Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowany artykuł

RE: Kontakt z uczuciami owocem psychoterapii

Autor: fijołek   Data: 2007-08-21, 18:38:24               

Pani Agnieszko,

Myślę, że od razu zrozumiałam przesłanie bajki o wiewiórce i jeżyku :) i nawet wiem dobrze jak to jest być taką wiewiórką ;) Ostatnio jednak bliższy jest mi los jeżyka. Na żadnym forum internetowym nie rozpisywałam się (i nie mam zamiaru) na temat moich przeszłych czy obecnych problemów. Szukam jedynie takich artykułów/wypowiedzi/wpisów/ które zawierają w sobie jakąś mądrość i pomogą mi przetrwać kryzys (bardzo delikatnie powiedziane)

A przyjaźń?
Przyjaźń to najwspanialsza rzecz jaka mnie w życiu spotkała. Bez niej, bez tych wszystkich spojrzeń pełnych życzliwości, czasem troski, czasem wściekłości, na pewno nie byłabym dziś tym kim jestem.

Przyjaźń potrafi znieść wiele, potrafi być cierpliwa. Wiem o tym doskonale. Ale ma też swoje granice. Są chwile kiedy przyjaciel już nie wystarczy. ALbo chwile, kiedy przyjaciel odsuwa się ze strachu, z poczucia bezradności, kiedy obawia się spotkania bo sądzi, że powie coś nie tak... a przecież najczęściej chodzi o to, żeby po prostu był, wystarczy sama obecnosć i świadomość, że jest blisko.

p.s. Bajka o wiewiórce jest bardzo mądra, naprawdę...

Z pozdrowieniami!

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku