Forum dyskusyjne

RE: niskie poczucie własnej wartości

Autor: romi9987   Data: 2020-07-13, 11:33:27               

Tak, te informacje mi wystarczą :) I masz rację, nie mam dobrze przerobionego materiału, jeśli chodzi o relacje z moim tatą - z nim już tego nie przerobię, bo też nie żyje. Natomiast w ostatnim czasie przed jego śmiercią przestałem się go bać. I masz rację, że mogę nie mieć dobrego wzorca Kobiety. Z tym na razie nie wiem jeszcze, jak sobie poradzić.

"I to razem wzięte decyduje o tym kim starasz się być,a nie jesteś.Tata Twój zwyczajnie decydował za wszystkich w rodzinie i Ty też tak chcesz."
Masz rację, mój tata decydował za wszystkich w rodzinie a przynajmniej się starał to robić. Choć też z moją mamą tak łatwo nie było. Masz wrażenie, że ja też tak chcę? W sensie, że ja też chcę decydować za wszystkich w rodzinie? I co rozumiesz przez to, że "kim starasz się być, a nie jesteś"? W sensie, kim staram się być?

Zaliczyłem terapię, to prawda, tylko wcale nie wiem, czy mam już umiejętności wychodzenia z klasy z napisem: mam niskie poczucie swojej wartości. Bo na razie w niej tkwię.
Choć może też mógłbym przestać to robić, może masz rację, że mam już takie umiejętności. Może też potrzebuję ich więcej, nie wiem. A może to, że w tej chwili znów mieszkam ze swoją mamą i jej partnerem też się do tego przyczynia, że tkwię na tym samym etapie.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku