Forum dyskusyjne

RE: Kryzys wieku średniego

Autor: proszeorade   Data: 2022-05-02, 12:29:19               

Już spieszę z opinią po obejrzeniu filmu Cienista dolina. Pierwszym wnioskiem jaki się nasuwa (a potwierdza go wiele znanych romantycznych historii), to ten, że idealne warunki dla zaistnienia pięknej miłości są dwa:
1. mężczyzna powinien zajmować wysoką pozycję w hierarchii społecznej, a co za tym idzie również finansowej
2. kobiety powyższy wymóg nie dotyczy, ale za to musi wyglądać atrakcyjnie i lepiej, żeby nie była gruba.

To oczywiście żarty z mojej strony nawiązujące jednak do innego wątku poruszanego na tym forum.

Wracając jednak do filmu, to dobrze się go oglądało, choć to nie moje klimaty. Jednak Hopkinsa zawsze się dobrze ogląda, a poza tym, coraz chętniej oglądam (i czytam) historie sprzed ery internetu. Tamten świat wydaje mi się po prostu lepszy. Wzruszająca historia o romantycznej miłości skazanej na tragiczny koniec i cierpienie.
Jeśli miałbym wyciągnąć z filmu jakieś lekcje dla siebie, to zapamiętałem takie zdanie, że "słońce zawsze jest za najbliższą górą", co rozumiem trochę jak nasze "trawa zawsze jest bardziej zielona po drugiej stronie ogrodzenia", czyli że warto doceniać to co się ma, bo "to lepsze wyjście" może być lepsze tylko pozornie.
Wiadomo, każdy widzie to chce zobaczyć, zwłaszcza, że każdy z nas jest inny (co zostało mi już tutaj udowodnione). Jeszcze raz dzięki za podsunięcie tego filmu, jednak wolę filmy niosące mocniejszy ładunek emocjonalny.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku