Forum dyskusyjne

Nie rozumiem mediów społecznościowych

Autor: bearek   Data: 2020-01-02, 19:37:09               

Z roku na rok coraz mniej rozumiem świat i ludzi, ale media społecznościowe sprawiły, że juz naprawdę nic nie rozumiem. Mam taką upierdliwą przypadłość, że poszukuję w życiu jakiegoś sensu. Nie widzę go.

Najgorszy jest Instagram. Tysiące kont ludzi, którzy wstawiają zdjęcia siebie na jakimś tle, często w skąpym ubraniu. Ja naprawdę nie wiedziałem, że są ludzie, którzy są w stanie bez zażenowania wstawiać tak kretyńską treść na potęgę, codziennie lub co kilka dni. A najśmieszniejsze jest to, że rynek reklamowy im za to płaci, niekiedy naprawdę słono.

Mam wrażenie, że świat się strasznie spłycił w ostatnich latach, a jak się słucha młodzieży, to aż się wierzyć nie chce. Większość jest skupiona tylko na sobie i to nie w żadnym ciekawym kontekście. Liczy się lans dla lansu, ubrania, minki, szminki, a wszystko za pieniądze rodziców. Kto ma, ten jest lepszy. Ten problem zawsze występował, ale nigdy na taką skalę. Dzisiaj jakoś stało się to normą.

Dla każdej myślącej i czującej osoby ten świat jest nie do wytrzymania. Ludzie chcą być influencerami, bo to się opłaca i przynosi poklask. Za kilka lat prawie nie będzie utalentowanych ludzi, bo to się już nie kalkuluje. Wygrały najbardziej prymitywne z prymitywnych instynktów.

Smutno mi się robi jak patrzę na te zachwycone sobą, a pełne pogardy dla innych gęby. Nawet "przyjaźnie" są pełne pogardy. Ludzie zamienili się w jakieś dziwaczne stwory.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku