Forum dyskusyjne

RE: Czy dalej kontynuować związek? Proszę poradźcie

Autor: Calmi   Data: 2022-06-01, 13:51:22               

naiwna30
"Od dzieciaka czuję, że nie pasuję do tego świata, przez co mam problemy z wyrażaniem swoich potrzeb, gdyż uważam, że nie mogę być dla kogoś tym przysłowiowym całym światem. Dopiero przy obecnym partnerze poczułam, że tak może być i dlatego ta ostatnia akcja w klubie mnie zmiażdzyła, że zrobił mi to ktoś kto przez 5 lat tak bardzo mnie kochał i troszczył się."

Moim zdaniem bycie dla kogoś "całym światem" nie jest możliwe, albo ściślej rzec ujmując, jest możliwe tylko na krótką metę (o tym, tzw motylach pisał Ci mrru).
Na dłuższą metę byłoby to bardzo ograniczające i to dla obydwojga partnerów.
Może właśnie doszliście do tej ściany ?


"Jestem tego typem człowieka, że wolę być sama niż z kimś tylko dlatego, że boję się samotności. Więc nigdy nie mam problemu odciąć się od osoby, która mnie krzywdzi i nie szanuje. "

To super, to bardzo zdrowe podejście.
Weź tylko pod uwagę całokształt Waszej relacji. Czy jedna "krzywa akcja" jest warta poświęcenia 5 letniego fajnego związku ?
Może być tak, że już nie spotkasz kogoś, kto będzie Ci odpowiadał w tylu aspektach, a jesli nawet to nie wiadomo, czy on odwzajemni Twoje uczucie, prawda ? Moim zdaniem szkoda by było .

Trafnie Lustereczko zauważyło,że "Jak nam na kimś zależy to często postępujemy jak czubki:)"

Nie zastanawiając się zbytnio lub sugerując czyimś zdaniem, robimy głupoty, a tymczasem satysfakcjonujący nas związek, to materia o którą trzeba szczególnie dbać.

Jak się przekonałaś, nie wystarczy tylko kochać, bo to za mało, trzeba nauczyć się porozumiewać, być wyczulonym na potrzeby zarówno swoje jak i partnera i rozwiązywać konflikty z obopólnym poszanowaniem granic, a to nie jest ani łatwe, ani proste, ale nie niemożliwe oraz oczywiście wymaga wysiłku .

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku