie dla podtrzymania tylko więzi rzecz jasna.Gotowy?Super.     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-11, 10:23:18               Odpowiedz

      1.Dlaczego ludzie się w sobie zakochują? P.S. przecież lubisz filozofię,więc daj czadu Adasieńku.-:)Buziak.     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: Adamos325   Data: 2020-02-11, 17:56:41               Odpowiedz

      Fatum, ja już wszystko o Tobie wiem... ;) Sorry :) - na razie nie mam o co pytać... Zakochani tak mają, przynajmniej romantycy - dużo myślą, analizują i domyślają się/wyobrażają sobie o swojej Ukochanej :)))
      A co do ocalania - Pewnie że jestem Zadowolony, mężczyźni, romantycy lubią opiekować się i ocalać swoje kobiety, Królewny - czują się wtedy tacy odważni, męscy i dowartościowani, bohaterscy wprost. Więc wypełniłaś swoją rolę w 100%, no i moją rolę, moje ego poszło w górę :)))

      Więzi, masz rację, trzeba podtrzymywać - więc z radością biorę się za Twoje zdanie, może znów moje ego podskoczy? ;)
      Choć za dużo to w tym temacie do powiedzenia nie mam. Jak mówił Twój ulubiony pisarz, Paulo Coelho - " Kocha się za nic. Nie istnieje żaden powód do miłości" I jak wtórował mu jeden z moich ulubionych poetów, Jan Twardowski - "Miłości się nie szuka. Miłość jest albo jej nie ma"

      Kiedyś się nad tym zastanawiałem, to chyba nie tak - przecież łączą nas wspólne zainteresowania, potrzebny, podobne widzenie życia, hobby, cele - a przynajmniej tak powinno być... Ale im dłużej żyję - tym bardziej skłaniam się do poparcia tez tego poety i pisarza... Bo właściwie - ludzie nie znają się, dwoje ludzi, pierwszy raz się spotykają - i nagle wybucha między nimi miłość, gorąca lub mniej gorąca, uczuciową - za co, dlaczego, po co? - przecież nic prawie o sobie nie wiedzą... Więcej, nawet nic nie wiedzą o miłości, zagadnieniu - dopiero tego wszystkiego mają zamiar, będą się wzajemnie uczyć... To jest Wielka Piękna zagadka - nad którą zastanawia się wielu i cały wszechświat ;)) Gdyby Ciebie Fatum zapytał - dlaczego akurat zakochałaś się w tym mężczyźnie, swoim mężu, a nie w mężczyźnie który stał obok, których wcześniej spotykałaś w tysiącach na swojej drodze, przechodzili obok Ciebie. Umiałabyś na to odpowiedzieć? - pewnie w jakiś pokrętny tam sposób tak, ale nie do końca... Bo.... miłość jest, albo jej nie ma - nagle jedno słowo, spojrzenie, iskra - i młot uderza w Twoją głowę, od tej chwili chodzisz już jak pijana, i nic nie pamiętasz... - dookoła tylko ten róż, ten smaczek, to uczucie - które czujesz, i które rośnie przez jakiś czas - a potem nagle, za jakiś czas opada..., przenosi się na dzieci ;)) A potem tak trochę faluje - lub całkiem się wypala... - jeśli go nie podtrzymujecie, obydwoje, ciepłymi dłońmi... :)) Więcej już nie będę pisał... ;)     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-11, 21:57:27               Odpowiedz

      Normalnie trzy razy czytałam dla jeszcze większej przyjemności.Pięknie Mocarzu napisałeś.Chwyta nawet za kamienne serce.-:)I wszystko co napisałeś to prawda.I nie napisałabym lepiej.Masz talent pisarski i to nie podlega żadnej dyskusji.Umiesz ładnie pisać o uczuciach.Nieco zmartwiłam się,że tak stanowczo napisałeś,że już więcej nie będziesz pisał.Powiedz jak mam Ciebie namówić i czym,byś zmienił to kategoryczne stwierdzenie?Zrobię prawie wszystko.-:) No,Adasiu.....))).Miłych i słodkich snów.Do jutra.Pa.     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: Tuluzka   Data: 2020-02-11, 13:53:39               Odpowiedz

      Adam
      "Sporo w nim zła i psychologicznego terroru kobiecego - ale z drugiej strony jest ciekawie i emocje rosną, wrzą nawet :)"

      Nie wiem dlaczego hehe,ale zawsze wyobrazałm sobie ,że SD wygląda jak Misery ;)))

      Ale ludzie sie zmieniają .Teraz myślę ,że Fatum to jej siostra bliźniaczka ;))))))

      Świetny film polecam, jeśli jeszcze ktoś nie widział :)))     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-11, 14:33:40               Odpowiedz

      Tulu,no teraz to już ryczę ze śmiechu tak Ci udał ten żart.Serio.Ja lubię SD,więc przypomnienie mi,że jestem siostrą bliźniaczką nie uwłacza mi,a wręcz dodaje mi splendoru.Pamiętam nicki,które podziwiały IQ SD i to jest do sprawdzenia w każdej chwili.Natomiast nicków wychwalających Twoje Tulu IQ jakoś nie pamiętam/nie przypominam sobie.Nie przeczę,że są.Więc możliwe,że jakaś Dobra Duszyczka je odszuka i chętnie je przeczytam oczywiście wspólnie z moją siostrą bliźniaczką SD.Miłego dnia Tulu i miej tutaj teraz wartę,byś jako pierwsza przeczytała peany na swoją cześć.Miłego dyżuru Tuluzka.Idę po kawę dla Ciebie,by ten dyżur tutaj był sympatyczniejszy (pyszna kawka)dla Ciebie.Moja "przyjaciółko".-:)     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: Tuluzka   Data: 2020-02-11, 16:40:50               Odpowiedz

      Moje skojarzenie dotyczyło wyłącznie wrednych zachowań ,a nie inteligencji .Gdybyś oglądala film, zamiast seriali to wiedziałabyś,że siostrunia nie była zbyt inteligentna, za to bardzo okrutna i uwielbiała ckliwe romanse, jak Ty ;)))))))

      A skoro masz ,taka sklerozę ,że nie pamiętasz,nawet swoich peanów na mój temat,choćby z wczorajszego dnia :

      "Autor: fatum Data: 2020-02-10, 11:40:07 Odpowiedz
      Czad.Czadowo.Bomba.-:) "

      hehehe

      To szkoda czasu na dyskusje z Toba:(

      Kawy nie piję ,bo powoduje nadkwasotę,ale toby tłumaczyło skąd u Ciebie tyle kwasów ;)))

      Zwijam sie więc z dyżuru .Na szczęście nie mam tu dożywocia jak Ty ;)))

      PS
      I jak dobrze wiesz, Twoja opinia mi wisi, bo "wiem ,że nic nie wiem" .
      Zatem Paaa ;))))))))     • RE: Męska logika. -:)

      Autor: fatum   Data: 2020-02-11, 16:57:20               Odpowiedz

      I see.I see.I see.Amen.P.S. pozdrów swoich znajomych,którzy ujadają na Polskę.I powiedz im,by wybrali się do lekarza,bo o zdrowie warto dbać.Tyle.Pa.