Forum dyskusyjne

RE: Presja spoleczno-medialnopolityczna covid

Autor: APatia   Data: 2021-12-11, 19:52:15               

mrrru
"Nie rozumiem tylko tego "szerzenia atmosfery strachu". Czego się boją niezaszczepieni? Że zachorują na podobno nieistniejącego wirusa wymyślonej pandemii?"

A ja nie rozumiem czego się boją zaszczepieni? Przecież wirusa przenoszą tak samo jak niezaszczepieni z tym, że ci pierwsi są przecież nieśmiertelni po szczypawce.
Nie rozumiem również, dlaczego zaszczepieni boją się i krytykują niezaszczepionych, a jednocześnie nie mają hamulców żeby siedzieć z nimi przy jednym stole, bez maseczek, nie zachowując bezpiecznej odległości.

Niezaszczepieni boją się tego co wkrótce nastąpi. Czyli przymusowego szczepienia tym kiepsko sprawdzonym, niedopracowanym WYROBEM MEDYCZNYM.
W marcu mają szczepić medyków i nauczycieli (obowiązkowo). Przy czym zaznaczają, że 'obowiązkowo' nie oznacza tego samego co 'przymusowo'. Oczywiście, że nie. "Obowiązkowo" oznacza, zaszczepisz się bo jak nie to poniesiesz konsekwencje. W niektórych krajach tymi konsekwencjami są np. zakaz wchodzenia do sklepów, kary finansowe, zwolnienia z pracy etc.
Wyobraź sobie, że dają ci ultimatum: albo się szczepisz albo zwalniamy. Co wybierzesz? Ja wybiorę odejście zanim mnie zwolnią. Ale ja nie mam rodziny do wykarmienia. I tak 'obowiązek' staje się 'przymusem'. To raczej oczywiste.

PS: Przed 2008 służba wojskowa była obowiązkowa. Wiesz jak się kończyła odmowa odbycia służby?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku