Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

  Autor: okti325   Data: 2021-05-27, 00:50:23               Odpowiedz

  Ostatnio w dobie pandemii jest dużo o teoriach spiskowych, z szczepionkami, reptilianami itd. Czy ludzie, którzy je głoszą na serio robią to celowo w celach manipulacji czy oni naprawdę w to wszystko wierzą? Jaka jest Wasza opinia? Jednak najpierw polecam na zapoznanie się z np. kanałem Nwk24, można się dowiedzieć, że np. 200 lat temu technologia była bardziej zaawansowana, że światem rządzą jakieś dziwne stworzenia i chcą zniewolić ludzkość itd.
  Tutaj jeden z filmów
  https://www.youtube.com/watch?v=8rhM9H1dvQs&t=913s

  Jest jeszcze jeden film wart zobaczenia "Szach mat dla ludzkości" z 2013 roku, który mówił o tym, że politycy to kryminaliści i chcą przejąć całkowitą kontrolę nad ludźmi i jednym z ich działań jest celowa pandemia, by później zaimplementować czipy itd, film ma 12 minut warto obejrzeć.
  Dajcie znać co o tym sądzicie?
  Cała rzesza różnych teorii spiskowych przez takich twórców jak: Jarek Kefir, Wojciech Dydymus Dydymski, Wici naprawdę wygląda na ich blogach jako dość wiarygodne i logiczne informacje, a wiary w nie dodaje trochę ogólnie dziwna sytuacja na świecie, zamieszki, niepokój czy bieda w krajach trzeciego świata  • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

   Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-27, 09:32:09               Odpowiedz

   Pierwsze i chyba największe teorie spiskowe są już w biblii. Są prawdy i polprawdy(stworzenie świata w 7 dni? Arka mieszcząca wszystkie gatunki zwierząt na świecie?) i kłamstwa i niedorzeczności (człowiek przeżył W brzuchu ryby 3 dni)
   ?). Ci źli(niepokorni?) i ci dobrzy (posluszni?), jacyś oni niewidoczni sterujący (kuszący ) .Zakulisowe siły dobra i siły zła, naród dobry (wybrana elita?), który ocaleja i reszta niegodziwa i godna potepienia, wybicia (pierwsza depopulacja?) . Choroby zsyłane na ludzi z ,,nieba" (broń biologiczna?) i cudowne sposoby na uzdrowienie znane tylko wybrańców uzdrowicielom. Wojny bogów, aniol wybijajacy 185 tys ludzi jednej nocy (przybysze z innych planet dysponujacy technologia nie znana nam do dzis ?). Arka przymierza zabijajaca kazdgo kto jej dotknie niegodnie ( bez zabezpieczenia przed promieniowaniem?). Siarka z nieba na zdemoralizowane miasta (walka sił obcych zakończona spuszczeniem bomby atomowej?) Wizja końca świata i nastanie nowego (NWO..?).
   I tak do dzis..... hehe ;)


   A ten film z podanego linku mało zrozumiały jak dla mnie . Znam z innych programów tzw ,,istotę " ale tutaj to jakas prywatna rozmowa w dodatku technicznie bardzo kiepska :(   • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

    Autor: Aktywny   Data: 2021-05-27, 11:06:14               Odpowiedz

    Witam, dyskutujących.

    Myślę, że teorie spiskowe mają coś na rzeczy.
    Jeżeli np. chodzi o pandemię to sam zaczynam się zastanawiać, czy to nie było celowe działanie służb chińskich...
    Bo, wirus się wydostał z jakiegoś chińskiego laboratorium, tak jak to informują niektóre media.
    A ja gdzieś przeczytałem, i zresztą też media o tym informowały, iż: wirus pochodzi od dzikich zwierząt chińskich, które są na wyginięciu, ponieważ są częste polowania na te zwierzęta.
    Albo chodzi tylko o jedno zwierzę chińskie, które żyje gdzieś w chińskich lasach i są polowania na to zwierzę.
    I wirus się przedostał ze zwierzęcia na człowieka.
    Natomiast, naukowcy, specjaliści od wirusów uważają, iż: ten akurat "wirus" nie atakuje żadnych zwierząt, tylko ludzi.

    I tutaj nie wiadomo, jaka jest prawda.

    Najprawdopodobniej, wirus wydostał się z laboratorium w Chinach, i być może było to działanie celowe ( czyli celowo wypuszczono wirusa ), by takim sposobem kontrolowano Europę i Świat.
    Bo w samych Chinach dość szybko poradzono sobie z pandemią i szybko ona tam wygasła, niemal całkowicie.
    Podobnie też w innych azjatyckich krajach.
    Mało tego, Chiny nawet jeszcze wzmacniają gospodarkę i chcą kontrolować Europę i Świat.
    Mają nowoczesną technologię i nawet przewyższają Stany Zjednoczone.
    Gospodarczo Chiny chcą rządzić w świecie i być może pod tym kątem, celowo wypuścili wirusa.
    Ale wiadomo, że nikt się do tego też nie przyzna, iż było to celowe działanie.
    Służby specjalne w każdym kraju, jeżeli podejmują jakieś działania, to jest to najczęściej utajnione i nigdy nie ujawniane.

    Bo tak działają służby.   • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

    Autor: wirus12   Data: 2021-05-28, 09:19:16               Odpowiedz

    Lotka2018

    >>>>Pierwsze i chyba największe teorie spiskowe są już w biblii. Są prawdy i polprawdy(stworzenie świata w 7 dni? Arka mieszcząca wszystkie gatunki zwierząt na świecie?) i kłamstwa i niedorzeczności (człowiek przeżył W brzuchu ryby 3 dni)
    ?). Ci źli(niepokorni?) i ci dobrzy (posluszni?), jacyś oni niewidoczni sterujący (kuszący ) .Zakulisowe siły dobra i siły zła, naród dobry (wybrana elita?), który ocaleja i reszta niegodziwa i godna potepienia, wybicia (pierwsza depopulacja?) . Choroby zsyłane na ludzi z ,,nieba" (broń biologiczna?) i cudowne sposoby na uzdrowienie znane tylko wybrańców uzdrowicielom. Wojny bogów, aniol wybijajacy 185 tys ludzi jednej nocy (przybysze z innych planet dysponujacy technologia nie znana nam do dzis ?). Arka przymierza zabijajaca kazdgo kto jej dotknie niegodnie ( bez zabezpieczenia przed promieniowaniem?). Siarka z nieba na zdemoralizowane miasta (walka sił obcych zakończona spuszczeniem bomby atomowej?) Wizja końca świata i nastanie nowego (NWO..?).
    I tak do dzis..... hehe ;)<<<<

    Według biblii bóg jest doskonały a mimo to kronika jego dokonań to pasmo błędów, pomyłek i braku przewidywania mimo rzekomej wiedzy, oczywiście jeśli istnieje. Ponadto o czym napisałaś są jeszcze inne np. stworzenie wcielenia samego siebie aby zstąpić na Ziemię, i poświęć siebie samego w ofierze samemu sobie, aby obejść prawo stworzone przez samego siebie, aby móc nam wybaczyć.

    Polecam ci tego bloga:
    https://filmweb.impactor.online/spis-tresci_2019-01-14/www.filmweb.pl/user/impactor/blog.html
    Znajdziesz tam więcej analiz tekstów biblijnych i postaw z nią związanych.    • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

     Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-28, 11:06:14               Odpowiedz

     Zajrzałam do polecanej przez Ciebie stronki, wydaje się ciekawa, chętnie później poczytam. A teraz krótko jeszcze dodam coś propos ofiary Jezusa (wierzący biblii i wrażliwi niech nie czytaja) .
     Jeśli Jesus jest synem Bożym i stał ,,ofiara przeblagalna za nasze grzechy" to kogo miał przeblagac ? Swojego ojca, który to na tą haniebną , męczeńską śmierć wysłał? A poza tym tak dokładnie to chodzi o grzech tzw pierworodny czyli odziedziczony czyli .... żadna moja wina, ze jestem niedoskonała.
     Ech takie absurdy można by mnożyć. ..
     Sama sie dziwię jak mogłam w to kiedyś wierzyć...??? :(
     Ale jak powiedział gościu z filmu, który podrzuciles - ,,Zmiana zdania na lepsze nie jest porażka " ;)
     A inne z kolei powiedzenie brzmi; łatwiej kogos oszukac niż udowodnić mu, ze jest oszukiwany" :(     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Anielaa   Data: 2021-05-28, 19:10:45               Odpowiedz

      "Ech takie absurdy można by mnożyć. ..
      Sama sie dziwię jak mogłam w to kiedyś wierzyć...??? :("

      Czlowiek wierzyl, bo juz od dziecka byl straszony.
      Teraz jak ktos chce mnie straszyc, to sie temu przygladam ;)
     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-28, 21:10:20               Odpowiedz

      Tak, wyrosłam na gruncie paradygmatow religijnych polegających głównie na strachu . To nieprawdopodobne wrecz jak gleboko sięga w psychikę i wręcz pamięć komórkową całego organizmu to uczucie strachu przed karą, potępieniem i śmiercią. Działa też taki schemat co jest prawda, co jest wartością a co należy z automatu odrzucać. I nawet jak miała czasem przeblyski rozsądku czy intuicji, ze coś tu jednak nie gra to natychmiast pojawiało się poczucie winy. Do perfekcji doprowadzony matrix religijny.
      Na szczęście działam z tego wyjść choć nie było to łatwe. Wiele emocji, początkowo wyparcie a potem poczucie straty trudne do przyjęcia. Ale potem.... wow... ta wolność, te skrzydła u ramion i nieopisane poczucie lekkosci i szczescia. ;)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-28, 21:50:06               Odpowiedz

      A wiesz, Lotka..ja też wyrosłam w takich nastrojach ;-) i nie mam żalu do babci :-*
      Starała się postępować zgodnie z przekazywaną mi wiarą(która dla niej była wiedzą). Ale też w ludziach dostrzegała czyny i przez ten pryzmat oceniała charakter człowieka.
      Pewnie miałam trochę szczęścia, że byłam wnuczką a nie córką..ale lubiłam patrzeć na jej rozmodloną twarz. Lubiłam patrzeć jak przesuwa paciorki różańca..jak żegna się po wielokroć,bo coś grzesznego zobaczyła czy zasłyszała.
      Bóg,w którego wierzyła, był nieskończenie dobry i miłosierny.
      Ona była prostą kobietą tracącą siły na codzienną walkę o byt.
      Te wieczorne chwile modlitwy,to był czas na zebranie myśli, ukojenie ciała,powrót do źródeł miłości i próbę zrozumienia swojego życia. To codzienne skupienie było chwilą refleksji i zadumy..z tych chwil rodziła się jej mądrość życiowa.
      ..
      :-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: wirus12   Data: 2021-05-28, 22:15:32               Odpowiedz

      Lotka2018

      Przykro mi że, musiałaś przez coś takiego przechodzić.

      >>>>Tak, wyrosłam na gruncie paradygmatow religijnych polegających głównie na strachu .<<<<

      Ja również, na szczęście moi rodzice nie byli szczególnie religijni, teraz nawet już nie są i nie egzekwowali przestrzegania tych dogmatów co z perspektywy czasu pozwoliło mi szybciej spojrzeć krytycznym okiem na religię i KK.

      >>>>To nieprawdopodobne wrecz jak gleboko sięga w psychikę i wręcz pamięć komórkową całego organizmu to uczucie strachu przed karą, potępieniem i śmiercią. Działa też taki schemat co jest prawda, co jest wartością a co należy z automatu odrzucać. I nawet jak miała czasem przeblyski rozsądku czy intuicji, ze coś tu jednak nie gra to natychmiast pojawiało się poczucie winy. Do perfekcji doprowadzony matrix religijny.<<<<

      To jest jeden z najgorszych elementów tej co najmniej patologicznej sytuacji, utrzymywanie człowieka w nieustannym poczuciu winy. I nie da się przestać być grzesznikiem, cały czas jest coś po drodze a na końcu ten nieszczęsny "grzech pierworodny" który uzupełnia zepsucie człowieka. Na szczęście już nie nasze ;).

      >>>>Na szczęście działam z tego wyjść choć nie było to łatwe. Wiele emocji, początkowo wyparcie a potem poczucie straty trudne do przyjęcia. Ale potem.... wow... ta wolność, te skrzydła u ramion i nieopisane poczucie lekkosci i szczescia. ;)<<<<

      I bardzo dobrze, śmiało czytaj bloga którego wcześniej zalinkowałem. Im szybciej zrozumiesz o co w tym wszystkim chodzi tym szybciej pozbędziesz się negatywnych uczuć jakie ci pozostały po tej całej "wierze". Oczywiście nadal potrzeba czasu ale będzie tylko lepiej. Wiem z doświadczenia ;). Natomiast jeśli cała sytuacja cię przerasta nie wahaj się zasięgnąć pomocy specjalisty, na pewno nie zaszkodzi, niestety czasami traumy która pozostaje nie daje się przepracować samodzielnie.

      Jest też na YouTube kanał, o ten: https://www.youtube.com/c/StacjaAteizm/featured
      Prowadzący ateiści ale nie tylko prowadzą cotygodniowe audycje live, dyskutują z wierzącymi i niewierzącymi. Można tam znaleźć zbiór historii i doświadczeń innych którzy opisują jak sobie radzą lub poradzili z podobnymi problemami tzn. poczucie winy, ultrareligijni i toksyczni rodzice etc. Być może posłuchanie jak radzą sobie inni doda ci otuchy.

      Jeśli masz jakieś pytania, pisz śmiało. Środowisko niewierzących jest nieliczne co zmienia się na szczęście w czasie na lepsze ale wiem, że ciężko znaleźć osobę z którą można na takie tematy porozmawiać.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-28, 22:53:45               Odpowiedz

      Dzieki za wskazowki. :)
      Na szczęście szybko uporałam się ze stanem niepewności i rozczarowania.
      Po pierwsze zaczęłam odróżniać religie od duchowości i to było to !
      Czym innym jest zinstytucjinalizowany Kościół a czym innym jest wiara w to, ze jesteśmy czymś więcej niż tylko tym ciałem na Ziemi a istnienie jakiejś Siły sprawczej, stwórczej to nie obraz Boga biblijnego. Zazdrosnego, msciwego,żądajacego krwawych ofiar i czołobitnosci, bezwzglednego i okrutnego. Ten dysonas miedzy poczuciem, ze Bog powinien kochac nas bezwarunkowo a tym jak bardzo moze nas pokarać i jak nic przy nim nie znaczymy i nigdy i tak nie zasłużymy na jego miłość był niezrozumiały. I to wlasnie było tak uwalniajace i uszczesliwiajace kiedy zrozumiałam, że Bóg z biblii to nie jest żaden prawdziwy Bóg.
      Zaczęłam szukać wiedzy na temat świata, wszechświata, pochodzenia życia, człowieka. Zainteresowałem się historia Summeru, Anunnaki, Nibiru (wszędzie tam są pierwowzoru opowieści biblijnych tylko z innymi imionami). Starożytna historia też dostarcza ciekawym informacji a właściwie więcej pytań i koncepcji (starożytni kosmici, genetycy maczajacy palce w DNA ludzkim no i ten ,,Bog" (istota pozaziemska, która sama obwołała się Bogiem (Jahwe , Marduk, Ra). Postać Jezusa na podwalinach kultu solarnego Boga slonca i wiele ciekawostek. Historia Słowian i ich wierzen, pochodzenia. Artur Lalak, Grzegorz Skwarek, Roman Nacht, Jacek Sokal, Janusz Zagórski, Beata Socha i wiele innych nazwisk dało mi nowy obraz świata. I tak mam nadal więcej pytań niż odpowiedzi ale to właśnie jest takie fascynujące.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: wirus12   Data: 2021-05-28, 23:46:45               Odpowiedz

      Lotka2018

      >>>>Dzieki za wskazowki. :)
      Na szczęście szybko uporałam się ze stanem niepewności i rozczarowania.<<<<

      To dobrze, że masz się dobrze. ;) Korzystaj do woli.

      >>>>Po pierwsze zaczęłam odróżniać religie od duchowości i to było to !<<<<

      To prawda, według mnie duchowość jest czymś osobistym, porozumieniem się z "wewnętrznym ja", poza religijnym ale w naszym środowisku kulturowym "warunkowani" jesteśmy do przyjęcia opcji plus religia. Ja na przykład skupiam się na tej materialistycznej koncepcji świata opartej na światopoglądzie racjonalistycznym i naukowym, skupiam się osiąganiu zdrowia, szczęścia i chciałbym żeby moje otocznie też tak wyglądało. Można powiedzieć, że jest to taki duchowy humanizm i naturalizm. Co o tym sądzisz ?

      >>>>Czym innym jest zinstytucjinalizowany Kościół a czym innym jest wiara w to, ze jesteśmy czymś więcej niż tylko tym ciałem na Ziemi a istnienie jakiejś Siły sprawczej, stwórczej to nie obraz Boga biblijnego. Zazdrosnego, msciwego,żądajacego krwawych ofiar i czołobitnosci, bezwzglednego i okrutnego. Ten dysonas miedzy poczuciem, ze Bog powinien kochac nas bezwarunkowo a tym jak bardzo moze nas pokarać i jak nic przy nim nie znaczymy i nigdy i tak nie zasłużymy na jego miłość był niezrozumiały. I to wlasnie było tak uwalniajace i uszczesliwiajace kiedy zrozumiałam, że Bóg z biblii to nie jest żaden prawdziwy Bóg.<<<<

      To prawda, mamy mnogość opcji ale jednocześnie trzeba uważać żeby nie zamienić siekierki na kijek. Najważniejsze przykazania skupiają się na megalomanii jahwe i potrzebie bycia wielbiony ale są też złe np. zabijanie nieposłusznych dzieci, homoseksualistów, czarownic, propagowanie niewolnictwa itd. Taki bóg nie może być dobry a ludzka moralność już prześcignęła moralność biblijną np. humanizm, utylitaryzm i inne. Trudno natomiast ustosunkować mi się do pojęcia prawdziwości i nieprawdziwości jakiegokolwiek boga dlatego, że uważam iż nie ma wystarczająco dobry powodów by w jakiegokolwiek wierzyć.

      >>>>Zaczęłam szukać wiedzy na temat świata, wszechświata, pochodzenia życia, człowieka. Zainteresowałem się historia Summeru, Anunnaki, Nibiru (wszędzie tam są pierwowzoru opowieści biblijnych tylko z innymi imionami). Starożytna historia też dostarcza ciekawym informacji a właściwie więcej pytań i koncepcji (starożytni kosmici, genetycy maczajacy palce w DNA ludzkim no i ten ,,Bog" (istota pozaziemska, która sama obwołała się Bogiem (Jahwe , Marduk, Ra). Postać Jezusa na podwalinach kultu solarnego Boga slonca i wiele ciekawostek. Historia Słowian i ich wierzen, pochodzenia. Artur Lalak, Grzegorz Skwarek, Roman Nacht, Jacek Sokal, Janusz Zagórski, Beata Socha i wiele innych nazwisk dało mi nowy obraz świata. I tak mam nadal więcej pytań niż odpowiedzi ale to właśnie jest takie fascynujące.<<<<

      Nawiasem mówiąc nie tylko Jezusowi udało się zmartwychwstać. W mitologii perskiej i indyjskiej był(była?) to Mitra a w egipskiej Ozyrys a także w greckiej np. Achilles. zmartwychwstanie nie udało się natomiast Oktawianowi Augustowi ;). Podsumowując także twój wpis uważam, że jest o wiele więcej ciekawszych i bardziej spójnych mitologii niż chrześcijańska. Niestety nie mam teraz czasu żeby przywołać więcej przykładów, może następnym razem. Tak to już będzie im większa wiedza tym więcej pytań, tych bez odpowiedzi również, przynajmniej na razie.

      Jeszcze zapomniałem odnieść się do tej wypowiedzi:

      >>>>Zajrzałam do polecanej przez Ciebie stronki, wydaje się ciekawa, chętnie później poczytam. A teraz krótko jeszcze dodam coś propos ofiary Jezusa (wierzący biblii i wrażliwi niech nie czytaja) .
      Jeśli Jesus jest synem Bożym i stał ,,ofiara przeblagalna za nasze grzechy" to kogo miał przeblagac ? Swojego ojca, który to na tą haniebną , męczeńską śmierć wysłał? A poza tym tak dokładnie to chodzi o grzech tzw pierworodny czyli odziedziczony czyli .... żadna moja wina, ze jestem niedoskonała.
      Ech takie absurdy można by mnożyć. ..
      Sama sie dziwię jak mogłam w to kiedyś wierzyć...??? :(
      Ale jak powiedział gościu z filmu, który podrzuciles - ,,Zmiana zdania na lepsze nie jest porażka " ;)
      A inne z kolei powiedzenie brzmi; łatwiej kogos oszukac niż udowodnić mu, ze jest oszukiwany" :(<<<<

      Zmiana zdania na lepsze nie jest porażką to super ważne ale ponad to także akt oświecenia oczywiście jeśli zmiana postawy poparta jest odpowiednio dobranymi argumentami.
      I nie jest się chorągiewką jak można byłoby od niejednej osoby usłyszeć bo w obliczu starcia z lepszymi postawami i argumentami należy uznać ich wyższość i zdanie zmienić.

      Powodzenia w poszukiwaniach.

     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-29, 12:05:29               Odpowiedz

      Materialistyczna koncepcja świata nie musi wykluczać duchowości. I tak właśnie jest ze mną. Dziś fizyka kwantowa a nawet fizyka jako taka wyjaśnia wiele rzeczy, które do niedawna uznalibysmy za sferę ezoteryczna lub cud. Powszechnie wiadomo, ze można energię zamienić na materię i na odwrót. Materia to nic innego jak zgeszczona energia. Prostym przykładem jest tu stan skupienia wody. Tak jak istnieje gaz którego nie czuć i nie widać a jednak zabija, niewidoczny wiatr ale widzimy skutki (czasem katastrofalne) . Również np nasza psychika i emocje to wspólne działanie chemii, (np adrenalina, pocenie się, płacz ) , fizyki (dreszcze, tiki ) np sama myśl o ssaniu cytryny uruchamia śliniawki . Świat zewnątrz nas i wewnątrz jest scile powiązany ale wciaz jeszcze nie zbadany. Eter czy otoczenie (to niewidoczne) wokół nas może być polem informacyjnym o którym nie mamy pojęcia a okazuje się mieć na nas wpływ. Myśl jest falą ,to nauka, fizyka, którą mozna zmierzyc. A gdzie ta fala dociera ? Głos dociera do uszu (to też fala) a myśl? Czym jest np telepatia? A moze modlitwy, w które ludzie tak wierzą to nic innego jak zapisanie naszych intencji w polu informacyjnym wszechświata, który działa zgodnie z naszą myślą? (Samospleniajace się przepowiednie) . Zgodnie z teorią fizyki kwantowej najdrobniejsze cząstki, kwarki (o ile dobrze pamietam) zachowują się inaczej kiedy na nie nikt nie patrzy a inaczej kiedy jest obserwator i podążają za jego myślą. (Tu polecam wykład choćby Mieczysława Bielaka ale nie tylko on o tym mowi). Nauka i duchowość to tak naprawdę ta sama dziedzina tylko jeszcz słabo ja zbadalismy. Wiadomym jesy natomiast, ze wibracja Ziemi przyspieszyla w ostatnich kilkunastu latach i to ma wplyw na funkcjonowanie naszej szyszynki, ktora często jest zwapniona i w dużym stopniu ,,uspiona". Ta wibracja Ziemi zaczęła uruchamiać szyszynki stąd też takie zmiany w świadomości wielu ludzi na Ziemi naraz. Budzenie . Ludzie nagle widzą w jakim matrixie żyją, czy to feligijnym czy politycznym, ekonomicznym. Porzucają dotychczasowe przekonania i nie dają się juz tak latwomanupulowac. To co sieteraz dzieje jasno to pokazuje. I tu właśnie klaniaja się teorie spiskowe, kto tak naprawdę za tym stoi , od kiedy i po co....
      Musiałabym tu jeszcze dużo pisac, wyszedlby niezły elaborat. .. hehe
      Religie (wszystkie) to też system zniewolenia od którego ludzie teraz masowo się uwalniaja. Już nie wierzą w Boga karzacego i zsylajacego nieszczęścia lub żądajacego czegokolwiek od ludzi. Osobiescie wierze, ze jest sila sprawcza dzieki ktorej byla wlasnie mozliwa zamiana energii na materię i dlatego istnieje swiat i my. Ale a siła posiadająca świadomość niczego w zamian nie żąda I nie ingeruje w nasze życie. Przeciwnie, to my wybieramy gdzie i kiedy pojawimy się na Ziemi aby doświadczać (tak, jest to cos w rodzaju karnacji ale toteż jest bardziej skomplikowane i nie sposób tu teraz rozwinąć ta myśl ).
      Jeśli chodzi o postać Jezusa. Ktoś taki funkcjonuje w zbiorowej świadomości ludzi w każdej religii tylko pod inną nazwą. W przeszłości były to postacie o których wspomniałeś i jeszcze inne. Ta sama historia i okoliczności narodzin i śmierci tylko imię bohatera sie zmienia. (Tu polecam obejrzeć krotki film pt -,,Chrześcijaństwo największy przekręt ". Historia stworzenia Ziemi, raju utraconego, potopu i inne biblijne sensacje znane są w legendach innych narodów, skandywanskich, chińskich (właśnie wspomniany Artur Lalak o tym mowi, poświęcił na badanie tych rzeczy 10 lat zycia). Przeczytałam historię świata wg tabliczek klinowych summeryjskich z ksiazki Zacharaya Sitchina, ktory je prezentuje. Tablice sporządzone ok tysiąc lat przed księga mi Mojzeszowymi. Biblia jest mówiąc kolokwialnie zerznieta właśnie z nich a Jahwe to istota pozaziemska (która wybitnie lubiła pieczeń dlatego kazała sobie składać tysiące ofiar ze zwierzat). Ale jest rzecz ciekawa, bo jeśli im wierzyć, ok 200 tys lat temu przybyli na Ziemię mieszkańcy planety Nibiru (o zbliżonej atmosferze do naszej) dysponujacy ogromna technika ale także wiedzą naukową w tym genetyka i oni ,,ulepszyli" gatunek ludzi dając nam swoje geny. (Też za duzo by pisac).

      Oj i tak się rozpisalam. ...
      Tak poszukiwania prawdy egzystencjonalnej są fascynujące, nawet jeśli nigdy nie poznam odpowiedzi (w tym zyciu). ;)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-29, 23:06:43               Odpowiedz

      "Zgodnie z teorią fizyki kwantowej najdrobniejsze cząstki, kwarki (o ile dobrze pamietam) zachowują się inaczej kiedy na nie nikt nie patrzy a inaczej kiedy jest obserwator i podążają za jego myślą."

      To tak nie do końca. :-) Postaram się wyjaśnić, o co chodzi z tą obserwacją. Bo czym jest obserwacja?
      Patrzymy i widzimy, proste, tak?
      Co to znaczy, że widzimy? - kwant światła(foton) odbija się od obserwowanego przedmiotu, pada na siatkówkę oka i uruchamia chemiczny proces, w wyniku którego powstaje impuls nerwowy, trafiający do kory wzrokowej. Zresztą to dalej już nieistotne - musimy mieć ten foton, który do naszego oka trafi. Tak naprawdę jeden foton to za mało dla oka, ale to nieistotne.

      W świecie kwantowym foton to jest "duża rzecz". Żebyśmy mogli coś zaobserwować, to ten foton musi się od tego czegoś odbić i trafić do detektora. Nawet nie musi to być foton, może być jakaś inna cząstka, którą detektor wykryje.

      I jak się w taki elektron na przykład trafi fotonem "obserwacyjnym", to ten elektron się odbije i poleci sobie gdzieś.

      W tym sensie pomiar wpływa na stan mierzony.

      Jest też bardziej subtelny efekt obserwacji, bliższy temu, co napisałaś, ale to jest dalej konsekwencja tego, że akt obserwacji zmienia (niszczy) stan obserwowany.

      Przepraszam za offtopowe wymądrzenia, nie mogłem się powstrzymać. :-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-29, 23:18:28               Odpowiedz

      Spoko, dobrze, ze wyjaśniłes.
      Ogladalam kilka programow o tym i zawsze są drobne różnice w interpretacji. ;)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-30, 06:01:05               Odpowiedz

      Jeszcze a propos rodzajow energii to serdecznie polecam posłuchać tego gościa. Bardzo ciekawy punkt widzenia.
      https:/youtu.be/xOYeFyV1CBo     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: wirus12   Data: 2021-05-30, 10:00:28               Odpowiedz

      Lotka2018

      >>>>Jeszcze a propos rodzajow energii to serdecznie polecam posłuchać tego gościa. Bardzo ciekawy punkt widzenia.
      https:/youtu.be/xOYeFyV1CBo<<<<

      W jakim znaczeniu i kontekście używasz tego pojęcia? Po tym filmie się trochę pogubiłem.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 11:26:11               Odpowiedz

      Wytrzymałem 3 minuty tego filmu.

      Problem, jaki mam z wszelkimi tego rodzaju teoriami jest taki, że trochę wiem, jak świat działa "od środka". Kiedyś nawet potrafiłem to policzyć. :-)

      I jak ktoś potem zaczyna mieszać fizykę z ezoteryką, to coś się we mnie skręca, bo widzę, jak bierze się jakąś prawdę, zmienia kontekst i dowodzi na tej podstawie jakiejś własnej teorii bytu.

      "Wszystko jest energią" to taki banał. Einstein powiedział, że E=mc2, czyli masa jest równoważna energii. Równoważna nie znaczy tożsama. Można z fotonu o określonej energii otrzymać parę cząstek, np. elektron i pozyton. Można anihilować taką parę i otrzymać energię w postaci fotonu. Zamieniamy masę na energię i odwrotnie. Czy z tego wynika coś ezoterycznego?

      Jak popatrzymy na świat w którym żyjemy, to cegła jest cegłą - ma swoją energię potencjalną - jak ją podniesiemy, kinetyczną jak ją rzucimy, termiczną, chemiczną, atomową, jądrową i w końcu tą wewnętrzną Einsteinowską, a być może jeszcze jakieś inne rodzaje typu magnetyczna czy coś. Czy coś z tego "rezonuje" z "wibracjami" Wszechświata? A jak tak, to przez jakie oddziaływania i co w tym Wszechświecie tam drga? Wibracja to takie tajemnicze słowo, ale znaczy tyle, co drganie. To już dużo mniej ezoterycznie brzmi, prawda?     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-30, 12:05:32               Odpowiedz

      mrrru, rozumiem Twoje stanowisko.
      Tylko ,,szkiełko i oko" i to co da się zmierzyc, zwazyć, zobaczyć a przyjemniej wyjaśnić naukowo. Reszta to ezoteryka, czary, gusla ,ostatecznie schizofrenia lub szarlataneria i w ogole naiwność. Ok. Każdy ma prawo do swojego punktu widzenia. ;)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 13:30:42               Odpowiedz

      "mrrru, rozumiem Twoje stanowisko.
      Tylko ,,szkiełko i oko" i to co da się zmierzyc, zwazyć, zobaczyć a przyjemniej wyjaśnić naukowo. Reszta to ezoteryka, czary, gusla ,ostatecznie schizofrenia lub szarlataneria i w ogole naiwność. Ok. Każdy ma prawo do swojego punktu widzenia. ;)"

      Trochę tak, trochę nie. Ale myślę, że nie należy mieszać tych dwóch rzeczy ze sobą.

      Mój świat się dzieli na rzeczy, które są - i rzeczy które się wydają. Te drugie są tylko możliwością. Mniej, lub bardziej prawdopodobną. Każda teza podlega weryfikacji.

      Napisałaś na przykład:
      "Wiadomym jesy natomiast, ze wibracja Ziemi przyspieszyla w ostatnich kilkunastu latach i to ma wplyw na funkcjonowanie naszej szyszynki, ktora często jest zwapniona i w dużym stopniu ,,uspiona". Ta wibracja Ziemi zaczęła uruchamiać szyszynki stąd też takie zmiany w świadomości wielu ludzi na Ziemi naraz."

      Ok. Co to jest "wibracja Ziemii"? Wibracja to drganie, czyżby Ziemia się trzęsła w jakiś subtelny sposób? Może emituje fale EM o jakiejś tam częstotliwości? Co jest źródłem tych fal?
      Jaka część szyszynki odbiera te fale? Za pomocą jakiego mechanizmu? Jak wapń odkłada się w szyszynce i dlaczego? Jak szyszynka wpływa na świadomość, skoro to nie jest tkanka nerwowa tylko gruczoł wydzielania wewnętrznego?

      Jak się przebijemy przez to - to możemy powiedzieć, że dana rzecz zachodzi, ma źródło, mechanizm działania i skutek. Nie twierdzę, że takie coś nie istnieje. Nie wiem, dlaczego miało by istnieć. Jest to jedno wielkie "być może". Ale nie budowałbym na tym światopoglądu. :-) Przemiana świadomości może być związana z powszechnym dostępem do informacji i mnogości innych perspektyw i kultur, z którymi możemy mieć kontakt dzięki internetowi na przykład.

      Tak swoją drogą, to byłbym ciekawy wyjaśnienia tej wibracji i jej oddziaływania na świadomość. Z tym, że to, że "jakiś profesor" tak powiedział/napisał jest argumentem na miarę "tak jest napisane w Koranie". Dlatego, że tam, gdzie czegoś nie wiemy, pozostaje nam wiara. :-)))     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: wirus12   Data: 2021-05-30, 09:58:16               Odpowiedz

      mrrru

      >>>>Przepraszam za offtopowe wymądrzenia, nie mogłem się powstrzymać.<<<<

      Wymądrzaj się do woli i się nie powstrzymuj. ;)

      Offtop już się zaczął od drugiego zamieszczonego przeze mnie wpisu. xD     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: wirus12   Data: 2021-05-30, 09:53:28               Odpowiedz

      Lotka2018

      >>>> Powszechnie wiadomo, ze można energię zamienić na materię i na odwrót. Materia to nic innego jak zgeszczona energia.<<<<

      Moim zdaniem nie, energia opisuje stany materii jako zdolność do wykonania pracy. Materia z kolei to wszystkie istniejące przedmioty fizyczne poznawalne zmysłami. Zgodnie z tym co mi wiadomo teoretycznie coś takiego jest możliwe ale obecnie przynajmniej w środowisku w którym funkcjonujemy zajście takiego procesu jest nieprawdopodobnie niskie, że nie ma szans na obserwację, przynajmniej na razie.

      >>>>Myśl jest falą ,to nauka, fizyka, którą mozna zmierzyc. A gdzie ta fala dociera ? Głos dociera do uszu (to też fala) a myśl? Czym jest np telepatia? A moze modlitwy, w które ludzie tak wierzą to nic innego jak zapisanie naszych intencji w polu informacyjnym wszechświata, który działa zgodnie z naszą myślą? (Samospleniajace się przepowiednie) .<<<<

      Według tego co mi wiadomo to charakteryzowałbym to jako procesy elektrochemiczne które powstają na skutek bodźców rejestrowanych za pomocą zmysłów. Jednak informacje jakie wtedy do nas docierają noszą znamiona nieprawdziwych niestety. Weźmy na przykład kolory. Światło czyli fale elektromagnetyczne w określonym zakresie są rejestrowane przez zmysł wzroku, następnie mózg interpretuje je na znane powszechnie nam kolory. Można założyć zatem, że obiektywnie kolory nie istnieją w rzeczywistości. Telepatia, modlitwy są natomiast zjawiskami trudnymi w badaniu co najmniej. Na gruncie nauki niewyjaśnione a te które znamy noszą znamiona oszustw lub urojeń np. można było zaobserwować to w programie Jamesa Randiego gdzie brał na warsztat jasnowidzów, telepatów, wróżki i innych. Sam pracował jako iluzjonista "telepata".

      >>>>Zgodnie z teorią fizyki kwantowej najdrobniejsze cząstki, kwarki (o ile dobrze pamietam) zachowują się inaczej kiedy na nie nikt nie patrzy a inaczej kiedy jest obserwator i podążają za jego myślą.<<<<

      Mrrru tutaj dobrze to podsumowała.

      >>>>Nauka i duchowość to tak naprawdę ta sama dziedzina tylko jeszcz słabo ja zbadalismy.<<<<

      No nie zupełnie, nauka co najwyżej może wyjaśnić skuteczność praktyk duchowych, wszystko jak na razie wskazuje, że to nie to samo. Duchowość może być wytworem abstrakcyjnej myśli i interpretacji człowieka albo raczej umysłu. To raczej doświadczenie mocno subiektywne, w jakimś stopniu mierzalne ale w dalszym ciągu nie poznane.

      >>>>Religie (wszystkie) to też system zniewolenia od którego ludzie teraz masowo się uwalniaja.<<<<

      Niestety jest w tym trochę racji, gdyby tylko religie nie wpływały na stanowione przez świecką władzę prawa, było by ok gdyby czyjaś wiara działa w obrębie jednostki która decyduje się przyjąć taki zestaw wartości. Dlatego, że religia szkodzi, wielowymiarowo ale to temat na oddzielną rozmowę.

      Dzięki za podanie źródeł jak znajdę czas pewnie się zapoznam z tymi materiałami. Póki co nie mogę się odnieść do reszty bo nie znam tematu.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-30, 11:55:28               Odpowiedz

      Myślę, ze znane nam równanie Ainsteina E=mc2 jest wlasnie o zamianie energi na materię . A wybuch bomby atomowej to przykład zamiany materii na energię.
      Inna kwestia jest czy energia może mieć świadomość. Wg nauki pewnie nie, tak jak piszesz to bezosobowa siła sprawcza . Ale jeśli tak to musi być w rękach kogos (osoby ,istoty) żeby coś powstało. Ale w takim razie jeśli ewolucja stworzenia zadziała się sama i jest dziełem przypadku , bez sprawcy to prawa fizyki, procesy chemiczne tez ustanowily się same, bez świadomości i na ślepo. Działają zadziwiająco matematycznie, logicznie, regularnie itd. Zresztą nie piszę tego po to by obalać tutaj Darwinowska teorię. Kłopot w przyjęciu stanowiska, ze istnieje jakaś Świadomość, Źródło życia, Siewca bierze się z tego, ze kojarzy nam się z Bogiem biblijnym (lub innym) . Jakimś dziwnym tworem posiadającym nieograniczoną moc, władzę, zapewniający nas o swojej miłości a jednocześnie karzacy, kaprysny, nieprzewidywalny itp. Albo wiszący smutno na krzyżu lub lulany jako niemowlę. Albo siedzi na tronie w niebie, ma siwa brodę i sądzi narody. To wszystko tak naprawdę ośmiesza i umniejsza istotę rzeczy.Nie potrafię oczywiście wyjaśnić skąd się wzięła ta pierwotna energia posiadająca świadomość ale wydzielila z siebie mnóstwo mniejszych cząstek energii stwarzając wszechświat, planety i życie na niej. My też jesteśmy cząstka tej Świadomości , Źródła jak krople wody w oceanie. To rozległy temat i trudno to ująć w kilku zdaniach.
      Duchowość to nie modlitwy w kościele, rytuały czy choćby umniejszanie samemu sobie do tego stopnia, ze potrzebujemy odkupienia. Każdy z nas jest cząstka tego Źródła i nie jesteśmy niczemu winni. On ,,pozwala" nam doświadczać. Teraz doświadczamy w ciele fizycznym jako człowiek i mamy do dyspozycji zmysły i tak to organoleptycznie poznajemy świat od dziecka. Dzięki technice poznaliśmy zjawiska (choćby te o których piszesz) a wcześniej albo ich nie znaliśmy, albo nie rozumielismy. Co nie znaczy, ze ich nie było.Duchowość dla mnie to wychodzenie poza materie to co widać, słychać itd. Coś poza szkiełko i oko. To też jest fizyka, chemia tylko jeszcze nie zbadany. To coś co możemy poczuć niejako 6 zmysłem, intuicja a czasem niewytlumaczalne (jak narazie) zdarzenia, przeżycia. Duchowosc to nie mistycyzm, zabobony lub ekstatyczne doznania podczas kazań ale realny swiat tyle, ze nie zbadany do tej pory. Tak jak powiedziales, na gruncie nauki niewyjasnione. Ale to nie znaczy, ze sa to urojenia lub choroba. To tak jak o człowieku możesz myśleć, ze to tylko mięso z procesami chemicznymi a możesz myśleć o możliwości kreacji, emocji, szlachetności, tworzenia sztuk artystycznych itd.
      Tak samo jest z tymi energiami (pytanie z Twojego ostatniego postu). Energie mogą być większe, mniejsze, wielowymiarowe, nisko lub wysoko wibrujace, samowystarczalne lub pasożytnicze i to wszystko jest fizyka i chemią . Kwestia jak to odbieramy, jak istotę czlowiecza. A że nie mamy (niewielu ma) ,,dostepu" do odczuwania ich to znaczy, ze nie mamy takiej percepcji na ten moment rozwoju ale to nie jest dowodem na ich nieistnienie. (W ogóle nie ma czegoś takiego jak dowód nieistnienia). Każdy z nas też ma w sobie różne rodzaje energii i zależy, która akurat góruje tak wibrujemy (nisko jeśli czujemy nienawiść, zazdrość, rywalizację i wysoko jesli odpuszczamy, przebaczamy, nie oceniamy , kochamy siebie i innych bezwarunkowo). Kiedy spotykamy kogoś z kim nam od razu ,,nie po drodze" a nawet źle się czujemy w czyimś towarzystwie jakby bez wyraźnej przyczyny i nawet nie potrafimy tego wyjasnic to wlasnie jesy zjawisko różnicy w wibracji czy rodzaju energii jaka ktoś posiada.
      To wszystko co pisze to takie skróty myślowe i uproszczenia no ale to nie miejsce też chyba na rozpisywanie się na ten temat. (Ze nie wspomnę o egregorach, rasach pozaziemkich, orbach itp).     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 13:05:35               Odpowiedz

      "Myślę, ze znane nam równanie Ainsteina E=mc2 jest wlasnie o zamianie energi na materię . A wybuch bomby atomowej to przykład zamiany materii na energię."

      Równanie Einsteina mówi o tym, ile energii otrzymamy z anihilacji masy - lub ile energii potrzeba, by tą materię wytworzyć.

      Wybuch bomby atomowej nie zamienia masy na energię. To uwolnienie energii wiązania jąder atomowych. Cała materia ładunku jądrowego pozostaje dalej w formie materialnej, zmienia się jedynie jej konfiguracja - w sensie tego, co jest połączone z czym. Podobnie w bombie termojądrowej - tam proces zachodzi w drugą stronę, energię uzyskujemy z syntezy, a nie rozpadu, jak przy bombie jądrowej. Obie te bomby to tylko zmiana formy energii z wewnętrznej wiązania jąder atomowych - na kinetyczną, termiczną i wypromieniowaną - to nie ma nic wspólnego z równaniem Einsteina.

      Jeżeli mówimy teraz o "energii" w sensie dobrej, zlej, świadomej czy jeszcze innej - to nie jet to już fizyka, tylko ezoteryka. Energia to bardzo pojemne pojęcie, co prowadzi właśnie do nieuprawnionego wiązania ezoteryki z mechaniką kwantową. :-)

      Jeżeli istnieje pole morfogenetyczne - to nie działa za pomocą znanych nam oddziaływań fizycznych.

      Umysł człowieka wymaga spójności postrzeganego świata (taka moja teoria). Dlatego potrzebuje odpowiedzi na pewne pytania, których nie otrzymuje bezpośrednio za pomocą zmysłów. Systemy religijne zapełniają tą potrzebę. Zauważ, że odrzucjąc koncepcję boga Jahwe jako sprawcy wszystkiego - zaczynasz szukać innego źródła istnienia Wszechświata, życia, świadomości czy czego tam jeszcze. Nauka - póki co - sięgając dalej i głębiej produkuje więcej pytań, niż odpowiedzi. :-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-30, 13:40:08               Odpowiedz

      mrrru, piszesz, ze odrzucając koncepcję Boga Jahwe jako stworzyciela szukam innego źródła sprawcy istnienia świata. Czyż nie tak samo postępują naukowcy odrzucając jakiegokolwiek Sprawcę jako świadome istnienie...? Stąd teoria ewolucji bo jakoś trzeba to wyjaśnić, a przynajmniej próbować. Ja też nie upieram się przy swojej wizji świata , ja nadal badam, szukam i pytam. Nie muszę mieć istoty do której się modlę i uzalezniam swoje plany.Ale to ze nie jest nim Jahwe nie znaczy, ze nie ma jakiejś Świadomości we wszechswiecie. Jesli to juz ezoteryka to niech tak bedzie, choc to tez pojemne słowo bo np nie uznaje astrologi, wrozenia czy horoskopow. Nie jest chyba proste ustalić granice między tak zwanymi ludźmi wierzącymi (Bóg biblijny,religia, rytuały ) którzy się modlą a ateistami, ,ktorzy wierza pecha, moc intencji,prawo przyciągania albo wlasnie w horoskopy itp. (Pole morfogenetyczne?). To co kiedyś byłoby magią dziś jest cudem techniki. Możliwościami technicznego postepu jakie zna ludzkość mierzymy to co jest realne a nie uznajemy tego czego nie potrafi udowodnić lub wytłumaczyć nauka.
      A co do Ainsteina. Nawet jeśli doprecyzowalas ta koncepcję to dokładnie o to mi chodzi. Zamieniając część swoje energii na materię jaka jesteśmy zmienił tylko konfigurację składu materii (dlatego wszystko na Ziemi niewiele różni się genetycznie a tak bardzo materialnie). Zreszta ta Swiadomosc tez jest materia ale nie taka jaka znamy. To skomplikowane i nie jestem ekspertem w tej dziedzinie. Fajnie, ze można o tym porozmawiać, wymienić się swoim punktem widzenia , wiedzą i doświadczeniami .
      Dzięki. :)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 15:12:26               Odpowiedz

      Nie zrozum mnie źle - ja nie mam nic przeciwko ezoteryce czy magii. Po prostu one działają w innej przestrzeni, niż znane nam prawa fizyki. Nie potrzebują motywowania uznanymi prawdami naukowymi - bo takie próby są nieuprawnione i nieudolne najczęściej.

      Co do ewolucji to o ile Darwin miał jakąś tam koncepcję opartą na podobieństwach cech fizycznych - to potem odkryto DNA i dla kogoś, kto rozumie czym jest i jak działa to ewolucja jest nie tyle teorią, ile konsekwencją istnienia DNA właśnie. Klasyfikacja darwinowska została zmieniona w niektórych miejscach, bo okazało się, że pewne gałęzie pobiegły jednak inaczej - niemniej ogólna zasada jest jak najbardziej potwierdzona obserwacjami.

      Ezoteryka dla mnie jest związana z umysłem. To jest psychiczne, lub metafizyczne - a nie fizyczne - dlatego nie ma co szukać odniesień do świata fizycznego. Interesowałem się tym kilka lat temu i to co teraz piszę to jakiś efekt "ewolucji" (nomen omen) spojrzenia na to zagadnienie.

      A co do horoskopów - kiedyś dla ciekawości porównałem mój chiński z zodiakalnym, księżycowym, celtyckim i jeszcze jakimiś. Raczej bez powodzenia :-). Zwłaszcza, że okresowość każdego z nich jest inna i w efekcie cechy związane niby ze znakiem oscylują w czasie w totalnie niekoherentny sposób.

      Dla odprężenia:
      https://twojepc.pl/boardArchPytanie2002_14864.html     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-30, 16:31:36               Odpowiedz

      Czy Twoim zdaniem świat duchowy, metafizyczny to kwestia fantazji i silną potrzebą wiary w coś nadprzyrodzonego ??

      Moim zdaniem istnienie Źródła (Swiadomosci) życia nie wyklucza jakiejś formy ewolucji zycia. A nawet stworzenia innych Swiadomości - kreatorow. Mogl to byc wypuszczony w przestrzen jakis rodzaj kodu zycia, jakies sekwencje DNA, jakis rodzaj matryc... nie wiem. Ja nie twierdze, ze jakas jedna najwyzsza istota we wszechswiecie uksztaltowala kazdy kwiatek, mrówki czy słonia.

      Może Pan Jacek Sokal to lepiej wyjaśni

      http:/youtu.be/EBpqrEpj_xc     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 17:02:37               Odpowiedz

      Wydaje mi się, że świat duchowy jest silnie powiązany z ludźmi. A w szczególności z umysłem. Jeżeli są jakieś oddziaływania, to na tym poziomie.

      To, że umysł oddziałuje na ciało jest dla mnie oczywiste, że odwrotnie też.

      Co do Mocy Jedi - po prostu nie wiem. :-)

      Jeżeli natomiast mamy na myśli jakiś kreatorów - to patrząc na projekt "człowiek" myślę, że ktokolwiek go zaprojektował - to coś kosmicznie spierpsuł. :-)

      Według mnie prawa naszego wszechświata prowadzą do powstania życia. Bo to, jak się wiążą kwarki implikuje to, jak wyglądają protony i neutrony, a to determinuje własności jąder atomowych, a to determinuje własności atomów, co z kolei buduje związki chemiczne z nich złożone i definiuje ich właściwości, co w dalej określa możliwe układy organiczne, dalej biologiczne, a ich właściwości powodują powstanie organizmów, coraz bardziej skomplikowanych - aż do miejsca, gdzie aktualnie jesteśmy.

      Nie mam pojęcia, dlaczego stałe i prawa fizyki są takie, a nie inne. Jeżeli jednak są takie, jakie znamy i odkrywamy - to świat jest ich konsekwencją. Dlaczego są takie to już kwestia filozofii. Możemy to oczywiście zwalić na Allaha i problem z głowy ;-). Niemniej, uważam, że geneza nie ma tu praktycznego znaczenia. Z jakiegokolwiek powodu ten świat jest jaki jest - to jest, jaki jest i naszym celem jest jego doświadczanie.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-30, 16:54:29               Odpowiedz

      Przyjemnie się Was czyta.
      ..
      Nareszcie i ja "oko i szkiełko" nacieszyć mogę a ducha przytulić ;-)

      ..a skoro już tu jestem, to zapytam: Co sądzicie o wyroku Sądu Najwyższego Nowej Zelandii dot.szczepionki Pfeizera?

      ps. Nie wiem czy nie należy łączyć..mruu.
      Może to tylko kwestia leksykalna..?

     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 17:22:33               Odpowiedz

      Ogonku :-**

      "Co sądzicie o wyroku Sądu Najwyższego Nowej Zelandii dot.szczepionki Pfeizera? "

      Źródło?     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 17:37:25               Odpowiedz

      Znalazłem o tej Nowej Zelandii.

      No to ja myślę, że "durne lex, sed lex" :-))

      Sąd ocenia zgodność rozporządzeń z istniejącym prawem, więc orzekł to, co musiał orzec. Mieli przestarzałe prawo farmaceutyczne, zezwalające na terapie eksperymentalne na "ograniczonej grupie osób", a cała populacja powyżej 16 lat nie spełnia tej definicji :-).

      Podobno mają to skorygować.

      Faktem jest, że nie zbadano długoterminowych efektów szczepień przeciwko Covid, z banalnej przyczyny nie upłynięcia długiego terminu. :-) Jednakże rokowania są dobre póki co.
     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-30, 17:46:17               Odpowiedz

      Wiem, że potrafisz szukać, mruuu i niczego nie muszę Ci podawać na tacy.

      Wszystko też można wytłumaczyć np.przestarzałym prawem. Niemniej fakt jest faktem..badania zakończą się w 2023 r najszybciej. Reszta koncernów później.

      Czy Pan A. Bourla, który sprzedaje akcje tuż po ogłoszeniu sukcesu w grudniu 2020 r, zaszczepił się już swoim preparatem?
      Wiesz coś o tym, mruUu?
      Czasem ciekawią mnie zupełnie mało interesujące rzeczy..
      ( to pewnie kobieca przypadłość)
      ;-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 17:57:33               Odpowiedz

      Nie wiem, czy się zaszczepił. :-)

      Z tymi akcjami to chyba wtopił, bo poszły w górę. Może potrzebował na waciki ? ;-)

      A może się dowiedział, że nie dostarczą nanobateryjek do tych nanochipów i cały projekt diabli wezmą ;-)))

      Ze szczepieniami to jest tak, że jedni wolą się zaszczepić, a inni przechorować, mając nadzieję, że bezobjawowo...     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-30, 18:09:50               Odpowiedz

      mruuuu
      Szkoda, że nie jest przykładem ;-)
      No, nie wiem czy"wtopił".. w końcu pojawił się na liście miliarderów..
      Może..umył ręce..?
      Bo jednak nie o nanochipy chodzi(to argument ośmieszający)a raczej o zachowanie się białka spike (nie odrzuconej wciąż możliwości, że będzie działać jak prion)
      Skoro etap badań nie został zakończony, jasnym jest, że uczestniczymy w eksperymencie na skalę światową.
      Kocie ;-)
      Nanochipy i tak będą..to nieuniknione.
      Tymczasem Szwedzi się zaczipowali,znacząca ilość młodych, żeby portfela nie nosić ;-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 18:27:52               Odpowiedz

      Sprawdziłem teraz. Sprzedał "na górce", po 41,94$, obecny kurs to 38,73$. Czyli biznesowo zarobił. W międzyczasie akcje trzymają się w zbliżonym zakresie.

      Z artykułu wynika, że wiceprezes zrobiła to samo, a podobnie postąpili prezesi Moderny. Widzę w tym raczej biznes niż coś innego. W dodatku zlecenie na sprzedaż w ramach dozwolonych limitów złożył kilka miesięcy wcześniej. Tak, że nie widzę jakiegoś istotnego spisku czy konfliktu.

      https://www.bankier.pl/wiadomosc/Prezes-Pfizera-sprzedal-akcje-w-dniu-ogloszenia-przelomu-ws-szczepionki-7999554.html

      Nie wiem, czy nie jest. Informacje medyczne nie są chyba tak publicznie dostępne.

      Szwedzi to wiem. W Polsce też jakaś firma to rozwija. Tylko nie wiązał bym z tym jakiś spisków. Inaczej musielibyśmy oprotestować rozruszniki serca, bioniczne protezy i co tam jeszcze ludziom pomaga funkcjonować, a ma w środku elektronikę.

      Nanochipy nie będą. Są za małe na cokolwiek. Obecne chipy są raczej duże. I nie w chipach problem, ale w ich zasilaniu. :-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-30, 18:29:03               Odpowiedz

      Dla rozluźnienia..bardzo sugestywny kawałek..

      https://m.youtube.com/watch?v=XIejc54bRA4
      :-*     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 18:50:07               Odpowiedz

      Ogonku :-)

      Jeszcze o tych "może prionach" - problem jest taki, że białko S produkowane jest zarówno w wyniku szczepienia, jak i w wyniku zakażenia Covid (razem z całym wirusem). Jeżeli zatem jest jakieś jego niekorzystne oddziaływanie na mechanizmy komórkowe , nie stwierdzone w ciągu pół roku masowego stosowania szczepionki i półtora roku obecności wirusa w populacji - to ewidentnie jest ono silniejsze w przypadku zakażenia wirusem bo jest go w organizmie więcej niż szczepionki. Artykuł, który opisuje potencjalny szlak metaboliczny pochodzi z grudnia zeszłego roku i pełen jest różnych "być może". Wydaje się, że po 5 miesiącach globalnych testów tezy tam postawione nie zostały potwierdzone. Niemniej zgadzam się z tym, że trzeba efekty badać cały czas, gdyż chociażby przpadki zakrzepicy po szczepionkach wektorowych pokazują, że wszystkiego jeszcze o wirusie i jego zwalczaniu nie wiemy.

      Jeżeli nawet jest to eksperyment medyczny, to uważam udany. A granica między terapią eksperymentalną a powszechną jest czysto formalna, ustalana arbitralnie przez rządy.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-30, 19:54:38               Odpowiedz

      mru :-)
      Trudno mówić o braku konsekwencji ponieważ choroba prionowa rozwija się dość długo a od pierwszych banalnych objawów mija 1-2 lat, gdy zbiera żniwo.

      A przypadki zapalenia mięśnia sercowego bądź udarów naczyniowych mózgu, zarówno po wektorowych jak i mARNA ?

      Problem jest taki, że wiele osób,które nie zachorowały na covid, przyjęły to białko w szczepionkach(oczywiście drobną część ale nikt nie wie jaka część wystarczy do katalizowania chorób).

      Osobiście uważam, że powinno mi się zapłacić za udział w eksperymencie. I to słono. A nie podpisywać w moim imieniu klauzuli prawnej o nietykalności w razie"w".

      Wreszcie..nie podoba mi się, że leki, które może nie były badane pod kątem skuteczności(nasza amantadyna)walki z covidem ale jest praca dot.nie zakażenia się koronawirusem grupy pacjentów leczonych tym preparatem, bądź inwermektyna, której skuteczność została potwierdzona(noblista z medycyny nie miał obaw, by ją polecać jako skuteczną) nie zostały dopuszczone do stosowania.

      Brak logiki w poczynaniach(rządów) nie wzbudza mojego zaufania i jeszcze nie nadszedł dla mnie czas, by racjonalne argumenty przeważały.
      Tym razem stoję na stanowisku mojej babci, że trzeba"nie folgować modom i wygodom, nie będzie ci straszno"
      ;-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 20:43:37               Odpowiedz

      Ogonku :-*

      O ile sama choroba rozwija się powoli, o tyle wykryć by te priony można było wcześniej (gdyby były) - gdyż białko S jest produkowane stosunkowo krótko po szczepieniu ze względu na nietrwałość mRNA. Potem białko S jest niszczone przez układ odpornościowy. Jeżeli jakieś priony by powstały to były by już obecne w organizmie.

      Wydaje mi się, że przedstawiony w tamtym artykule szlak metaboliczny wymaga aktywnego białka S do potencjalnej produkcji prionów. Z tym, że nie znam się na tym na tyle, żeby ten mechanizm jakoś uprawdopodobniać lub odrzucać. Dodaję do szufladki "być może". :-)

      Udary są chyba właśnie powiązane z zakrzepami.

      Wiadomo też, że przypadki zakrzepów czy udarów występowały w dużo większej ilości po przebyciu Covid, również jako skutki długoterminowe.

      Wydaje mi się, że tu jest kwestia statystyki - szczepionka niesie jakieś ryzyko, choroba niesie jakieś, prawdopodobieństwo zachorowania jest też jakieś, można sobie policzyć i któreś wybrać. Nie ma przymusu. Kto chce, to się szczepi. Pozostaje jeszcze kwestia odporności stadnej, która jest kluczowa dla osób, które się zaszczepić nie mogą. To jedyne*, co ich ochroni. Zatem do decyzji czysto osobistej dochodzi pewna odpowiedzialność społeczna. Też do rozważenia.

      Co do leków to chociażby z Amantadyną jest ten problem, że żeby mogła zadziałać, musi być podana w dość określonym momencie infekcji - i komplikuje to zarówno badania, jak i stosowanie kliniczne, na ludzi pod respiratorem już nie działa. Do tego (podobno) ma neurologiczne skutki uboczne.

      A co do Fermi Lab to jest nowy film na temat ostatniego eksperymentu, jak jeszcze nie widziałaś: https://www.youtube.com/watch?v=eCCGr4BqElE     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-06-03, 10:15:18               Odpowiedz

      Dzięki,mrumru za filmik :-)
      I przyjemnego czwartku!

      Odniosę się tylko szybciutko do wykrywania prionów-sam wiesz, że wprawdzie to jest możliwe z krwi ale jestem niemal pewna, że w kontekście naszej rozmowy, nikt nie prowadzi tymczasem badań pod tym kątem ani na zaszczepionych,ani na tych,którzy na covid chorowali.

      Cieszę się,mrru, że choć Twoja narracja w sprawie tego "medycznego eksperymentu" nie jest zachowawcza i brzmi w popularnym medialnie tonie, to jednak pozostaje utkana z rzetelnych argumentów "za".

      Myślę, że powoli wyłania się"prawdziwy obraz" pochodzenia wirusa,choć w polskich mediach niewiele w tym temacie.
      No,cóż..spokojnie sobie poczekam.
      Jest tyle fantastycznych spraw, którymi zająć mogę myśli i ręce, że wystarczy na lata.. :-)) czego życzę wszystkim.

     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: APatia   Data: 2021-05-30, 20:31:48               Odpowiedz

      mrrru

      "Jeżeli nawet jest to eksperyment medyczny, to uważam udany."

      Udany? No nie wiem. Tego dowiemy się za kilka lat prawdopodobnie.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 20:47:04               Odpowiedz

      Ok. Uważam, że _póki co_ udany. :-)

     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: APatia   Data: 2021-05-30, 20:54:46               Odpowiedz

      A wg mnie udany tak samo co szczepienia przeciwko grypie.
      I tak żeby mieć przeciwciała trzeba się szprycować co pół roku.
      Najgorsze jest to, że wielu ludzi nie ma bladego pojęcia jak działają szczepionki.
      Mam kolegę w biurze, który powiedział w tygodniu: jak się zaszczepię to nie będę już przenosił wirusa.
      Myślałam, że z krzesła spadnę. Aż mi się cisnęło na język: taaaak. bo jak się zaszczepisz to wokół twojego ciała utworzy się niewidzialna bariera, która będzie odpychać wirusa na mnie.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 21:13:44               Odpowiedz

      A to, że ludzie nie do końca wiedzą co to jest i jak działa to inna sprawa.

      Mimo to - osoba zaszczepiona po kontakcie z wirusem ma szansę go szybko zwalczyć, co oznacza że _może_ nie dopuścić do jego rozmnożenia w organizmie w stopniu zakaźnym, a jeżeli już - to słabiej i krócej. Nikt nie obiecywał 100% skuteczności :-) Ale 90% też dobrze wygląda.

      Zaletą koronowirusa jest jego słaby potencjał mutagenny - białko S nie może zmutować "za bardzo", bo straci zdolność zakażania komórek. W przeciwieństwie do grypy, _może_ się okazać, że nie będzie potrzebne coroczne szczepienie. Tej kwestii też jeszcze nie znamy, bo "badania" trwają :-). Póki co zbadano, że po 6 miesiącach ilość przeciwciał dalej zapewnia ochronę (Pfizer).     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-30, 21:43:42               Odpowiedz

      Kocie..
      Przyjemnie się z Tobą dyskutuje i miło odbezpiecza argumenty ;-) i można tak..dość długo jeszcze.

      Fajnie,że Apatia przejęła"pałeczkę",choć musi się trochę doszkolić;-)
      Cwana bestia z Kota ;-)

      Kolorowych snów :-)
      ps.wrócę do ostatniego postu w odpowiednim czasie..dziś pozwolę sobie odpocząć.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 22:01:19               Odpowiedz

      Mruczących snów, Bezogonko :-*     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-30, 22:22:49               Odpowiedz

      Mnie w tej całej pandemicznej histerii zastanawia nonsens obostrzen.
      I tak np dzieci klas 1-3 muszą zostać w domu i uczyć się on - line, mimo, ze przecież mogłyby nosić maseczki. Natomiast przedszkolaki i dzieci w żłobku bawią sie na ,,kupie" zasmarkane i upaprane jak to małe dzieci i jest ok.
      Byłam na wakacjach we Włoszech (zeszłego lata). Nie obowiązywały testy , wystarczył pomiar temperatury. Ale.. po ulicy można było chodzić bez maseczki, wchodząc na plażę trzeba ją było założyć a kładąc się na lezak można było zdjąć. Idąc do toalety plażowej znów trzeba był założyć. Idąc do plazowego baru trzeba było mieć maseczki a siadając przy stoliku można było już zdjąć. To samo w hotelu.
      Niezaszczepione panie w supermarketach mogły pracować a zaszczepieni lekarze nie mogli przyjmować pacjentów (na zywo). W pierwszej fali zamknięto fryzjerów i kosmetyczki kiedy to jest praca sam na sam ale sklepy hulaly pełna parą gdzie ludzi multum. Po ulicy mogły iść tylko dwie osoby razem a więc moja młoda sąsiadka nie mogła pójść z mężem i ich miesięczną córeczka na spacer bo to już TRZY osoby!
      Spotkałam się też z sytuacją w pewnym sklepie (chyba nie mogę wymienić nazwy...?) Chciałam sobie kupić blejtramy i farby (bo maluje obrazy akrylowe w zasadzie hobbystycznie) bo właśnie mi się skończyły I nie miałam na czym tworzyc a ten sklep byl zamkniety z powodu covid. Dowiedziałam się, ze nie wszystkie sklepu tej sieci są zamknięte więc ppszukalam w Internecie gdzie jest otwarty. Pojechałam ponad 30km ucieszona, ze wreszcie sobie kupie płótna . I co zastalam ? Połowa sklepu zasłonięte folią, półki z akcesoriami malarskim i nnymi hobby niedostępne. Można było kupić lampę, poduszkę, słodycze, dezodorant i ozdobę z drewna lub przedłużacz ale nie płótna... Ktoś mi to wytłumaczy? Jaki w tym sens ?
      Moja koleżanka z Niemiec chciała zaprosić swoje dzieci na obiad (córkę z zieciem) ale nie mogła bo wolno było przyjąć tylko jedną osobę. Natomiast ona mogła do nich iść. W obydwu wariantach przeciez byliby we trójkę .
      Można by dużo jeszcze wymieniać, na pewno sami znacie takie sytuacje.
      I jak tu nie wierzyć w teorię spiskowe jak ktoś tu z nas idiotow robi.
      MASAKRA. :(     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 22:35:23               Odpowiedz

      Zgadzam się, że zasady obostrzeń były nie do końca przemyślane. Z drugiej strony - sytuacja nie była typowa, a na początku nikt nie wiedział z czym mamy do czynienia.

      Czy "lekarstwo" nie było gorsze od choroby to trudno wyczuć. Różne kraje to miały różnie i jedni chorowali mniej, a inni bardziej - a inni chorują teraz.

      Zobaczymy na jesieni...     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-31, 10:47:28               Odpowiedz

      ...,,nie do końca przemyślane "?
      No jesteś bardzo łaskawy dla rządzących.
      To i tak jest ta lagodniejsza strona obostrzen, ta niedramatyczna (choć nie wiadomo czy się z tego śmiać czy płakać ) .
      Tresura ?? Padnij powstań padnij powstań itd.
      Zdezorganizowana cala służba zdrowia puste szpitale czekające na zakażonych covidem podczas kiedy ludzie z innymi chorobami lub planowaną na operacją nie mogli skorzystać z pomocy. Z sali gdzie było 8 łóżek wzniesiono 6 (obostrzenia covidowe) no i kiedy te dwa pozostałe były zajęte ( i tak we wszystkich salach) to podawano w mediach, ze szpitale są pełne . No oczywiście, miejsc już nie było. MASAKRA.Swoją drogą oficjalne telewizje mówiły, ze chorych na covid jest tak dużo (podając przykład jakiegoś konkretnego szpitala ) ze leżą na korytarzach, lekarze i pielęgniarki to już nie śpią prawi wcale a karetki nie nadążają wozić chorych. Po sprawdzeniu okazało się, ze nic takiego nie ma miejsca. Po co było więc nam ręcznie strachu? Jakoś nikt nie zaobserwowali ani zwiekszonej liczby pogrzebow ani ciągle jeżdżących karetek na mieście ,za to owszem karetka widzą ego kogos np z wypadku czy wezwania czasem bezskutecznie jeździła od szpitala do szpitala bo ,,zwyklym" chorym nikt nie chciał się zająć. No ale nic dziwnego skoro za covidowa smierc (chocby tylko na papierze) szpital dostawal profity (a takze personalnie lekarze i pielgniarki). I nie pytaj źródło bo nie tylko media niezalezne naglasniaja takie rzeczy ale w końcu mamy rodziny i znajomych pracujących w szpitalach a także pacjentów, którzy tam leżeli. Kobieta pracujaca w aptece rozpakowujac towar natknela się na testy covidowe podzielone od razu na negatywne i pozytywne i kiedy spytała szefa o co chodzi ten jej powiedział, ze jak chce pracować to niech zapomni o tym co widziała. Że nie wspomnę o słynnym już zdjęciu ponumerowanych trumien rzekomo zmarłych na covid tak naprawę były to zdjęcia z 2016 roku nielegalnych emigrantow, którzy utoneli w przeciazonej łodzi... (odkryto niejeden taki przekręt medialny)
      Widziałam też konferencję lekarzy z kilku krajów, którzy sprzeciwił się koncepcji pandemii na świecie. Owszem, nikt nie twierdzi, ze wirusa nie ma, bo istnieje on tak jak istnieje grypa i powikłania po niej, zapalenie płuc, angina i inne zakaźne choroby (które to w jakiś cudowy sposób w tym czasie poznikaly). Nie bylo jednak powodu aby oglaszac pandemie i co za tym idzie idiotyczne obostrzenia, sprzeczne ze soba i nielogiczne. Maseczka tyle daje co siatka ogrodzeniowa na komary bo nanoczasteczka tego wirusa jest mniejsza od gestosci włókien maseczki.(każdy powazny lekarz Ci to powie) Ale bez nie wypchnieto ze sklepu niejedną osobę a straż wlepiala mandaty. Strach i tresura. Po co ? A no po to, żebyśmy mieli w końcu dość więzienia domowego, braku więzi rodzinnych, kolezenskich a co gorsza utraty pracy, interesów niemożności wypoczynku i po prostu braku tzw normalnego życia i z entuzjazmem przyjęli szczepionki, które mają nam dac przepustkę do ,,lepszego" świata zamiast szeroko szerzyć sposoby na podniesienie odporności. (Tak jak staraly sie to czynic media i lekarze niezalezni). Ktoś tak naprawdę na tym wszystkim skorzysta (na sprzedaży ,,szczepionek", przejmowaniu upadłych przedsiębiorstw średniej klasy) . Tu wlasnie mozna snuc domysły. Tylko że coś nie wyszło pomyslodawcom tego całego plandemicznego cyrku bo ludzie aż taki naiwni nie są i się zorientowali, z coś nie gra (stąd protesty) i niechęć do uczestnictwa w eksperymencie medycznym. I tu znów tresura i nacisk. Obostrzenia dla ,,niepokornych" i przywileje a nawet nagrody dla uczestniczących w eksperymencie.
      Nie wiem czy to już teorie spiskowe (co w naszych czasach ma raczej konotacje pejoratywne i kojarzy się z plaskoziemcami) ale widać, ze ktoś tu kłamie i manipuluje danymi aby utrzymać społeczeństwo w atmosferze strachu i dezorientacji.
      Po co..? Nie wiem, mogę snuc domysly. Z pewnoscia za jakiś czas się tego dowiemy. .. jak pewnością, o co tak tą naprawdę chodziło w tym eksperymencie medycznym...     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-31, 11:21:58               Odpowiedz

      Nie mam TV, więc mnie ten chłam omija.
      Pracuję zdalnie i tak.

      Gdyby to tylko nasz rząd robił propagandę, to bym jeszcze rozumiał jakieś intencje typu powstrzymać protesty. Ale tak ma większość krajów w miarę rozwiniętych. Sytuacja jest raczej nowa dla wszystkich, stąd niektóre sprzeczne czy dziwne decyzje. Nie podejrzewam ich tam o jakąś złą wolę - po prostu typowy badziew organizacyjny. Co by nie zrobili zresztą, to by było źle. :-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-31, 12:16:34               Odpowiedz

      Też nieogladam polskiej telewizji (mieszkam w Holandii) zresztą ,,ichniej" telewizji też nie mam.
      Oczywiście wiem, ze to nie jest sytuacja jedynie polska ale tak się dzieje wszędzie. Koleżanka z Niemiec pytała mnie swego czasu - co tam u was się dzieje bo polska telewizja trąbi , że szpitale w Holandii są przepełnione i ludzi chorych na covid helikopterami wożą do Niemiec! Mam koleżankę piegniarke i nic takiego nie miało miejsca oczywiście.
      To szaleństwo opanowalo cały świat .
      Co,WSZYSCY są jacyś niezorganizowani ?
      Za to jakoś jednomyślnie promują wszystkim eksperyment medyczny, stosuja presję, kary, zachety itp?

      Wiesz co, jak chcesz uruchomić w głowie ,,trochę inne myslenie" niż wiarę w jedynie słuszna i dobra wolę naszego rządu (i nnych) to obejrzyj sobie kilka ,, Kronik filmowych" ,tych czarno bialych z lat PRLu. ;)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-31, 14:14:24               Odpowiedz

      Nie wierzę w dobrą ani złą wolę. Po prostu ludzie są mało kompetentni tam na górze. A jak już się ogarną, to się ich wymienia na nowych :-)

      No i nie opierałbym tak do końca oceny całości na jednostkowych przypadkach. W jednym szpitalu było tak, w drugim inaczej. Holandia (czy jak się tam teraz nazywa) to spory kraj i niewykluczone, że z jakiegoś szpitala kogoś gdzieś przewieźli akurat, a media jak zwykle z rzeczy zwykłych robią sensację. :-)

      Co do rządu, to święcie wierzę, że robi dobrze ...
      ... sobie. :-) Reszta, to efekty uboczne.

      Natomiast nie widzę też powodu do zarzucania im wybitnie złej woli. O ile to oczywiście nie koliduje to z tym, co powyżej. ;-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-31, 17:50:19               Odpowiedz

      Holandia (czy raczej teraz Niderlandy) to akurat mały kraj. A przypadek nie był jednostkowy, żadnych przepełnione w szpitalu nie było. ;)

      Ale.... co tam, pożyjemy ,zobaczymy. ;)

      Moim zdaniem -
      Wirus jest ale nie taki groźny jak go piszą.
      Jest trochę wiecej zachorowan ale nie pandemia !
      Środki ostrożności tak, ale (absurdalne) obostrzenia nie !
      Szczepionki dla chętnych tak, ale przymus pośredni lub bezpośredni nie !
      Debata telewizyjna ,,za" i ,,przeciw" (tego brakuje najbardziej) tak !
      Jednostronna propaganda i nakrecanie atmosfery strachu nie!     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-31, 18:44:49               Odpowiedz

      "Debata telewizyjna "za" i "przeciw" (tego brakuje najbardziej) tak !"

      Ale kto ma debatować? Lekarze z foliarzami?
      ;-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-31, 20:29:22               Odpowiedz

      Mam nadzieję, ze Twoj sarkazm jest choc troche uzasadniony i po prostu nie widziałeś, nie słyszałes wypowiedzi lekarzy, profesorów z medycznym wykształceniem (nie tylko w Polsce), którzy mają odmienne zdanie na omawiany temat....     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-31, 20:57:28               Odpowiedz

      Widziałem i słyszałem, nawet rozmawiałem z takimi.
      Znam też kilku profesorów, którzy mimo tytułów są ignorantami poza swoją dziedziną.
      Debata taka ma służyć czemu?     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-05-31, 21:56:03               Odpowiedz

      Debata ma służyć przedstawieniu społeczeństwu różnych opinii na omawiany temat ( i jak na wyborach dopilnować aby czas antenowy był jednakowy dla obu grup) , żeby mieli okazję poznać zdanie lekarzy o przeciwstawnych poglądach .

      Po to chyba są debaty czyż nie. ...?     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-06-01, 09:50:53               Odpowiedz

      Lotka, to tak nie działa. :-)

      Rząd nie patrzy na Ciebie czy na mnie, tylko na społeczeństwo jako całość. W interesie rządu jest zaszczepienie społeczeństwa, a nie pokazywanie, że są jakieś wątpliwości, bo w ten sposób działałby wbrew swoim założeniom.

      Zastanawia mnie co innego - dlaczego jakieś TVN-y czy Polsaty, teoretycznie niezależne i anty- takiej debaty nie zorganizują?

      Dlaczego inne rządy też nie (to znaczy dla tego samego), ale skoro są "lepsze" to może powinny?     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: Lotka2018   Data: 2021-06-01, 12:05:14               Odpowiedz

      mrrru
      Bardzo słusznie zauważyłeś, ze ,,w INTERESIE rządu jest zaszczepic społeczeństwo.
      Różne rzeczy na przestrzeni dziejów świata były w interesie rządzących ale niekoniecznie w interesie społeczeństwa. (komunizm,dyktatura).
      Nie tylko w Polsce , dlatego nie twierdze, że to akurat nasz ,,nierzad" sam wymyślił takie rzeczy. Raczej dostosował się do jakichś ,,onych" od których jest zależny. A to juz jest głębszy temat polityczny.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-06-01, 15:53:28               Odpowiedz

      Dobra wiadomość jest taka, że w społeczeństwach demokratycznych rząd musi jednak trochę o to społeczeństwo dbać. Inaczej suweren im podziękuje i wdroży program cela plus. :-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: APatia   Data: 2021-06-01, 18:29:32               Odpowiedz

      A dla poprzednich którzy 'dbali' wdrożył? ;p     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: APatia   Data: 2021-05-31, 19:47:42               Odpowiedz

      mrrru
      Zwalczy wirusa tak samo jak osoba, która przeszła już chorobę. A mimo to tym co przeszli zalecają się zaszczepić. Po co?

      Poza tym to że się zaszczepią i lepiej zwalczą kolejną chorobę też nie jest pewne, bo i wirus cały czas mutuje więc nie wiadomo czy szczepionki w ogóle działają na nowe szczepy.
      Kolejna sprawa, wiele osób, które się zaszczepiły zachorowały ponownie.

      Może i liczba przeciwciał wystarczy na więcej niż 6 miesięcy, w takim razie po co w siebie ładować substancję niewiadomego pochodzenia kolejny raz?
      A wirusa i tak przenosimy, zostanie z nami tak jak i grypa.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-31, 20:11:58               Odpowiedz

      "Zwalczy wirusa tak samo jak osoba, która przeszła już chorobę. A mimo to tym co przeszli zalecają się zaszczepić. Po co?"

      Ja to się nie znam, ale:

      Przebycie COVID-19 w przeszłości nie stanowi przeciwwskazania do szczepień. Odporność naturalna w przebiegu zakażenia różni się w zależności od osoby. U istotnej grupy ozdrowieńców naturalna odporność jest słaba, a szczepienie może skutecznie zwiększyć i poprawić ochronę przed ponownym zachorowaniem.

      https://szczepienia.pzh.gov.pl/faq/w-jakim-czasie-po-przechorowaniu-covid-19-mozna-przeprowadzic-szczepienie/

      "nie wiadomo czy szczepionki w ogóle działają na nowe szczepy. "

      Na razie szczepionki działają na wszystkie mutacje. Wynika to z dość sprytnego przygotowania szczepionki na białko S, które jest kluczem mechanizmu zakażania komórki. Jeżeli mutacja będzie zbyt głęboka, wirus może stracić zakaźność, jeżeli będzie niewielka, powinien być zwalczony przez przeciwciała wytrenowane na szczepionce.

      "Może i liczba przeciwciał wystarczy na więcej niż 6 miesięcy, w takim razie po co w siebie ładować substancję niewiadomego pochodzenia kolejny raz? "

      Jednym wystarczy, innym nie. Jak masz dużo, to się nie szczep. Faktem jest, że niektórzy ludzie po wyzdrowieniu zapadają na to ponownie.

      "Kolejna sprawa, wiele osób, które się zaszczepiły zachorowały ponownie."

      ???     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: APatia   Data: 2021-05-31, 22:11:57               Odpowiedz

      "Przebycie COVID-19 w przeszłości nie stanowi przeciwwskazania do szczepień."

      Owszem ale przed takimi szczepieniami nie należy ładować w siebie ile wlezie niewiadomo czego tylko najpierw zrobić człowiekowi badania.
      Ale nie robi się i potem ludzie padają na zakrzepice i mają inne powikłania.

      "Odporność naturalna w przebiegu zakażenia różni się w zależności od osoby. U istotnej grupy ozdrowieńców naturalna odporność jest słaba, a szczepienie może skutecznie zwiększyć i poprawić ochronę przed ponownym zachorowaniem."

      Być może. A kto to zbadał? Bo mnie nikt po chorobie nie badał pod tym kątem. ;p Mało tego przed szczepieniem nie sprawdzają czy masz uczulenie np. na PEG. Szczepią jak leci, loteria.

      "Na razie szczepionki działają na wszystkie mutacje. "

      Wybacz ale tego nie wiesz i nikt nie wie, bo nie znają wszystkich mutacji. Na temat takiej mutacji brazylijskiej np. nie wiedzą praktycznie nic.
      Tak samo jak szczepionki przeciwko grypie są modyfikowane bo wirus mutuje, tak samo będzie ze szczepionką przeciw covid.

      Dlaczego po przebytej chorobie zaleca się odczekanie 3-6 miesięcy przed zażyciem szczepionki skoro odporność po chorobie jest tak słaba?

      Ja tam pamiętam jak przeszłam szczepienie przeciwko grypie i nikomu nie życzę. W sumie to ledwo mnie wtedy odratowano. Ta szczepionka była tworzona na chybcika i nic mnie nie przekona żeby ją przyjąć. Ale innym nie bronię.
      Ciekawa jestem co się będzie działo z tymi osobami za kilka lat.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-30, 17:03:49               Odpowiedz

      ..i jeszcze, mru .. Czy powtórzony eksperyment zespołu badaczy Fermilabu,choćby odrobinę Cię zaskoczyło?

      :-)     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: mrrru   Data: 2021-05-30, 17:14:59               Odpowiedz

      Ogonku :-*

      Wyniki zaskoczyły o tyle, że to "coś nowego".
      O tyle nie - że obraz świata prezentowany przez współczesną fizykę jest jedynie przybliżeniem. Kolejny raz wyszło, że "jeszcze czegoś nie wiemy". Naukowcy bardzo lubią takie nieścisłości, bo najczęściej prowadzą do nowych odkryć :-)

      Kiedyś, dawno temu, ludzie odkryli zależność nazwaną transformacją Galileusza. Jak jedziemy pociągiem i rzucimy piłkę przed siebie, to prędkość piłki względem ziemi jest równa prędkości pociągu + prędkość piłki względem pociągu.
      Przez długi czas było to obowiązujące "prawo", a potem przyszedł pan Lorentz i zauważył, że jak ten pociąg będzie jechał odpowiednio szybko, to obowiązuje prawo bardziej ogólne. Tu myślę jest podobnie.     • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

      Autor: bezogonka   Data: 2021-05-30, 17:28:21               Odpowiedz

      Mnie ucieszył.
      ( a nie jestem naukowcem, tylko jakąś bezogonką)
      I jeszcze bardziej ucieszyła mnie wiadomość od Ciebie :-*

      To co dzieje się w świecie nauki ostatnio przyprawia zwykłego człowieka o ból głowy ;-). Odkrycia za odkryciem..ale narracja się nie zmienia. Wciąż wiemy zbyt mało.

      Teraz jeszcze Stonehenge..
      Świński "mózg wskrzeszony"(upraszczam)..
      I Australijka, która wstrząsnęła światem mediów (i nie tylko)..
      ....

      Wybacz, Lotka, moje wtargnięcie.
      Naprawdę ucieszył mnie Wasz dialog. :-)  • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

   Autor: APatia   Data: 2021-05-27, 21:07:58               Odpowiedz

   Wierzę w to, że ludzie wierzą w teorie spiskowe.
   Nota bene niektóre teorie spiskowe - z których ludzie śmiali się jeszcze kilka miesięcy temu - dziś takie spiskowe nie są.

   "Jest jeszcze jeden film wart zobaczenia "Szach mat dla ludzkości" z 2013 roku, który mówił o tym, że politycy to kryminaliści i chcą przejąć całkowitą kontrolę nad ludźmi i jednym z ich działań jest celowa pandemia, by później zaimplementować czipy itd"

   A nie jest tak? ;p   • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

    Autor: mrrru   Data: 2021-05-27, 21:15:09               Odpowiedz

    Chipowania nie będzie.

    Ubocznym efektem pandemii są braki w dostawach podzespołów elektronicznych i projekt nanochipów w szczepionkach upadł z powodu braku nanobateryjek. :-)  • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

   Autor: mrrru   Data: 2021-05-27, 21:18:51               Odpowiedz

   Mnie się najbardziej podoba ta o tym, że "żyjemy w czasach ostatecznych". Obowiązuje już prawie dwa tysiące lat i ciągle jest aktualna. Niektórzy nawet konkretne daty podają. Nawet tu na forum jeden prorok coś obiecywał na grudzień tego roku. :-)  • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

   Autor: APatia   Data: 2021-05-28, 00:00:12               Odpowiedz

   Ktoś kiedyś powiedział, że z teoriami spiskowymi jest tak, jak z tym miłym sąsiadem który codziennie mówi ci dzień dobry, jest miły i pomocny aż pewnego dnia dowiadujesz się, że gość zamordował swoją rodzinę. A potem wszyscy się dziwią - jak to się mogło stać!? Przecież nic na to nie wskazywało!
   Otóż pewnie wskazywało ale nikogo to nie obchodziło, nikt tego widzieć nie chciał.
   Bo ludzie chcą żeby świat był normalny, racjonalny, a boją się że może być odwrotnie.
   To jak ze szczepieniami.
   Jeszcze kilka miesięcy wstecz ludzie śmiali się z paszportów szczepionkowych. Dziś musisz być zaszczepiony żeby przekroczyć granicę kraju.
   I nikogo nie obchodzi i nie dziwi, że nagle paszport sprawił, że ludzie nie przenoszą na sobie wirusa ;)   • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

    Autor: okti325   Data: 2021-05-28, 01:40:09               Odpowiedz

    No totalny absurd, ale tych teorii jest znacznie więcej. Są teorie o zamachu na WTC, o tym, że drzewa kiedyś były na 60 km wysokości, a cała ziemia jest przekopana (absurdalne dosyć), ale teorie o tym, że wszyscy politycy to kukiełki w rękach krwiożerczych bankierów i władców tego świata ma trochę prawdy na pewno, bo na pewno wszystko co pokazuje telewizja jest ustawione i pod publikę, żeby zmanipulować ludźmi. Zastanawia mnie fakt czy również medycyna jest w 100% skierowana na zysk jak i koncerny farmakologiczne i nie warto próbować się od nich uniezależniać- stosować medycynę alternatywną. Do tego jeszcze fakt nowotworów, to na pewno efekt promieniowania i szkodliwych substancji w środowisku, zanieczyszczeń oraz żywności.  • RE: Teorie spiskowe- co o nich sądzicie

   Autor: wirus12   Data: 2021-05-28, 09:00:44               Odpowiedz

   okti325

   >>>>Ostatnio w dobie pandemii jest dużo o teoriach spiskowych, z szczepionkami, reptilianami itd. Czy ludzie, którzy je głoszą na serio robią to celowo w celach manipulacji czy oni naprawdę w to wszystko wierzą? Jaka jest Wasza opinia? Jednak najpierw polecam na zapoznanie się z np. kanałem Nwk24, można się dowiedzieć, że np. 200 lat temu technologia była bardziej zaawansowana, że światem rządzą jakieś dziwne stworzenia i chcą zniewolić ludzkość itd.
   Tutaj jeden z filmów
   https://www.youtube.com/watch?v=8rhM9H1dvQs&t=913s

   Jest jeszcze jeden film wart zobaczenia "Szach mat dla ludzkości" z 2013 roku, który mówił o tym, że politycy to kryminaliści i chcą przejąć całkowitą kontrolę nad ludźmi i jednym z ich działań jest celowa pandemia, by później zaimplementować czipy itd, film ma 12 minut warto obejrzeć.
   Dajcie znać co o tym sądzicie?
   Cała rzesza różnych teorii spiskowych przez takich twórców jak: Jarek Kefir, Wojciech Dydymus Dydymski, Wici naprawdę wygląda na ich blogach jako dość wiarygodne i logiczne informacje, a wiary w nie dodaje trochę ogólnie dziwna sytuacja na świecie, zamieszki, niepokój czy bieda w krajach trzeciego świata<<<<

   Czym są teorie spiskowe? Dlaczego są szkodliwe i jak zapobiegać ich rozprzestrzenianiu.
   Temat jest obszerny dlatego zamiast przeklejać podaję link do artykułu:
   https://ec.europa.eu/info/live-work-travel-eu/coronavirus-response/fighting-disinformation/identifying-conspiracy-theories_pl#czym-s-teorie-spiskowe-dlaczego-s-tak-powszechne

   Dodatkowo jeśli ktoś ma czas może zapoznać się z tym filmem:
   https://www.youtube.com/watch?v=T1vW8YDDCSc&ab_channel=SciFun
   Ocena źródeł, błędy procesu rozumowania, ogólnie co faktem jest a co nie jest. Jeśli ktoś będzie miał jakieś pytania, chętnie odpowiem.