Forum dyskusyjne

RE: Chce wiedzieć kim jestem. Natalie1

Autor: mimbla1   Data: 2023-10-01, 19:44:23               

Rozmowy na forum pozwalają spojrzeć na swoje problemy z innej perspektywy i to akurat bywa cenne. Nie ze ktoś tu "wie lepiej", ale spojrzeć może inaczej i to inspiruje.

Bardzo sprawne myślenie racjonalne masz. I mnie się bardzo podoba to, że nie chcesz czynić z kogoś przedmiotu eksperymentu w poszukiwaniu własnej szeroko pojmowanej tożsamości.

Z tym seksem to trochę tak, że sam akt i satysfakcja czysto seksualna to jedno, a bliska relacja/związek to co innego.

W tym, co piszesz więcej jest zastanawiania się nad relacją/związkiem niż samego tematu pożądania i satysfakcji seksualnej.

Osobom biseksualnym o tyle z tym trudno, że ani z grupą hetero ani z grupą homo się nie utożsamiają , są pomiędzy.
Od strony społecznej jest to niewygodne, zwyczajnie i po prostu.
Lesbijką z orientacji wrodzonej to Ty nie jesteś - bo to się (podobno) wie bez wątpliwości. Podobno, bo ja akurat jestem hetero, ale jak mi prostym żołnierskim słowem objaśniła kuzynka, która jest les - "na to test jest prosty, sprawdzasz kiedy Ci się majtki mokre robią i wiesz, reszta to już psychologia, społeczeństwo i inne te pierdoły".
Fantazje to fantazje, tu już psychologia i podświadomość wkracza. Masa kobiet fantazjuje o byciu zgwałconą - co nie oznacza, że tego chcą w realu czy nawet w wersji "odgrywania ról w sypialni" ze znanym partnerem.

Tak w podsumowaniu to Ty raczej chyba się zastanawiasz nad tym, czy i z kim byś była w stanie stworzyć udany bliski związek niż nad tym, czy Cię kręcą mężczyźni czy kobiety.
Z uwagi na obciążenia z kobietą wydaje Ci się to bardziej prawdopodobne, łatwiejsze.
Ale jeśli masz problemy z bliskością to one Ci wylezą w każdym związku.

Pisałaś, że nie rozumiesz czemu Twoja mama nie odeszła od opresyjnego ojca. Odpowiedź jest banalnie prosta - bała się. Cała reszta to racjonalizacja decyzji podjętej właśnie na bazie lęku.

Z nieco innej beczki pisałaś o tych językach obcych i mnie zaciekawiłaś. Skąd pomysł ze akurat 7 języków obcych biegle i w ogóle mogłabyś koncept przybliżyć? Jako że ja kilka mam w zakresie umiejętności zwyczajnie jestem ciekawa.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku