Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Ciężki Partner i dwa różne światy

  Autor: herrmo407   Data: 2020-07-04, 08:53:05               Odpowiedz

  Witam
  Dwa lata temu poznałam mężczyznę, który zakochał się we mnie od pierwszego wejrzenia, ja niestety nie czułam nic do niego. Ponieważ Jest i był piwoszem co dzień musi 3-4 piwa wypić co mnie już dobija bo obiecał mi że skończy gdy będziemy ze sobą. Jesteśmy od niedawna w związku ale niestety mieszkamy na razie 40 km od siebie możemy jedynie spotykać się na weekendy i nie tylko (on mieszka w jego kawalerce z babcią a ja z rodzicami plus to że mam pracę tu u siebie w mieście) i nic nie zmieniło się, Michał nadl pije piwa i nie zapowiada się nic by skończył picie. Mamy oboje wykształcenie średnie Ja pracuje 7-8 godzin dziennie On 4 godziny na umowę zlecenie. Ja od lat miałam wiele zainteresowań po trochu do tego lubię coś robić w domu pomagać rodzicom, oraz m.in. słuchać radio-muzykę oglądać tv czytać książki, buszować w internecie (0,5-2 godziny dziennie).
  Michał różni się ode mnie tym, że On nie lubi czytać nienawidzi oglądać tv nie lubi internetu krzyzówek, jego życie to przyjść do domu po pracy posprzatać ugotować i leżeć całę dni.
  Ja jestem osobą otwartą lubię rozmawiać z ludźmi nawet nieznajomymi, Michał nienawidzi ludzi, nawet sam przyznał że robię błędy gdy jestem u niego i gdzieś w sklepie osiedlowym rozmawiam z ludźmi nawet kobietami.
  Nienawidzi polityki ja lubię wiedzieć co się dzieje lubię filmy sensacyjne kryminalne komedie, On niestety nie lubi filmów.
  Zapowiedział mi wprost że jak ja się przeprowadzę do niego, to będzie obowiązywać w domu zakaz używania internetu tv sporadycznie On potrzebuje ciszy więc nie będzie można ssłuchać muzyki, jest ograniczony w muzyce jako osoba której idzie pomału 40 rok życia słucha lady poank i ich troje inna muzyka dla niego jest głupotą i nawet ostatnio zaproponowałam jemu koncert Korteza to wściekł się na mnie że powinnam słuchać tego co on a nie że On co innego i ja co innego.
  Do tego jest człowiekiem takim, że chciałby całę dni rozmawiać na skype - widzieć mnie i cieżko jemu zrozumieć to że mam jakieś obowiązki że pomagam mamie czy tacie.
  - Jest bardzo dużo różnic pomiędzy nami i iwdzę po sobie że ciężko jest nam się dogadywać do tego zgasło trochę uczucie moje do Michała.

  Ja nie wiem co mam robić czy mam angażować się w związek z nim próbować go przekonać do tego co ja robię i lubię choć wiem że go nie przekonam do swoich zamiłowań. Kocham go, może troszkę mniej niż dawniej On mnie bardzo kocha. Próbowałam wielokrotnie namawiać do do zrobienia podstawowych badań chciałąm by spotkał się też z jakimś psychoterapeutą na leczenie tego picia, widzę że ma problemy z nadciśnieniem też nie chce tego leczyć oraz żebyśmy poszli do jakiego psychoterapeuty ratować nasz związek, gdyż ja jego On mnie nie rozumiemy się, po za tym dla niego lekarze to głupota nie będzie chodził po lekarzach gdyż nie mają racji. Ja już padam psychicznie pomału jest bardzo ciężki. Czasami mam ochotę odejść od niego, ale łudzę się że zmieni się weźmie się za zdrowie zrozumie że nie można zamykać się przed ludźmi telewizją internetem czy czytaniem książek.
  Co mam robić?  • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

   Autor: herrmo407   Data: 2020-07-04, 09:01:06               Odpowiedz

   Chciałam jeszcze napisać, że Michał jest bardzo o mnie zazdrosny. Ma pretensje gdy chcę spotkać się z koleżanką, ma pretensje o to że jadę do dziadka czy gdzieś do rodziny wychodzę, zaraz uważa że go oszukuje że jestem z jakimś mężczyzną a nie urodziny, karze mi wysyłac zdjęcie z rodziną że jestem akurat tu. Bardzo często ma pretensje gdy jadę na zakupy do sklepu zawsze mówi że powinnam siedzieć w domu i to rodzice powinni sami robić zakupy.   • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

    Autor: Adamos325   Data: 2020-07-04, 09:10:24               Odpowiedz

    Zazdrość i domatorstwo tylko, to jeszcze jeden minus... Chcesz mieć anioła stróża, tzn. nadzorcę?? "Kocha się za nic..."  • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

   Autor: Adamos325   Data: 2020-07-04, 09:06:50               Odpowiedz

   Nie bierz go, rozumiem samotność trochę doskwiera... - nawyki ciężko będzie mu zmienić, a jeśli to na chwilę - no i na razie jest przystojny, ale z czasami urośnie mu piwny brzuch... ;d

   Resztę sama oceń... Zresztą może zrób bilans, weź kartkę - co Cię z nim łączy, a co dzieli... I co byś chciała z nim wspólnie robić? Oprócz bycia razem   • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

    Autor: fatum   Data: 2020-07-04, 09:32:04               Odpowiedz

    Adam to Ty poważnie traktujesz ten post?To chyba musisz się spotkać ze specjalistą?-:)P.S. ten post napisało 12-letnie dziecko i teraz grzecznie czeka na Nasze reakcje.  • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

   Autor: fatum   Data: 2020-07-04, 09:39:44               Odpowiedz

   ...."""Jeśli wyraz "HeRRmo" będziemy powtarzać dostatecznie szybko, wtedy usłyszymy słowo "moher" - ciepły materiał na coraz ostrzejszą zimę."""

   • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

    Autor: APatia   Data: 2020-07-04, 11:22:56               Odpowiedz

    Autor: fatum Data: 2020-07-04, 09:39:44
    ...."""Jeśli wyraz "HeRRmo" będziemy powtarzać dostatecznie szybko, wtedy usłyszymy słowo "moher" - ciepły materiał na coraz ostrzejszą zimę."""


    Hahaha...
    Dobre! :p  • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

   Autor: APatia   Data: 2020-07-04, 11:21:53               Odpowiedz

   A teraz przeczytaj swój post. Jak nie raz to przeczytaj go dwa razy. I sama sobie odpowiedz na swoje pytanie.
   Jeśli ciągle nie wiesz. Przeczytaj go po raz trzeci.  • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

   Autor: znajoma   Data: 2020-07-04, 11:57:06               Odpowiedz

   ...Kocham go, może troszkę mniej niż dawniej On mnie bardzo kocha...

   Ktoś tu napisał przede mną, że wątek napisała dwunastolatka. Zgadzam się. Ty albo rzeczywiście masz tyle lat, albo jesteś chorobliwie naiwna. Jak rozumiesz to, że on Cię bardzo kocha? On przede wszystkim niszczy Ciebie. Nie licz na to, że kiedyś zmieni się, bo tacy ludzie zmieniają się wyłącznie na gorsze. Jeszcze nie jesteście w związku, mieszkacie daleko od siebie, a on już Tobą rządzi. Chcesz tak dalej żyć? Poza tym ma olbrzymie zadatki na alkoholika, mimo że tylko kilka piwek dziennie wypija. Oj, kobieto, obudź się i rozejrzyj dookoła. Warto niszczyć sobie życie dla byle kogo?
   Jeśli możesz, odpowiedz na pytanie, co rozumiesz przez miłość na przykładzie Waszego "związku"?  • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

   Autor: herrmo407   Data: 2020-07-05, 06:29:01               Odpowiedz

   Moi drodzy, dziękuję za odpowiedzi Wasze, pocieszę i zmartwię niektórych otóż nie jestem żadnym moherem ani 12-latką.
   Po prostu zanim mąż mnie zostawił prowadziliśmy wydaje mi się normalne życie na zasadzie że On miał jakieś hobby ja też, wspólnie coś robiliśmy ale potrafiliśmy też osobno.
   A moj temat założyłam, gdyż mam nowego partnera od kilku miesięcy i zastanawiam się czy nie za duży rygor wprowadza do związku zakazując tego czy tamtego.   • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

    Autor: Anielaa   Data: 2020-07-05, 10:14:51               Odpowiedz

    Zastanawiasz sie? Co z Toba nie tak?
    Szukasz tatusia, ktory bedzie Ciebie wychowywal? :)
    Jestes pewna, ze nie masz dwanascie lat? ;)   • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

    Autor: fatum   Data: 2020-07-05, 10:29:38               Odpowiedz

    Łudzisz się,że alkoholik się tak sam z siebie zmieni?Nie licz na to!Moim zdaniem powinnaś zaliczyć terapię dla osób współuzależnionych.Po terapii stwierdzisz,że już nie potrzebujesz tego "cudownego",nowego partnera.Masz niskie poczucie swojej wartości,które się podwyższy jak tylko coś mądrego zrobisz dla siebie.Przejdziesz terapię dla współuzależnionych i zupełnie już inaczej popatrzysz na siebie.Twój krytycyzm będzie Twoją tarczą ochronną.Po terapii odezwij się jeszcze do mnie.Będę tutaj na Ciebie czekała i na Twój piękny,nowy post.Powodzenia.Pozdrawiam.   • RE: Ciężki Partner i dwa różne światy

    Autor: APatia   Data: 2020-07-05, 13:48:04               Odpowiedz

    Byłaś jak to mówisz w normalnym związku, teraz jesteś w związku? który jest tego zaprzeczeniem. Więc nad czym ty się jeszcze zastanawiasz?
    Sama sobie odpowiedziałaś na pytanie.
    Tamten był normalny, ten nie jest!
    W ogóle ciężko to nazwać ZWIĄZKIEM