Forum dyskusyjne

RE: Presja spoleczno-medialno-polityczna covid

Autor: bezogonka   Data: 2021-12-12, 16:02:25               

Adrianna, z całym szacunkiem dla Ciebie, każdy z nas ma swoje wytyczne w pracy i się ich trzyma dopóki jego wewnętrzna moralność(każdy ją ma ale każdy w różnym stopniu jej słucha) nie zaczyna protestować.
Preparaty p/covid zwane szczepionkami (i być może takimi są..ocenią to ludzie za jakiś czas) są nowotarskimi rozwiązaniami i zostały dopuszczone warunkowo(tak wynika z mojej wiedzy). Komisja Europejska może przyspieszyć proces legislacji cyt.Szczepionki przeciw COVID-19 są warunkowo dopuszczone do obrotu na podstawie wszystkich wymaganych badań laboratoryjnych, nieklinicznych na modelu zwierzęcym, badań klinicznych I i II fazy oraz okresowej oceny prowadzonych badań klinicznych najbardziej zaawansowanej trzeciej fazy badań. Pozwolenie jest wydawane gdy korzyści wynikające z natychmiastowej dostępności szczepionki dla pacjentów przewyższają ryzyko związane z faktem, że nie wszystkie dane z trwających badań 3 fazy są jeszcze dostępne. Szczepionki zostały dopuszczone po ocenie wyników badania klinicznego 3 fazy, gdzie potwierdzono skuteczność kliniczną i bezpieczeństwo szczepionki w ochronie przed objawami COVID-19. Badania kliniczne 3 fazy są jednak cały czas kontynuowane, aby ocenić takie parametry jak np. czas utrzymywania się ochrony poszczepiennej. Przykładowo szczepionka Comirnaty została warunkowo dopuszczona do obrotu na podstawie okresowej oceny badań klinicznych 3 fazy rozpoczętych w sierpniu 2020 roku. Szczepionka została dopuszczona do obrotu, ale badania kliniczne będą zgodnie z wyjściowym planem prowadzone przez 24 miesiące."
Zatem wszystko zgodne z literą prawa ale w mojej ocenie jest to eksperyment i tyle.
Poza tym..jeszcze raz pytam: gdzie nasze polskie badania nad preparatami, które podajemy społeczeństwu? Gdzie badania składu poszczególnych partii? Kto je prowadzi??
To, że jesteśmy w Unii nie znaczy, że mamy przestać myśleć i mówić jednym głosem. Jesteśmy w unii ale stanowimy odrębne państwo, które na mocy traktatów współdziała ale nie poddańczo.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku