Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Prof. Czarnek: Ideologia gender to szaleństwo, błąd antropologiczny

Autor: APatia   Data: 2021-01-16, 21:03:19               

mimbla1

"Jesteś zwolenniczką "między - płciowego" podziału pracy? Znaczy są Twoim zdaniem prace "nie dla kobiet" oraz "nie dla mężczyzn" i tak powinno być?"

Wg mnie każdy może się zmierzyć z taką pracą z jaką chce, niezależnie od płci. I każda osoba powinna mieć równe szanse otrzymania pracy.
Oczywiście, są prace typowo męskie - jak drwal - ale powiedzmy sobie szczerze, nie każdy facet ma do tego zawodu odpowiednią krzepę, a niejedna kobieta ma większą krzepę niż niejeden facet ;p
Mój kuzyn i wujek ukończyli pielęgniarstwo i nie mieli z tym większych problemów niż studiujące pielęgniarstwo kobiety. Nie widzę przeszkód dlaczego kobieta nie miałaby zajmować się spawalnictwem czy mechaniką samochodową - znam dziewczyny które mają większą wiedzę na temat samochodów niż niż faceci.
Wg mnie nie powinno być czegoś takiego jak płciowy podział pracy... niestety to istnieje. A istnieje w dużym stopniu dlatego, że mężczyźni nie potrafią przyznać, że kobiety są im w większości aspektów życia równe.
I potem kobieta po studiach budowlanych próbuje znaleźć pracę na budowie, a z ust kierownika budowy słyszy: no ale przecież nie będzie pani cegieł nosić.
Po prostu niektórzy faceci nie zdają sobie sprawy z tego, że ta sama kobieta kilka miesięcy wcześniej wykonywała dużo cięższą pracę niż noszenie cegieł i dawała sobie świetnie radę.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku