Forum dyskusyjne

RE: CPTSD Complex Trauma - pytanie

Autor: romi9987   Data: 2020-07-14, 00:45:14               

Sun, Sun, bardzo Ci dziękuję za odpowiedź i za podzielenie się tamtym kanałem :) Bardzo chętnie to sobie wszystko poukładam, bo na razie to sam siebie zdiagnozowałem a propos CPTSD.
Czy może podczas diagnozy miałaś takie pytania, jak w tym filmie? Zastanawiam się, na ile te w filmie są miarodajne.
https://www.youtube.com/watch?v=L7i5v4roqIk

Bardzo Ci dziękuję za polecenie tych książek też. Kilka dni temu zacząłem słuchać właśnie "The Body Keeps the Score: Brain, Mind, and Body in the Healing of Trauma"

Co do samego CPTSD, terapeutów i traumy, to mam podobne przemyślenia. W sensie, też byłem w terapii i pracowaliśmy nad różnymi kwestiami i też nie usłyszałem ani słowa o traumie, a przynajmniej nie pamiętam tego. Bardziej to było skupianie się na bieżących rzeczach. Mam wrażenie, że CPTSD się stosunkowo niedawno pojawiło, jako jednostka chorobowa i stąd może jeszcze nie za duża wiedza terapeutów na ten temat.

Jest jednak z kolei kilka osób, które mogą się wydawać dość sensowne, takie mam wrażenie - ostatnio sam zacząłem szukać. Mam tylko niestety wrażenie, że nie mogę ich tutaj wskazać, w sensie na forum, bo otrzymałem dziś informację, że: "Na naszym forum nie ma zwyczaju wskazywania konkretnych lekarzy, terapeutów ani ośrodków."

Jeśli chcesz, to napisz do mnie na romi9987[at]yahoo.ca chyba że administratorzy forum wyrażą zgodę, żebym mógł je wskazać na forum. Pozdrawiam

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku