Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Czy on się znudził czy taki jest ?

  Autor: m1508   Data: 2021-06-17, 18:48:00               Odpowiedz

  Cześć. Dawno mnie tu nie było. Po wielu perturbacjach i podbojach miłosnych udało mi się ogarnąć swoją głowę i skupić się na sobie. poczułem szczęście w życiu. Postanowiłem więc trochę porandkowac i spotykać się z ludźmi. Niestety nie udało się znaleźć wspólnego języka w miłości więc odpuściłem. Wtem napisał do mnie pewien młody chłopak nazwijmy go Michał. Zaczęło się to pod koniec lutego jak jeszcze było bardzo zimno. Trochę żeśmy porozmawiali i było powiedzmy w porządku. Na spotkaniu też udało nam się znaleźć wspólny język jednak w głowie mialem to, że udało mi się dojść do harmonii i nie chciałbym tego burzyć. Zaczęliśmy się spotykać. Byłem zdystansowany kiedy po jakimś już czasie powiedział, że się we mnie zakochał. Zareagowałem dość pozytywnie jednak nie pokazywałem, że mi się to podoba w jakiś sposób. Było okej. Po około miesiącu niestety moja harmonia uległa rozpadowi bo zacząłem się bardzo skupiać na tej relacji aż wypaliłem, że chciałbym z nim być w związku. Zgodził się i bardzo mnie to ucieszyło. Minusem tej relacji jest to, że widujemy się raz w tygodniu czasami rzadziej ponieważ on dużo pracuje a ja mam za dużo wolnego czasu po pracy. Od jakiegoś czasu zacząłem znów natrętnie o nim myśleć co chyba widzi bo się zaczal wycofywać. Próbuje nad tym zapanować jednak niestety nie udaje mi się to często. Kiedyś jak rozmawialiśmy było lepiej. teraz on mi odpisuje tak od niechcenia a jak spytałem czy jeszcze mnie kocha to reaguje dość agresywnie bo przecież "dalej mnie kocha i o co mi chodzi". Michał jest bardzo nieśmiały i nie umie mówić o swoich uczuciach orpoce tego, że się we mnie zakochał. Pare dni temu wygłosiłem mu monolog w którym powiedziałem jak się czuje, wyrzuciłem wszystko co się da a on słuchał. Trwał kilka dobrych minut gdzie skupiałem się na tym, że relacja raczej się nie rozwija tylko stoi w miejscu. On słuchał i nie odpowiedział na to w ogóle. Był nijaki w stosunku do mojej wypowiedzi i poczułem się trochę olany i lekceważony. Bardzo mi na nim zależy a na spotkaniach jest wspaniale. Doradźcie mi coś. jak mam się zdystansowac, może ja coś robię źle. On nie odpowiedział mi nic sensownego bo jemu nic nie przeszkadza. Ale mi przeszkadza bo rzadko rozmawiamy i też nie często się widujemy. Na pewno nie tak często jak wcześniej i to uczucie z jego strony też gdzieś uleciało. A może mi się tylko wydaje. Co robić ??  • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

   Autor: fatum   Data: 2021-06-17, 23:40:50               Odpowiedz

   Skoro on dużo pracuje,to i Ty zacznij więcej pracować.Będziesz miał kasę na prezenty dla niego.Chyba koleś lubi prezenty?Zatem szukaj dodatkowej pracy i po kłopocie.Obaj będziecie zapracowani,to i głupoty wam wyjdą z głowy.Pozdrawiam.   • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

    Autor: m1508   Data: 2021-06-18, 16:27:50               Odpowiedz

    Pracuje wystarczająco dużo godzin. Jednak znajduje czas żeby się z nim spotkać lub nawet zadzwonić. On tego nie robi. Nie wiem czemu. Nie wiem tez co się stało, ze poświęca mi mniej czasu. A głupoty z głowy ? Nie rozumiem. Dla mnie normalnością jest jeśli dwie osoby się kochają to chcą ze sobą spędzać dużo czasu i rozmawiać. Mi zaczęła przeszkadzać ta cisza w ciągu dnia i spotkania które nie wnoszą za dużo. Nie lubię stać w miejscu a sam nie mogę tego ciągnąć. Znajomi zaproponowali mi zdystansować się lecz jak długo ma trwać taki stan. To nie w moim stylu.    • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

     Autor: fatum   Data: 2021-06-18, 19:05:03               Odpowiedz

     Chyba jesteś typowym bluszczem.Współczuję temu gościowi.Z bluszczem się przyjaźnić to moim zdaniem koszmar.Zostaw go w spokoju.Ok?     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: m1508   Data: 2021-06-18, 20:35:12               Odpowiedz

      Prosiłem o porady a nie o osądy. To forum powinno pomagać a ty nie pomagasz. Może masz problem ze sobą     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: fatum   Data: 2021-06-18, 21:22:48               Odpowiedz

      Posłuchaj robaczku. Tutaj nikt i nic nie musi.Chyba pomyliłeś fora.I nie podoba mi się Twoja roszczeniowość.Bye!     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: m1508   Data: 2021-06-18, 21:41:48               Odpowiedz

      Coś ci się nie podoba to nie odpisuj na moj post. Nie tego oczekiwałem po tym forum. Zajmij się czymś lepiej innym. Nie pomagasz a szkodzisz szkodniku.     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: Adamos325   Data: 2021-06-18, 23:04:30               Odpowiedz

      Tym razem częściowo się z Tobą zgadzam Fatum - może faktycznie m1501 jest zbyt natarczliwy, zachłanny,zaborczy - niektórzy to wyczuwają i nie lubią - bo miłość to wolność, obopulna zgoda i przyjemność spędzania wspólnie czasu... Poza miłością, każdy ma jeszcze swoje zainteresowania     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: Adamos325   Data: 2021-06-19, 06:36:57               Odpowiedz

      m1508 ;)  • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

   Autor: APatia   Data: 2021-06-20, 09:42:47               Odpowiedz

   W moim związku to ja byłam Michałem, a mój były tobą.
   Ja nie miałam oczekiwań, byłam z nim bo akceptowałam go jakim był. Jemu co jakiś czas coś przeszkadzało.
   A to, że za rzadko wychodzimy, a to że za dużo pracuję (często robiłam nadgodziny), a to, że na rowerze z nim nie jeżdżę, w końcu że przychodząc do domu nie pytałam jak minął mu dzień.
   Mi to wszystko nie przeszkadzało. Ja nie oczekiwałam, że on będzie mnie pytał minął mi dzień. Ja mam tak, że nawet jeśli on nie pytał a chciałam coś opowiedzieć to opowiadałam.
   To jemu wszystko przeszkadzało więc mnie zostawił i bardzo dobrze zrobił.   • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

    Autor: m1508   Data: 2021-06-20, 12:17:59               Odpowiedz

    Widzę, że to jakiś schemat jest w tych związkach. U mnie właśnie było na początku na odwrót jednak niestety na moja niekorzyść role się odwróciły.    • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

     Autor: APatia   Data: 2021-06-20, 22:22:23               Odpowiedz

     Ale jaki schemat?
     Jemu nie przeszkadza, że widujecie się rzadko. Może jemu się to podoba, bo gdy się kocha to się tęskni. A jak się stęskni to potem miłej jest wracać, jest większa radość,więcej tematów do rozmów. I ja go rozumiem.
     A co robisz ty? Tobie ta rozłąka przeszkadza. Ty w przeciwieństwie do niego masz za dużo wolnego czasu, jesteś zależny. Gdy nie ma jego nie wiesz co ze sobą zrobić, dlatego stajesz się natrętny i zaczynasz pisać, dzwonić, krótko mówiąc zawracać mu gitarę. On czuje się osaczony, ty przy spotkaniu zamiast cieszyć się jego obecnością, wyrzucasz z siebie co ci się nie podoba.
     Tak, jesteś niestety bluszczem.
     Miałam tak z drugim partnerem - po przejściach z tym pierwszym. Chciałam żeby zawsze był blisko. Na szczęście się tego zwyczaju pozbyłam.
     Albo przestaniesz mu włazić na głowę...albo on da sobie z tobą spokój.     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: m1508   Data: 2021-06-22, 17:57:06               Odpowiedz

      To co robić żeby tym bluszczem nie być ???     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: APatia   Data: 2021-06-25, 18:14:30               Odpowiedz

      m1508
      "To co robić żeby tym bluszczem nie być ???"

      Zając się sobą. Znaleźć hobby.
      Ja zaczęłam np.biegać i więcej czytać.
      To potem mój były sam zaczął do mnie pisać czy coś się stało, że się nie odzywam.  • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

   Autor: fatim   Data: 2021-06-22, 09:35:44               Odpowiedz

   "Michał jest bardzo nieśmiały i nie umie mówić o swoich uczuciach orpoce tego, że się we mnie zakochał. Pare dni temu wygłosiłem mu monolog w którym powiedziałem jak się czuje, wyrzuciłem wszystko co się da a on słuchał. Trwał kilka dobrych minut gdzie skupiałem się na tym, że relacja raczej się nie rozwija tylko stoi w miejscu. On słuchał i nie odpowiedział na to w ogóle."


   ludzie mają niesłychany nawyk aby racjonalizować i tłumaczyć innych ludzi. Jesteś pewien, że to nieśmiałość ? mi to wygląda całkiem przeciwnie. Nawet najbardziej nieśmiała osoba jest w stanie wydusić z siebie "ja też" lub "też tego chce". Problemem sytuacyjnym jest, że tego nie robią...jak myślisz z jakiego powodu?
   Sam nie raz byłem w takiej sytuacji, że wylewając na kogoś uczucia ktoś tylko stał jak korek i nie reagował. Wiele czasu minęło, zanim zrozumiałem, że to nie jest nieśmiałość a zwyczajny brak wzajemności tego uczucia.
  • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

   Autor: m1508   Data: 2021-06-27, 23:06:46               Odpowiedz

   Chciałbym zaktualizować ten post. A wiec tak jak wynikło z naszej rozmowy. Rozstaliśmy się. Wyszło ze w ogóle nic do mnie nie czuł. Ktoś tu zaznaczył właśnie ze nie umiał odmówić. Nie wierzyłem w to. Ale przyznał. Nie umiał odmówić. I gadał żeby gadać. Nie wiem co teraz począć bo mam mętlik w głowie okropny. Nie wiem jak wyjść z tego dołka ale sam sobie jestem winien. Zrobiłem sobie tą relacją duża krzywdę. Bardzo duża.   • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

    Autor: APatia   Data: 2021-06-30, 19:44:14               Odpowiedz

    m1508
    Jak to nie wiesz co masz robić?
    Teraz to możesz wszystko! Nikt cię nie ogranicza, nikt nie oszukuje, nikt nie kłamie. Teraz to już tylko od ciebie zależy gdzie pójdziesz, co zrobisz i jak.
    Czy to nie piękne?    • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

     Autor: m1508   Data: 2021-06-30, 21:23:43               Odpowiedz

     Może i piękne ale musiałem skorzystać z pomocy psychologa bo nie mogę znaleźć sobie miejsca. Ja wiem ze życie jest piękne i wiele ciekawych rzeczy mnie czeka. Nikt nie ogranicza ale jeszcze na tym etapie nie zaakceptowałem tego     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: fatum   Data: 2021-07-01, 11:17:57               Odpowiedz

      A może byś tak mnie bluszczu przeprosił?Tak. Obraziłeś mnie, bo Ci postawiłam słuszną diagnozę.Pozdrawiam.     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: fatim   Data: 2021-07-01, 13:17:16               Odpowiedz

      Słuszną diagnozę to postawiłaś jak ci się Nicki pomyliły z moim     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: fatum   Data: 2021-07-01, 14:40:44               Odpowiedz

      Jest coś takiego jak wyszukiwarka Forum i wystarczy wpisać mój nick i potem twój. Przy moim nicku jest nieskończona liczba postów,a u ciebie można je ręcznie policzyć.Zatem...zostałaś zdemaskowana i tyle. Tylko z grzeczności Ci napisałam. I może też dla pokazania twojego kłamstwa.Jestem tutaj od 2009roku.Ty byłaś jeszcze w pieluszkach.Bye.     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: fatim   Data: 2021-07-01, 14:49:39               Odpowiedz

      Sugeruje sprawdzić rok założenie konta u administracji, to by ci mina zbielała. To że ktoś nie brał udziału w czczych dyskusjach jak ty o niczym nie świadczy.     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: fatum   Data: 2021-07-02, 08:44:36               Odpowiedz

      Out of my way with you.Bye.     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: m1508   Data: 2021-07-02, 19:44:21               Odpowiedz

      Niemniej jednak dziękuje za każdy komentarz. Nie wiem jak sprawa potoczy się dalej. Związek jest oczywiście skończony a wina leży po obu stronach chociaż z mojej strony dodam że nie robiłem nic az tak złego. Chciałem tylko być w kontakcie i spotykać się bez naciskania. A sprawa dotyczy bardziej detoksu od kogoś i bycie samemu. Ciężkie to.     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: TresDiscret   Data: 2021-07-02, 21:28:22               Odpowiedz

      Zarówno w moim dawnym związku, jak i paru innych, które było/jest mi dane obserwować z dość bliska, gdzie miłość była po obu stronach, nie było analizy odnośnie tego, co wypada, a czego nie, jak się zachować, żeby nie zostać uznanym za bluszcz. Po prostu obie strony chciały ze sobą czas spędzać.

      Głowa do góry. Każdy z nas był choć raz w takiej sytuacji. :)     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: APatia   Data: 2021-07-03, 14:57:01               Odpowiedz

      TresDiscret
      "Zarówno w moim dawnym związku, jak i paru innych, które było/jest mi dane obserwować z dość bliska, gdzie miłość była po obu stronach, nie było analizy odnośnie tego, co wypada, a czego nie, jak się zachować, żeby nie zostać uznanym za bluszcz. Po prostu obie strony chciały ze sobą czas spędzać.

      Głowa do góry. Każdy z nas był choć raz w takiej sytuacji. :)"

      Dobrze prawi, polać jej ;p     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: m1508   Data: 2021-07-03, 15:28:46               Odpowiedz

      Rozumiem. Dziękuje. Jednak potrzebuje jeszcze czasu by swoje życie postawić na równi.     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: Tuluzka   Data: 2021-07-03, 17:06:12               Odpowiedz

      TresDiscret
      "... gdzie miłość była po obu stronach, nie było analizy odnośnie tego, co wypada, a czego nie, jak się zachować, żeby nie zostać uznanym za bluszcz. Po prostu obie strony chciały ze sobą czas spędzać..."

      A czemu czas przeszły ?;)))

      Myślę ,że dość często w zakochaniu bywa, że jednej ze stron zaczyna zależeć bardziej (nawet za bardzo), a druga czuje się tym faktem przytłoczona i ta słodka równowaga pryska jak bańka mydlana...
      Myślę ,że to niczyja wina ...
      A prawdziwą sztuką jest umieć ów balans zachować na dłużej.

      Dlatego zapewne m1508
      "Jednak potrzebuje/sz/ jeszcze czasu by swoje życie postawić na równi. "     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: Tuluzka   Data: 2021-07-03, 17:09:08               Odpowiedz

      PS
      Przykro patrzeć jak to forum dogorywa ...
      ale wszystko się kiedyś kończy ...
      życie ;)))     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: Adamos325   Data: 2021-07-09, 23:02:02               Odpowiedz

      ...Przykro patrzeć jak to forum dogorywa ...
      ale wszystko się kiedyś kończy ...
      życie ;)))

      Tuluzka, wszystko na tym świecie z czasem przemija - tak jak przemija dzisiejszy dzień... Tylko życie trzeba kochać :)     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: m1508   Data: 2021-07-03, 18:39:05               Odpowiedz

      Sam z siebie napisał do mnie udając jak ny nigdy nic się nie stało. Jestem zdystansowany do tej relacji i nie chce mi się na niej skupiać uwagi. Może kiedyś ...     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: Tuluzka   Data: 2021-07-03, 19:09:06               Odpowiedz

      Odpisz mu, ze szkoda , że od początku Ci tego nie powiedział, a wrecz przeciwnie deklarował uczucie i skupiał uwagę:(((ale cóz to da ? Może chwilową ulgę ?
      Uczucia nie są proste dla wiekszości z nas, a do miłości nikogo nie zmusisz ...

      Lepiej chyba zastanowić się, czemu powielasz schemat ?     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: Tuluzka   Data: 2021-07-03, 19:11:55               Odpowiedz

      Aby to nie była równia pochyła ;)))     • RE: Czy on się znudził czy taki jest ?

      Autor: APatia   Data: 2021-07-04, 18:11:42               Odpowiedz

      Absolutnie nic mu nie odpisuj! Olej chłopa cienkim sikiem. Sam się odstosunkuje jak nie będzie reakcji