Współpraca

Współpraca

Opublikuj swój artykuł w portalu psychologicznym

Zapraszamy do współpracy psychologów, psychoterapeutów, psychiatrów, specjalistów psychoterapii uzależnień, socjologów, filozofów, absolwentów profilaktyki społecznej i resocjalizacji oraz pedagogów - autorów artykułów specjalistycznych. Interesują nas przede wszystkim artykuły popularyzujące psychologię, artykuły przydatne w pracy psychologów i innych specjalistów na co dzień pracujących z ludźmi, jak również napisane w przystępny sposób przeglądy literatury i przeglądy badań. Publikujemy także artykuły popularyzujące wyniki badań, jeśli są przydatne dla praktyki psychologicznej. W tych ostatnich prosimy o ograniczenie tabel i wykresów do niezbędnego minimum. Ponadto jesteśmy zainteresowani również tłumaczeniami, recenzjami książek, relacjami z konferencji, a także refleksjami, wywiadami, felietonami i poradami, przeznaczonymi dla szerszego grona Czytelników, np. dla pacjentów, ich rodzin i dla osób nieprofesjonalnie interesujących się psychologią.

Preferowana długość tekstu to 5-25 stron standardowego wydruku komputerowego (powyżej 15 tys. znaków ze spacjami). Nadesłane dłuższe prace, jeśli to byłoby możliwe, proponujemy podzielić na odrębne artykuły.

Szczególnie cenimy jasność i precyzję w formułowaniu myśli, logikę wywodu oraz (w miarę możliwości) używanie języka zrozumiałego dla Czytelnika ze średnim wykształceniem. Ideałem są dla nas nobliści z fizyki, jak Albert Einstein i Leopold Infeld, potrafiący o złożonych problemach pisać w sposób prosty i zrozumiały. Nie cenimy natomiast zawiłego i zagmatwanego języka, używanego do opisywania prostych spraw [więcej na ten temat...]. Nie publikujemy również artykułów o treści ezoterycznej, psychotronicznej czy astrologicznej.

Nie sugerujemy Autorom tematów artykułów. Uważamy, że Autor sam wie najlepiej, na jaki temat ma coś do powiedzenia i czym chce się podzielić z Czytelnikami portalu. Tematyka artykułu powinna jednak mieścić się w zakresie szeroko rozumianych nauk społecznych (psychologii, pedagogiki, psychiatrii, socjologii, resocjalizacji, filozofii), bądź być na pograniczu tych nauk.

Choć w wielu sprawach mamy ugruntowany własny pogląd, nie zamierzamy być głosem jednego środowiska, czy kierunku teoretycznego. W kwestiach kontrowersyjnych publikujemy artykuły różnych Autorów, wyrażających odmienne poglądy, ułatwiając w ten sposób Czytelnikowi samodzielne wyrobienie sobie własnego zdania. Stąd artykuły publikowane w portalu wyrażają wyłącznie poglądy ich Autorów. Fakt opublikowania na stronach portalu nie oznacza, iż takie są poglądy redakcji. Zwłaszcza w dziale Kontrowersje publikujemy artykuły na kontrowersyjne tematy. Przyjmujemy artykuły bez względu na to, czy są zbieżne, czy odległe od poglądów redakcji portalu. Decydując o publikacji bierzemy pod uwagę jedynie, czy artykuł jest dobrze napisany, z szacunkiem dla osób wyznających odmienne zdanie i czy Autor potrafi rzeczowo uzasadnić swój pogląd. Chętnie też zamieszczamy rzeczowe polemiki do już opublikowanych artykułów.

Przyjmujemy zarówno artykuły nigdzie nie publikowane, jak i artykuły opublikowane już gdzieś indziej. Autorzy artykułów nie otrzymują honorarium, oferujemy natomiast możliwość zamieszczenia pod tekstem odsyłacza do strony domowej Autora lub firmy, w której pracuje. Ponadto bardzo chętnie opublikujemy krótką notkę (2-4 zdania) o Autorze oraz fotografię (najchętniej w formacie gif lub jpg, o szerokości min. 120 pikseli).

Powiadom nas o ważnym wydarzeniu

Prosimy o powiadamianie nas o ważnych wydarzeniach z naszej dziedziny. Informacje tego typu będą umieszczane w dziale Gorące wiadomości. Przyjmujemy zarówno wiadomości o lokalnych wydarzeniach, jak np. wieczór autorski, relacje z przebiegu konferencji, a także o wydarzeniach ogólnopolskich, jak np. kampania społeczna przeciw przemocy domowej, promocja ksiażki, ważna rocznica i akcje z nią związane. Ponadto interesują nas krótkie doniesienia z badań, zredagowane w popularyzatorski sposób.

Powiadom nas o nowej książce

Wydawców książek psychologicznych prosimy o przesyłanie do nas informacji o nowościach wydawniczych. Informacja o nowej książce powinna zawierać tytuł, imię i nazwisko autora, wydawnictwo, miejsce i rok wydania oraz proponowany opis. Prosimy także o przesłanie pliku w formacie jpg lub gif, zawierającego okładkę książki, o szerokości min. 100 pikseli.

Nie publikujemy informacji o literaturze ezoterycznej, psychotronicznej czy astrologicznej.

Podziel się swoimi uwagami

Prosimy o podzielenie się swoimi uwagami na temat koncepcji strony, jej zalet i braków. Będziemy wdzięczni za inspiracje i pomysły na temat wprowadzenia nowych modułów, czy nowych elementów portalu.