Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Nie kocham jej... Czy mam z nią być na siłę?

  Autor: pa3blo   Data: 2021-10-20, 17:48:25               Odpowiedz

  Witam.
  Koledzy i koleżanki. Poznałem ją 4 lata temu ja miałem wtedy 32 lata ona 30. Dziewczyna nie jest zła ona jest we mnie zakochana. Mieszkamy u mnie z naszym dzieciątkiem rocznym. Porobiłem remonty domu żeby tylko było nam dobrze teraz skończyłem pokoik córki robić. Od jakiegoś pół roku ona ubzdurala sobie temat mojej bratowej nie nawiedzi jej twierdzi że jest fałszywa ( choć taka nie jest) nawet się obraza jak idę do mojego brata z racje tej też nie utrzymuje już z bratem takich kontaktów. Na mojego brata też krzywo patrzy ale brat jest dobrym człowiekiem .... Ale sprawa jest taka ja jej nie kocham.... Czy jest sens trwać w takim związku? Tylko dla małej ? Ja kocham córeczkę nasz nie wyobrażam sobie abyśmy mieszkali osobno bo mamy 150 km do siebie i wtedy bym córkę bardzo mało widywał. Jest sens być w takim związku? Jak to widzicie?  • RE: Nie kocham jej... Czy mam z nią być na siłę?

   Autor: fatum   Data: 2021-10-24, 22:08:06               Odpowiedz

   pa3blo moim zdaniem dobrze zrobisz jak zostaniesz z córką i z jej matką.To,że przestałeś nagle kochać,to się zdarza.Dziecko kochasz i to już wystarczy.Córka skończy 14lat i wtedy podejmiesz ostateczną decyzję.Tobie jest pisana poważna choroba,to moim zdaniem te lata,które ofiarujesz dziecku,będą Twoimi najlepszymi latami w Twoim życiu.Pozdrawiam serdecznie.Napisz jeszcze tutaj.Będę.

  • RE: Nie kocham jej... Czy mam z nią być na siłę?

   Autor: PhilosopherStone   Data: 2021-10-30, 02:47:00               Odpowiedz

   Witaj, sprawa wydaje się skomplikowana, jednak postaram Ci się pomóc jak najlepiej potrafię.

   1.Musisz być szczery sam ze sobą, zastanów się, jakie kierowaly Tobą motywacje przy wyborze partnerki i jakie kierują teraz, przy wypaleniu, przyjrzyj się im, być może będziesz musiał poszukać odpowiedzi na innych płaszczyznach swojego życia (co kieruję Tobą przy dokonywaniu jakiegokolwiek wyboru w życiu).

   2. Niestety w relacjach dotyczących związków, kluczową rolę odgrywa to, jak zostałeś wychowywany w dzieciństwie, będąc na Twoim miejscu przeanalizował bym relacje rodzinne oraz szkolne w tym okresie.

   3. Zwróć uwagę na to, jak działa sam mechanizm miłości, poszukaj, jak długo trwają poszczególne jej etapy i zadaj sobie pytanie na jakim etapie Ty jesteś w tym związku i poczytaj o nim więcej. Być może nadmierne oczekiwania są powodem rozczarowań.

   4. Zastanów się, jakie ktokolwiek w życiu ma wobec Ciebie intencje. Piszę to dlatego, że zdecydowałeś się na ograniczenie relacji z bratem (nie chodzi o to, czy było to dla Ciebie łatwe czy nie).

   5. Być może zastanawiasz się nad tym, z czego wynika takie a nie inne jej zachowanie, poszukaj jakie są różnice w sposobie myślenia kobiety i mężczyzny.

   6. Nikt nie podejmie pracy samodoskonalenia się czy to na płaszczyźnie związków czy na innej za Ciebie, być może rozwiązanie tej sprawy (nie ucieczka) będzie dla Ciebie czymś znacznie lepszym niż to się może teraz wydawać.

   Powodzenia