Forum dyskusyjne

RE: Problem - zaburzenia odżywiania. Jak sobie radzić?

Autor: proszeorade   Data: 2022-05-01, 13:18:13               

Widzę, że moje słowa o grubych dziewczynach wywołały falę sprzeciwu. Zatem niniejszym oficjalnie odszczekuję to zdanie, że gruba dziewczyna nie znajdzie porządnego partnera. Chciałem zawrzeć 10 zdań w jednym, żeby było krócej,a wyszło głupiej. Chodzi mi o to, że według wszelkich danych, ludzie lepiej wyglądający mają statystycznie lepsze życie, tj. lepsze rezultaty w pracy, wynagrodzenie, lepsze związki, zdrowie, seks. Nie ja to wymyśliłem, tako żerze statystyka, co oczywiście oznacza, że jest grupa ludzi, którzy wymykają się tym ogólnikom. Dotyczą one większości.

124 she pisze: "X lat temu ludzie tak myśleli teraz na szczęście już wiemy, że każdy organizm ludzki jest unikatowy i nieprzewidywalny. Są takie przypadki, których w książkach medycznych nie znajdziesz a co dopiero w internecie."

Uważam takie zdanie za bardzo niemądre i przede wszystkim szkodliwe. To tak jakby lekarz powiedziała pacjentowi: :wie Pan, na takie objawy jakie Pan ma zwykle pomaga kuracje taka i taka i wyleczyłem tym 95% pacjentów. Ale wie Pan, każdy jest inny i to że u większości działa, to pewnie znaczy, że Pan jest wyjątkowy i Panu nie podam tej kuracji. Musi Pan pokochać
siebie z tą chorobą i tyle." Absurd, podważanie wiedzy naukowej o anatomii i funkcjonowaniu organizmów. Oczywiście, że każdy jest inny, ale to są niuanse, zasady na jakich działamy są takie same. 10 letni samochód też każdy jest trochę inny, jednak tażdy ma te same układy w środku. Ludzie tak samo.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku