Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Prof. Czarnek: Ideologia gender to szaleństwo, błąd antropologiczny

Autor: mimbla1   Data: 2021-01-16, 16:05:59               

Język filozofii jest, podobnie jak inne "języki branżowe" nico hermetyczny. W zwykłej rozmowie "bezpłciowy dostarczyciel pracy" brzmi kuriozalnie, tu się zgodzę. Podobnie jak kuriozalnie brzmi "posiadacz gruntu ma prawo zastawu na zajętym zwierzęciu" :)
Ale z tego co napisałaś ten marksistowski koncept wcale ci nie przeszkadza. Praca sama w sobie nie ma aspektu płci. To Ci się wydaje oczywiste, a wcale tak nie było przez setki lat.

Z tymi czarnoskórymi to wiesz, spotykasz takiego i wcale nie wiesz, czy delikwent to się utożsamia z jakimś krajem Afryki czy też na przykład z USA - jako człowiek, obywatel... no kolor skóry jaki jest widać, ale to się z automatu nie przekłada na poczucie utożsamienia się z krajem, kulturą itpd.

Gdy przychodzi ktoś z wydatnym biustem i mówi ci, że jest mężczyzną to zaiste twoje stwierdzenie iż jest to kobieta opiera się li tylko na zauważeniu tegoż biustu i wyciągnięcia z tej obserwacji bardzo daleko idącego wniosku... tak jakbyś widząc czarnoskóre dziecko uznawała za oczywistość, iż 'murzynek Bambo w Afryce mieszka".

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku