Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Prof. Czarnek: Ideologia gender to szaleństwo, błąd antropologiczny

Autor: mrrru   Data: 2021-01-16, 20:28:54               

"Na poziomie chromosomów płeć jest męska albo żeńska, ale litości, zjawisko bycia kobietą/mężczyzną nie ogranicza się do chromosomów. A jak pójdziemy nieco dalej nadal pozostając w sferze biologii to w okolicach hormonów już się robi wcale nie tak jednoznacznie zero-jedynkowo, o psychice nie wspominając. :)"

Wydaje mi się, że do chromosomów i hormonów to się wcześniej tu odniosłem. Nawet uważam, że wobec wcale nierzadkich trisomii w chromosomach płciowych nie można powiedzieć, że jest tylko XX i XY, bo są też inne kombinacje i mimo że są to "wady" czy "choroby" to tacy ludzie istnieją i podział na dwie płci chromosomowe jest zwyczajnie niepełny. W oczywisty też sposób płeć identyfikujemy nie tylko przez genetykę.

A w kwestii górników - kiedyś w kopalniach to i dzieci pracowały. Nie chodzi o to, kto może wykonywać jakąś czynność - bo poza rodzeniem dzieci to właściwie wszyscy mogą wszystko, tylko o to, kto ma do czego predyspozycje. Statystycznie oczywiście, bo spokojnie można znaleźć kobietę silniejszą od niejednego mężczyzny czy faceta świetnie sprawdzającego się w roli tradycyjnie kobiecej.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku