Forum dyskusyjne

RE: Znajomości na portalach randkowych

Autor: Aktywny   Data: 2019-12-25, 15:57:17               

No tak, bo, poznawanie ludzi przez serwisy randkowe, to jest rzecz niepewna i, ryzykowna.
Nigdy nie wiadomo, na kogo się trafia. Internet ma też, właśnie jak już było wspomniane, wady w nawiązywaniu znajomości.
Zdecydowanie więcej jest wad, niż zalet, w serwisach randkowych.
Zaletą może jest tylko to, że się szybko nawiązuje, kontakty i znajomości, i to z całej Polski, czy też z zagranicy.
Wiadomości się wysyła do innych ludzi w ciągu paru sekund.
Natomiast, poza tym to są praktycznie same wady.

Mogę wymienić: niepewność w poznawaniu ludzi, możliwość zakłamywania rzeczywistości i, ukrywania pewnych rzeczy, złe zamiary wobec drugiej osoby, zmyślone dane w profilu i opisywanie własnego opisu w dowolny sposób.
Nikt tego nikomu nie zabroni, bo, Internet jest wolny. Nikt też nie weryfikuje, prawdomówności, szczerości i wiarygodności ludzi w serwisach randkowych.
Nie ma takiego prawa, żeby można było to weryfikować. Można liczyć, nawiązując z kimś: kontakt, znajomość w serwisach randkowych tylko na, szczerość, na "dobre intencje" osoby po drugiej stronie.
Ale to zależy od samych ludzi.

Ja miałem już przykłady, beznadziejnych i zakłamanych znajomości przez serwisy randkowe i przez różne czaty.
Bez: szczerości, bez prawdomówności, bez okazywania sobie, wzajemnie wartości, poznając kogoś przez tego typu serwisy randkowe, nigdy z tego nic dobrego nie wyjdzie.
To też zależy od oczekiwań ludzi.
Powinno się szczerze przedstawić swoje oczekiwania względem kogoś, a nie pomijać to lub ukrywać.
Bo bez tego to mogą być pewne problemy i nieporozumienia w relacjach i w rozmowie.

Ja tak miałem, więc wiem, jak to wygląda.

Oczywiście, są przypadki takie, kiedy ktoś się, dobrze poznał i, akurat dobrze trafił, poprzez serwisy randkowe, no ale to już jest, kwestia szczęścia, fartu, a może i, przypadku...
Można tysiąc razy kogoś poznawać i nawiązywać znajomości, poprzez różne portale randkowe i nigdy nie trafić dobrze.

Trzeba wychodzić zawsze z takiego założenia, że, jeżeli z poznaną osobą się tylko rozmawia, poprzez wiadomości i to się nie przenosi do realnego życia, przez dłuższy czas, to znaczy, że coś jest nie tak.
Takie, "kontakty" tracą z czasem sens, bo nie można zobaczyć kogoś, nie można dotknąć i nie można, realnie pogadać.
Ja właśnie najczęściej tak miałem, dlatego to już mnie zaczynało męczyć psychicznie, bo nie prowadziło to do: dobrego celu.

Taki, dobry przykład w mojej sytuacji, jak poznałem na jednym z telefonicznych czatów, w sieci ORANGE jedną taką dziewczynę z Poznania, która też była parę lat temu na tym czacie.
Bardzo była rozgadana, różne rzeczy mi mówiła i, nie znając mnie realnie, co drugi dzień mówiła mi o miłości, "jak to ona mnie kochała", tyle że nigdy mnie na oczy nie widziała.
Również obiecywała różne rzeczy i ani jednej rzeczy nie spełniła.
Kilka razy była mowa, wspólne ustalenia o, spotkaniu, że Ona nawet tutaj miała, do mojego miasta przyjechać i, za każdym razem się, dziwnie z tego wycofywała...
Kiedy ja chciałem od niej wyjaśnień w tej sprawie ( bo ja ją dobrze traktowałem i byłem wobec tej dziewczyny szczery ), to nawet nie potrafiła tego, normalnie wyjaśnić i, omijała tę rozmowę.

Z czasem sobie zdałem sprawę, że to jest: kłamczucha, która tylko szukała facetów do "dobrej zabawy", poprzez taki czat.
Dziwne dla mnie było to, że, będąc z dziewczyną w kontakcie już 4 lata, nigdy nie było spotkania, choć była, nie raz o tym mowa.
Ona coś ukrywała i głupka ze mnie robiła.

I takich "przykładów" jest wiele, gdzie można z kimś się zapoznać, poprzez czat, portal randkowy, ale, jeżeli to się nie przenosi do życia realnego, tylko cały czas trwa wirtualnie, to z tego nic dobrego nie wyjdzie.

To jest poważny, współczesny problem poznawania ludzi przez serwisy randkowe, na co nie mają wpływu ani założyciele takich serwisów, ani psychologowie.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku