Forum dyskusyjne

RE: Chciałbym być sob±

Autor: mimbla1   Data: 2020-07-21, 23:42:49               

Hej :)
Zawsze chciałe¶ być konsekwentny ... a tego się chceniem nie da wykonać :) znaczy da się, ale będzie wtedy straszliwie sztuczne. W naturalny sposób ten rodzaj bycia konsekwentnym (ja bym powiedziała raczej wewnętrznie spójnym) się rodzi niepostrzeżenie, nie jednorazowo ale stopniowo. I jak każde narodziny - trwa oraz bywa wielce mało przyjemne choć per saldo wielce radosne.
Kłamstwo i fałsz - znowu słowa o negatywnych konotacjach, oceniaj±ce, krytyczne, złe. I ja jak zwykle proponuję spojrzeć troszkę inaczej - może niepewno¶ć jaka¶ daje efekt taki? Niepokój? Potrzeba silna a nie doprecyzowana?
Ciekawe, ze piszesz, iż każdy poznany nowy człowiek jest jednowymiarowy, ma standardowy zestaw cech osobowo¶ci i zainteresowań. Zastanawiałe¶ się kiedy¶, czy aby nie jest to błędne założenie? Co tak naprawdę wiesz o nowo poznanym człowieku? Co wiesz, a co Ci się wydaje że wiesz - jest różnica.
W ramach ćwiczeń praktycznych na konkrecie zastanów się nad tym, co o nowo na forum poznanej mimbli1 wiesz. Powiedzmy co możesz uznać, że wiesz z prawdopodobieństwem bliskim pewno¶ci przy założeniu iż nie łżę na okr±gło i nie tworzę jakiego¶ swojego sztucznego wizerunku. I potem się zastanów, czego o tejże samej mimbli1 nie wiesz. Nie dlatego, że rzeczona mimbla1 co¶ ukrywa starannie ale dlatego, że rozmawiamy krótko i raczej na okre¶lony temat, znamy się bardzo słabo. I sobie porównaj jedno z drugim i się zastanów, na ile co¶ o kim¶ (w tym przypadku o mimbli1) wiesz, a na ile zakładasz że wiesz na podstawie tego, czego się w luĽnej rozmowie dowiedziałe¶ i co sam sobie na podstawie ogólnego własnego do¶wiadczenia życia "dopowiedziałe¶" z obserwacji czy interpretacji.

Jak zwykle - nie oczekuję "zeznań" na forum, wrzucam pomysł innego spojrzenia :)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż tre¶ć wszystkich wpisów w w±tku