Forum dyskusyjne

RE: niskie poczucie własnej wartości

Autor: romi9987   Data: 2020-07-10, 23:18:50               

Mojnick, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź. Też myślałem, że to raczej wynika z dzieciństwa natomiast chciałem jeszcze usłyszeć opinię innych. Bo ostatnio usłyszałem, że trzeba tę przeszłość po prostu zamknąć i nie wracać do niej i iść do przodu. Tylko mam wrażenie, że z traumą, zwłaszcza z dzieciństwa, chyba się nie da.

Z zasadą 5why się spotkałem wcześniej, ale jej nie stosowałem. Dziękuję Ci za zwrócenie na nią uwagi. Tak, te kłamstwa stosuję najczęściej, kiedy się boję, że sobie nie poradzę z jakimś wyzwaniem, czy w okresie jesienno-zimowym kiedy mam zdecydowanie mniej energii niż zazwyczaj. Może też za mało od siebie wymagam.

Tak, boje się podejmowania wyborów - zawsze chciałem je podejmować w taki sposób, żeby zostawić sobie furtkę do ewentualnej zmiany decyzji. Co do rozstania z tą dziewczyną z Polski to chyba cztery, czy pięć razy zmieniałem decyzję zanim ostatecznie ją podjąłem, a dodatkowo jeszcze też radziłem się znajomych.

Co do tego naciskania z kolei, to żałuję, że to zrobiłem, że straciłem jakąś ewentualną szansę na bycie z nią, choć może w ogóle takiej szansy nie było. Natomiast czuję się lżej teraz.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku