Forum dyskusyjne

RE: Chce wiedzieć kim jestem.

Autor: mimbla1   Data: 2023-10-01, 15:17:18               

Czarodziejka,

tak jak to widzę to Twoim problemem nie jest kwestia orientacji seksualnej tylko pakiet zwany "problem z bliskimi relacjami". Inne problemy też są, ale się nie będę powtarzać, co Calmi napisała ma sens także wedle mnie.


Co do orientacji to możesz być zwyczajnie biseksualna. Spory odsetek ludzi jest.

Bronisz się przed byciem postrzeganą jako ofiara ale widać skutki tego, co miało miejsce w Twoim życiu bardzo wyraźnie. Tyle że nie w wersji ofiary w modelu A "słaba, zapłakana, depresyjna, nieogarnięta" ale w innym, równie często spotykanym u ofiar modelu B - silna, ogarnięta, kontrolująca i za nic słabości nie pokazująca ani komukolwiek ani sobie. Miejscami stawiasz nie granice, ale mur solidny.

Napisałaś:"
Jednocześnie zdałam sobie sprawę z tego że :
(...)
B - uwazac na piwo, które podaje mi nowo znajomy -> rozwiązałam to już podejmując decyzję że nie będę spożywać praktycznie alkoholu"

To jest radykalizm, typowe u pewnej grupy ofiar przemocy przesuniecie w drugą stronę. Można się pokusić nawet o opinię, iż jest to wylewanie dziecka z kąpielą. Decyzja będąca skutkiem lęku. Wiadomo, pigułka gwałtu jest w obiegu i przyjmowanie piwa czy drinka od nieznajomego to ryzyko. Nie należy ryzykować. Ale jeśli "na wszelki wypadek" rezygnujemy programowo także z kieliszka nalewki u cioci na imieninach, lampki szampana w sylwestra na balu czy kolacji romantycznej przy świecach z dobrym winem czy szklanki piwa na grillu o przyjaciół to już jest ewidentnie na wyrost. Akurat w sprawie alkoholu skutki zapewne nie będą złe dla Ciebie, problem jest w czym innym - w radykalnej decyzji motywowanej lękiem.

Z mężczyzną nie wejdziesz w bliską relację bo...dokładnie to samo, lęk. Z kobietą lęk mniejszy albo jeszcze go nie ma to się zastanawiasz.

Dla jasności - lęk to strach o sile nieadekwatnej do faktycznego zagrożenia "tu i teraz" albo strach przy braku faktycznego zagrożenia "tu i teraz".

Pytasz "jak przyciągnąć dobrych" - wiesz, co między innymi przyciąga złych? Lęk. Także taki skryty za fasadą silnej, racjonalnej i bardzo ogarniętej osoby. Oni ten lęk wyczuwają jak wilk krew zranionej sarny. To są procesy poza świadomością.
Strach to emocja pożyteczna, ale lęk jest słabością. Także ten stłumiony, schowany za grubymi murami i pozornie niewidoczny dla świata.
Wylewanie uczuć do samej siebie nie jest głupotą, jeśli nie stanie się sposobem na życie. W terapii sporo ludzi z urazami solidnie pracuje nad tym, żeby te uczucia, które nazywasz głupotą odnaleźć i wylać. To tak na marginesie.


Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku