Forum dyskusyjne

RE: Koronawirus a roznoszenie ulotek.

Autor: APatia   Data: 2020-03-16, 23:11:30               

No wiesz, jako że większość mojej rodziny pracuje w szpitalach to wiem, że we Francji jest obecnie 'umieralnia' i tam żeby zatrzymać ludzi w domach wojsko wyszło na ulice. Pilnują. W szpitalach brakuje respiratorów i leków. Lekarze sami chorują i nie mają prawa brać opieki na swoje dzieci. Nie dlatego, że małe dzieci i mogą je zarazić, bo dzieci do 10 roku życia są odporne na tego wirusa. Ale dlatego, że są urzędnikami państwowymi i muszą być w pracy. Dlatego np. dużo dzieci siedzi w szpitalach (żłobki i przedszkola są zamknięte), a stażyści, osoby które uczą się na pielęgniarki/pielęgniarzy pracują obecnie jako przedszkolanki/opiekunki do dzieci lekarzy.
Jeśli sytuacja będzie jak we Francji to nie wyjdziesz z ulotkami. Możesz oczywiście... ale zadaj sobie pytanie czy warto? Nawet jeśli będziesz roznosił ulotki w rękawiczkach to czy ktoś w obecnej sytuacji weźmie tą ulotkę do ręki? Ludzie latają teraz z płynami do dezynfekcji i boją się dotknąć czegokolwiek.
Osobiście odradzam. Ale nie odradzam wyjścia raz w ciągu dnia na krótki spacer gdzieś gdzie nie ma dużego zagęszczenia ludzi (jak las np., pole albo park). Unikać ludzi ale nie świeżego powietrza.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku