Nowości wydawnicze

Techniki manipulacji. 30 sekretów wytrawnych manipulantów Techniki


Thomas Wilhelm, Andreas Edmüller

Flashbook.pl, Warszawa 2008.

30 sekretów wytrawnych manipulantów - to one sprawiają, że niektórzy ludzie potrafią tak łatwo skłonić nas do zmiany zdania. Przewodnik przedstawia wszystkie sztuczki manipulantów i uczy bronić się przed nimi. Otwiera oczy na rzeczy, z których często w ogóle nie zdajemy sobie sprawy.

Każdemu z nas zdarzyło się paść ofiarą manipulacji. Spotykamy się z nią dużo częściej, niż się nam wydaje. Manipulacja to nie tylko skomplikowane zabiegi stosowane przez wysokiej klasy specjalistów. To często proste chwyty, które sprawiają, że w sporze stajemy się zupełnie bezbronni. Pochylamy głowę i pod naporem pozornie przekonujących argumentów ustępujemy. Czas powiedzieć dość!

Manipulacja ma wiele twarzy. Trudno ją zdefiniować. Jej najważniejszym elementem jest jednak stosowanie trików, które pozwalają zmylić przeciwnika w dyskusji czy negocjacjach. Książka opisuje szczegółowo kilkadziesiąt sposobów na to, jak - nawet kiedy przy braku rzeczowych argumentów – można przekonać innych do swoich racji. Jeśli jesteś ciekaw, do jakich sposobów uciekają się najlepsi manipulanci - ta książka jest dla ciebie.

Książka „Techniki manipulacji” może okazać się zbawienna w wielu sytuacjach. Jeśli boisz się manipulacji podczas służbowych rozmów czy negocjacji – sięgnij po nią, a dowiesz się, jak skutecznie się bronić. Jeśli czeka cię poważna, rozstrzygająca rozmowa dotycząca spraw służbowych czy rodzinnych – sięgnij po książkę „Techniki manipulacji”, żeby uzbroić się przed nią w wiedzę o trikach manipulantów i umieć z nimi walczyć. Jeśli uważnie śledzisz wystąpienia medialne znanych polityków – sięgnij po „Techniki manipulacji”, a bez trudu zidentyfikujesz chwyty, które stosują niektórzy z nich.

Ksiażka jest przygotowana tak, żeby po jednorazowej lekturze łatwo było praktycznie wykorzystać przedstawioną w niej wiedzę . Na początku znajdziesz odpowiedzi na podstawowe pytania: co to jest manipulacja? czy powinniśmy stosować manipulację? jak walczyć z blokadami i pułapkami przeciwnika w dyskusji? Potem opisane są szczegółowo dziesiątki technik. W każdym z opisów znajdziesz oczywiście wiele życiowych przykładów i szczegółowe informacje o obronie.
Oceń książkę:
Zobacz inne książki z roku: 2021/2020/2019/2018/2017/2016/2015/2014/2013/2012/2011/2010/2009/2008/2007/2006/2005/2004

Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojej recenzji. Przeczytałeś książkę? Napisz swoją recenzję!