Forum dyskusyjne

RE: Huśtawka emocjonalna Dolińskiego

Autor: mimbla1   Data: 2022-04-18, 13:03:14               

Miła Ilaross,
masz omówić coś, co istnieje czyli wykonać pracę porządkującą, typowo odtwórczą. Choć Twoje dylematy etyczne są zrozumiałe, nie powinny zaburzać wykonania pracy. Która to praca ma sprawdzić, czy i co wiesz na temat rzeczonej huśtawki Dolińskiego, a temat nie sugeruje wchodzenia w dalsze zakresy czyli dylematów etycznych.
Łopatologicznie - masz coś opisać i podać przykłady, a nie wyrażać swoje zdanie.
Przykłady z praktyki psychologicznej najbezpieczniej podawać "za kimś" czyli znaleźć w literaturze przedmiotu opisy "przypadek pacjenta A", znaleźć ileś opisów przypadków, powołać i tyle. W tejże literaturze przedmiotu zapewne znajdziesz także teksty poruszające zagadnienia etyczne związane z zastosowaniem huśtawki Dolińskiego w praktyce psychologicznej, teksty krytyczne itp. Psychologia to nie geometria euklidesowa na poziomie szkoły podstawowej z aksjomatami i twierdzeniami zawsze prawdziwymi.
Tym niemniej praca na pierwszym roku z natury swojej jest odtwórcza. Nawet jeśli uważasz iż stosowanie huśtawki Dolińskiego jest nieetyczne (do czego masz pełne prawo oraz zapewne nie byłabyś w takiej ocenie odosobniona) praca, którą masz wykonać to nie czas i miejsce na takie rozważania. Bez względu na ocenę etyczna masz bowiem posiadać wiedzę o tej huśtawce i wiedzę o jej stosowaniu w praktyce psychologicznej.
Innymi słowy - oddziel wiedzę na temat od własnych ocen i emocji. Również o rzeczach ocenianych jako nieetyczne czy etycznie wątpliwe należy wiedzieć, bo nie jest to równoznaczne z praktykowaniem tychże. Powodzenia :)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku