Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Mężczyźni jako ofiary przemocy domowej

Autor: Jaspero   Data: 2022-04-26, 22:49:10               

Gynocentryzm jest dominującym lub wyłącznym punktem zainteresowania kobiet w teorii lub praktyce. Wszystko można uznać za ginocentryczne, jeśli dotyczy wyłącznie kobiecego lub feministycznego punktu widzenia. Termin ten nie jest znany feministkom albo udają, że nie wiedzą o co chodzi.
Przykład z życia: na ulicy jakiś facet mocno szarpie, wyzywa jakąś kobietę. Reakcja tłumu? Ludzie zaczynają stawać w obronie kobiety. A teraz odwrotna sytuacja: To kobieta szarpie i wyzywa mężczyznę. Reakcja tłumu? Nikt nie reaguje, a niektórzy nawet uznają, że sytuacja wygląda na komiczną.
Mężczyzna jeśli jest ofiarą to na pewno coś z nim jest nie tak. Psychopatą może być facet jeszcze mieszkający z matką. W kulturze samotnych matek powinno to być raczej dla nich negatywnym sygnałem. Według kobiecej kultury to okrutne mieszkać z matką ( Żyjemy w kulturze samotnych matek więc taki synek powinien być ideałem). Tak postrzegamy ludzi. Myślisz inaczej więc jesteś niedorozwojem.Postrzegamy ludzi tylko na powierzchni kompletnie nie znając ich. Dzieje się tak dlatego, że kobiety postrzega się jako płeć słabszą, a krzywda osób słabszych wywołuje u ludzi silniejszą reakcję. W dodatku mężczyźni mają w naturze odruch chronienia kobiet i dzieci. Krótko mówiąc gynocentryzm to ogromna koncentracja społeczeństwa na płci żeńskiej i przekłada się na olewaniu mężczyzn, lekceważeniu ich problemów itd.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku