Forum dyskusyjne

RE: Fatalne randki

Autor: Visvitalis   Data: 2020-07-06, 12:30:43               

Z tego co piszesz wynika że otaczają Cię niekulturalne dziewczyny, które nie mają żadnych zahamowań żeby powiedzieć Ci bardzo przykre rzeczy. Zastanawiam się z czego to wynika. Mam trzy hipotezy.
- Sam nieświadomie lgniesz do osób, które Cię ranią.
Na potwierdzenie tego założenia można wziąć fakt, że związałeś się z toksyczną dziewczyną (najprawdopodobniej z zaburzeniem osobowości borderline).
- Sam źle traktujesz ludzi i dlatego tylko podobnie nieżyczliwe osoby chcą z tobą utrzymywać kontakty.
Za tą hipotezą świadczyć może to jak nieprzyjemnie opisujesz tu osoby, które Ci się nie podobają fizycznie. W całym długim tekście jest o otyłości, końskich twarzach itp, tak jakby inne cechy ludzi takie jak inteligencja, urok osobisty, kultura, szerokie horyzonty, dowcipność, otwartość na świat, wierność, szczerość, życzliwość, wrażliwość na drugiego człowieka itd nie istniały.
- w twoim otoczeniu są też kulturalne, miłe osoby ale Ty ignorujesz to co Ci mówią i skupiasz się tylko na tych komunikatach, które Cię krzywdzą.
Jeśli to prawda to zastanów się, czy rady, które dostajesz od tych miłych osób nie są takimi, które jest Ci mniej wygodnie przyjąć, bo np zastosowanie się do nich wymagałoby dużo wysiłku i pracy nad sobą.

Na koniec mała rada ode mnie. To też taką moja interpretacja i może być błędna. Nie umawiaj się z osobami, które Twoim zdaniem są dla Ciebie nie dość dobre (np pod względem urody). Wchodząc w ewentualny związek z takim przekonaniem pewnie czujesz się lepszy od partnerki i pewnie mniej boli ewentualne bycie porzuconym przez nią, ale to tylko umacnia Twoje niskie mniemanie o tym czego możesz się spodziewać po kobietach i nie sprzyja zaangarzażowaniu i bliskości.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku