Forum dyskusyjne

Czy to normalne?

Autor: Abdul   Data: 2023-05-11, 15:35:41               

Cześć,
swoje pytanie kieruję szczególnie do ludzi z branży, ale jestem otwarty na porady.

Nie czuję najmniejszej potrzeby, ochoty budowania relacji społecznych z innymi ludźmi poza rodziną i najbliższymi osobami z mojego otoczenia. Mam 40 lat.

Nadmienię tylko, że mam rodzinę, którą uważam za szczęśliwą. Nie ma patologi typu przemoc domowa, alkoholizm. Mam wąskie grono znajomych. Nie mam żadnych traum z młodości, albo nic na ten temat nie wiem. Mam działalność gospodarczą, którą z powodzeniem, powoli rok do roku rozwijam.

W zasadzie od najmłodszych lat kiedy byłem w miarę świadomym człowiekiem miałem poczucie, że mam trudność w poznawaniu kolegów, ale brało się to z tegom, żę byłem bardzo nieśmiały. Teraz z tej nieśmiałości nie pozostało nic.

Jedyny kompleks jaki miałem kiedyś gdzieś do 30 roku życia był taki, żę chciałem zaimponować swojemu ojcu, pokazać, że jestem coś wart. Nie objawiało się to u mnie jakimiś wybuchami szczerości, raczej żalem, bo w mojej opinii bardziej doceniał mojego nieudacznego starszego brata.

Obecnie mam tak, żę nie chcę wręcz, nie mam ochoty nawiązywać żadnych relacji społęcznych z innymi ludzmi niż te związane z obowiązkami zawodowymi. Nie czuję jednak, żadnej pogary do nikogo.

Czy to normalne? Może jest coś głębszego aspołecznego w tym? A może się starzeję?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku