Forum dyskusyjne

RE: Kryzys wieku średniego

Autor: proszeorade   Data: 2022-04-28, 11:56:28               

Dzięki za konstruktywną odpowiedź. Samotna wizyta u terapeuty/psychologa to mój kolejny zaplanowany ruch, dzięki za tę sugestię. Obawiam się tylko czy znajdę odpowiednią osobę: osobiście znam dwoje psychologów i jednego terapeutę i nikomu nigdy bym ich nie polecił, bo to ludzie z wielkim bałaganem w życiu i zwyczajnie brakami merytorycznymi. Z drugiej strony słuchałem sporo podcastów na ten temat i niektórzy terapeuci to cudowni ludzie, którzy na pewno bardzo by mi pogoli.

Odpowiadając na twoje pytanie: mój wkład w rozjechanie się związku to na pewno zaniedbania w kwestii organizowania jakiś randek, prezentów, dawania poczucia wyjątkowości itp..
Tutaj kłopot jest w tym, że na początku związku nikomu nie było to potrzebne, bo byliśmy sobą zafascynowani i zakochani po uszy, poza tym mamy podobne charaktery i dobraliśmy się jak przysłowiowe dwa Michały. Ponadto żyliśmy skromnie, bo żona studiowała i z jednej pensji na początku tego stulecia ledwo wiązaliśmy koniec z końcem, więc nie było szans na jakieś ekstrawagancje. Ok, wiem że jak się chce to pieniądze nie są problemem, chodzi o to, że żadne z nas nie wyniosło z domu nawyku robienia jakiś wyjątkowych rzeczy i żyliśmy zwyczajnie jak wszyscy wokół nas. Potem pojawiło się pierwsze dziecko i wiadomo, że to nie sprzyja pogłębianiu relacji.
Obecnie nasza sytuacja finansowa i ogólna jest dobra i stabilna i chciałbym, żeby była to dla nas okazja do rozwoju i zrobienia jakiś koków na przód. Żona nie chce rozmawiać o tym, bo nie ma czasu na takie bzdury. Ma za to czas na nieustanne siedzenie w telefonie.
Wracając do seksu - niechęć pojawiła się niedawno, jakieś dwa miesiące temu, to nie jest hipokryzja, zwłaszcza, że cielesność nie jest w seksie najważniejsza.

Jeszcze raz dzięki za odpowiedź, bardzo mi zależało na poznaniu alternatywnej opinii na ten temat, bo to może otworzyć mi oczy.

P.S. Masz nick z Muminków

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku