Forum dyskusyjne

RE: Chce wiedzieć kim jestem. Natalie1

Autor: mimbla1   Data: 2023-10-01, 23:05:17               

@fatum
zaczynasz robić offtopa czyli odrębną rozmowę z Natalie na inny nieco temat.

@Czarodziejka

Specjalnie tak radykalnie pojechałam z tym "testem mokrych majtek", bo to jest testowanie od strony czegoś wrodzonego, nie do zmienienia, biologii szeroko pojmowanej.
Wyszło, że jesteś najprawdopodobniej bi z przesunięciem w kierunku hetero. No to jesteś.
I, tak jak pisałam, niezależnie od tego, czy kiedyś będziesz z mężczyzną czy z kobietą i tak problemy z bliskością, kwestie zaufania, otwartości, poczucia bezpieczeństwa wylezą. To masz do poukładania, rozeznania, rozgryzienia czy jak tam zwał.
Masz silną konstrukcję psychiczną, ale nie nie może i nie powinien być tylko silny, zawsze i we wszystkim.

Matura podobnie jak studia to środek do celu, nie cel sam w sobie. Jak Ci będzie potrzebna, to zrobisz.
Ciekawość świata masz ogromną i w sumie to jest fajne. Warto by jednak jakoś to uporządkować, bo wszystkich srok za ogon nie złapiesz w wersji pełnej, nie da się. Na coś się trzeba zdecydować, coś odłożyć na później. Inaczej człek nic nie zrobi, bo to kusi, to nęci...
Zestaw języków sobie wybrałaś bardzo radykalny. To jest zabawa na całe życie, a i tak o biegłości we wszystkich raczej trudno mówić. Czemu - bo każdy z tych języków to inna grupa językowa, nie są ze sobą w żaden sposób spokrewnione, nauczenie się jednego nie ułatwi nauki drugiego. Jak się zna francuski to inne romańskie idą łatwiej - włoski, hiszpański, portugalski, rumuński - są zauważalne podobieństwa, tak to szybko idzie. Ale jeśli języki nie są spokrewnione...przy okazji, czego możesz nie wiedzieć - chiński, japoński i koreański też są z różnych grup i też nie są spokrewnione. Nie wiem, czy taki akurat plan nauczenia się 7 języków obcych jest w ogóle realny dla jednostki ludzkiej, zwłaszcza w wersji "biegle" . Rozważ ten plan i może go zweryfikuj pod kątem realności :)
Angielski jest absolutnym priorytetem , nad resztą pomyśl zamiast ściągać aplikacje :)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku