Forum dyskusyjne

RE: Człowieczeństwo. Wolność.

Autor: bezogonka   Data: 2020-11-11, 14:26:16               

Tuż pod podłogą mieszka mysz-nieźle się tam urządziła. W kąciku pająk plecie nić-będę dla niego również miła. Pod dachem śpi jaskółka uwięziona,bo gniazdo tam uwiła. W kominie świerszcz konferansjerkę robi co wieczór,gdy gaśnie światło.
Za ścianą ludzie, którzy śpią i w lustrze widzą całe światy. Za drogą las..jeszcze przepychem się gości przed coroczną wegetacją. Za lasem pola równiutko zaorane na nową wiosnę. Za polem miasto rozsiadło się na elektrycznych gwiazdach i wabi śpiących ludzi. W dolinie szerokim korytem wąska struga płynie i wieje chłodem od siostrzanych gór. Obok śpi kot i śni mu się wolność-smycz zakopana w ogródku.
Jest taki świat..świat według bezogonki,co dla każdego miejsce ma i zasług mnóstwo,choć nie takich samych to równorzędnych. Nie trzeba mieszać w tym kotle życia. Wystarczy być. Czasem rozmienić się na drobne, by poczuć liść,trawę,kroplę wody.. A czasem stanąć golemem na straży,bezdusznym a wielkim i nieruchomym na tle zachodzącego słońca,we mgle,by objąć szczęście-tę życia wić-tę iskrę,która nie stoi w miejscu.
...Przyjemności!

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku