Forum dyskusyjne

RE: Chce wiedzieć kim jestem.

Autor: Calmi   Data: 2023-09-30, 21:23:31               

Czarodziejka
"Hej, mój problem polega na tym że nie potrafię określić swojej orientacji choć bardzo bym tego chciała."

Myślę sobie ,że Twoje problemy mają ścisły związek z ojcem -tyranem. Podświadomie "przyciągnęłaś" już jednego przemocowca, nic więc dziwnego ,że boisz się wchodzić w kolejne związki hetero .

Przyjaciel /kolega jest bezpieczny, tu umiesz stawiać granice i jest to łatwiejsze, bo przemoc kojarzy Ci się paradoksalnie i ściśle z zażyłym ,hetero związkiem "miłosnym/partnerskim" .

Co do simsów ,to tez może wynikać z Twojego poczucia zagrożenia (lęku) a nie Twoich faktycznych preferencji seksualnych. Z kobietą (tu matką) prawdopodobnie czułaś /czujesz się bezpieczniej , bardziej komfortowo niż z ojcem, stąd fantazje w tym kierunku.

Sądzę też ,że związek z kobietą nie koniecznie zawsze będzie dla Ciebie bezpieczny i satysfakcjonujący, bo kobiety też bywają przemocowe, a nie przepracowany przymus powtarzania złych wzorców z dzieciństwa może spowodować ,że trafisz na agresora w spódnicy.

Moim zdaniem możesz zaczarować/odmienić swój świat poprzez pracę nad wyjściem z "roli ofiary" i choć to żmudna i trudna robota , to może być dla Ciebie kluczowa i będzie bezpośrednio rzutowała na tworzenie w przyszłości satysfakcjonujących związków .

Mieszkasz nadal z rodzicami i usługujesz ojcu ?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku