Gorące wiadomości

Powstał Telefon Wsparcia dla osób doświadczających stanów lękowych

Nowo powstałe stowarzyszenie działające na rzecz osób doświadczających zaburzeń lękowych takich jak nerwica, ataki paniki, wszelkie fobie jak agorafobia czy fobia społeczna, uruchomiło telefon wsparcia dla osób nimi dotkniętych.

Telefon czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach wieczornych, a rozmowy prowadzą psychologowie, którzy posiadają wiedzę i umiejętności aby rzetelnie wesprzeć, wysłuchać, poinformować i doradzać osobom doświadczającym lęku.

Uruchomienie telefonu wsparcia jest pierwszym projektem Stowarzyszenia Animo mającym na celu nieść pomoc osobom z problemami lękowymi coraz częściej występującymi w naszym społeczeństwie. Problemy te są nadal wstydliwe, często nierozumiane w bezpośrednim środowisku osób nimi dotkniętych, oraz bywa, że źle lub zbyt późno diagnozowane i leczone.

Dzwoniąc pod numer (22) 270 11 65 można całkowicie anonimowo otrzymać bezpłatne wsparcie i porady psychologa w kwestiach dotyczących diagnozy, leczenia oraz radzenia sobie z trudnymi stanami, objawami i doświadczeniami charakterystycznymi dla przebiegu szeroko pojętych zaburzeń lękowych.

Dla tych, którzy wahają się przed kontaktem telefonicznym dostępny jest również e-mail: psycholog@stowarzyszenieanimo.pl gdzie można uzyskać wsparcie psychologa w formie pisemnej.

Więcej o działaniach i formach wsparcia oferowanych przez Stowarzyszenie Animo, a także o przyszłych projektach, można dowiedzieć się na stronie internetowej: https://stowarzyszenieanimo.pl/ oraz na Fanpage'u na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/StowarzyszenieAnimo/

Opublikowano: 2020-05-25

Źródło: Stowarzyszenie Animo


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz