Gorące wiadomości

Dyskusja nt sensu życia w Warszawie

W przyjemnym wnętrzu Kawiarni/Księgarni Radio Telewizja, wśród dobrych książek, przy herbacie i kawie odbędzie się spotkanie promujące książkę "Śladami sensu. Jakie pytania zadaje nam życie?". Będzie można porozmawiać o sensie - wielkim i małym; o wartościach; o tym, co możemy zrobić; co jest potrzebne, żeby żyć pełniej, żeby nasze życie miało znaczenie dla nas samych.

Inspiracją do dyskusji będzie film-wywiad z Alfriedem Längle - znanym psychoterapeutą, autorem świeżo wydanej przez nas książki "Śladami sensu. Jakie pytania zadaje nam życie?".

Na spotkanie zaproszono grupę psychoterapeutów ze Stowarzyszenia Psychoterapii Egzystencjalnej GLE Polska. Praktyczne sposoby poszukiwania sensu przybliży Ewa Polak, psychoterapeutka, uczennica Alfrieda Längle, twórczyni CentrumSensu.

Książka "Śladami sensu. Jakie pytania zadaje nam życie?", która będzie miała podczas tego spotkania swoją premierę, to trzecia z kolei pozycja Alfrieda Längle wydana w języku polskim. W odróżnieniu od dwóch poprzednich - "Żyć z sensem. Praktyczne wprowadzenie do logoterapii" i "Gdy rodzi się pytanie o sens" - ma ona formę bardziej ascetyczną i poetycką. W formie krótkich rozważań przekazuje esencję doświadczeń kilkudziesięciu lat pracy uznanego na całym świecie psychologa pracującego w nurcie ukierunkowanym na refleksję nad sensem.

Alfried Längle urodził się w 1951 r., studiował medycynę i psychologię w Innsbrucku, Rzymie, Tuluzie i Wiedniu. Psycholog kliniczny, praktykujący psychoterapeuta, lekarz medycyny ogólnej, superwizor. Przez wiele lat bliski współpracownik Viktora Frankla, ojca logoterapii i twórcy podstaw analizy egzystencjalnej. Wielokrotnie sprawował funkcję przewodniczącego Międzynarodowego Stowarzyszenia Logoterapii i Analizy Egzystencjalnej (GLE-International), którego obecnie jest przedstawicielem ds. relacji międzynarodowych, profesor zwyczajny, autor licznych publikacji z zakresu logoterapii i psychoterapii egzystencjalnej. W Polsce prowadzi szkolenia psychoterapeutyczne w nurcie analizy egzystencjalnej we współpracy ze Stowarzyszeniem Psychoterapii Egzystencjalnej GLE Polska.

Kawiarnia/Księgarnia Radio Telewizja
ul. Gen. Andersa 29, Warszawa
godz. 19.15 - 21.15

Opublikowano: 2019-06-12

Źródło: Imprint Media


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze CzytelnikówZobacz więcej komentarzy